Жорстка вода з неприємним запахом: на Вінниччині перевірили водогони
Автор:
Альона ЧЕРНІЮК
-
На Вінниччині здійснили лабораторний аналіз води. Взяли 302 проби з водогонів на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.
У Центрі контролю та профілактики хвороб зазначають, що ситуація із забезпеченням питною водою в області є контрольованою.
— За період з 14 жовтня по 21 жовтня виконали 252 виміри радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становив від 0,11мкЗв/год до 0,16мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень, — йдеться у повідомленні.
Лабораторно дослідили 302 проби води з водогонів області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.
За результатами досліджень встановили:
- 294 (97,4%) проби відповідає «Гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання людиною» за всіма дослідженими показниками.
- 8 (2,6%) не відповідає «Гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання людиною» з водогонів, які використовують воду із поверхневого вододжерела: річки Південний Буг — комунальні водогони міст Вінниці, Калинівки та Хмільника за показниками перманганатної окиснюваності (інтегральний показник органічного забруднення) в межах від 1,04 до 1,2 раз від норми.
Зазначене відхилення засвідчує можливе надходження органічних забруднень у вододжерело та забрудненість мережі. У воді комунального водогону міста Козятин перевищення нормативу за запахом, а у селі Мазурівка Могилів-Подільського району — за показниками жорсткості.
Також дослідили два зразки води на хімічні та два — на мікробіологічні показники із криниць громадського використання. Невідповідність нормативу зареєстрована в двох зразках (100%) за показниками загальної жорсткості та сухому залишку (селище Вендичани Могилів–Подільського району). Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми.
Наразі ситуація із забезпеченням питною водою в області є контрольованою. Спеціалісти також попереджають вінничан про необхідність кип’ятіння та відстоювання води перед вживанням.
Читайте також:
У центрі Сальника встановили гігантський дерев'яний тризуб
На Вінниччині розпочалась масштабна висадка лісів. До процесу долучились спортсмени-олімпійці
У дитячій обласній лікарні видалили утворення на рогівці ока: пацієнтка — трирічна дівчинка
© 2024 20minut.ua