У Вінницькій області розпочався проєкт Фонду державного майна України (ФДМУ) під назвою «Земельний банк».
Перші 16 аукціонів з оренди державних сільськогосподарських земель на Вінниччині уже доступні на платформі Прозорро.Продажі. Загальна площа ділянок, виставлених на аукціон, становить 1075 гектарів, повідомили в ОВА Вінниччини.
До кінця року ФДМУ планує виставити на електронні торги близько 100 тисяч гектарів державних земель у 20 областях України.
Найближчим часом земельні ділянки стануть доступними також у Хмельницькій, Кіровоградській, Київській та Запорізькій областях.
Що таке «Земельний банк»?
Проєкт «Земельний банк» надає аграріям можливість орендувати державні сільськогосподарські землі через прозорі та конкурентні онлайн-аукціони. Площа доступних ділянок варіюється від 1 до 4 тисяч гектарів, і кожен лот виставляється окремо. Стартова вартість оренди на аукціоні становить 12% від нормативно-грошової оцінки землі.
Реалізація цього проєкту спрямована на ефективне використання державних земель, підтримку агровиробників, а також наповнення місцевих і державного бюджетів. На першому етапі очікуються надходження у розмірі до 1 мільярда гривень. Залучення в обіг усіх державних сільськогосподарських земель, загальна площа яких становить близько 800 тисяч гектарів, може збільшити цю суму до 8 мільярдів гривень.
Як взяти участь у торгах?
Для участі в аукціоні необхідно обрати лот, зареєструватися на електронному майданчику, сплатити необхідні внески та подати заявку на торги. Переможець отримує право оренди на термін до 14 років для однорічних насаджень або до 25 років для багаторічних, з обов’язковою передплатою суборендної плати за перший рік.
Проєкт «Земельний банк» реалізується завдяки співпраці Фонду державного майна з Міністерством економіки, Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством юстиції України. Для його впровадження ФДМУ створив ТОВ «Державний земельний банк», який є першим державним оператором земель сільськогосподарського призначення в Україні та повністю належить державі.