ЄВідновлення: нові функції для швидшого отримання допомоги на відновлення житла

6

У програмі єВідновлення впроваджено два нових оновлення, які спрощують подачу заяв на отримання допомоги.

Міністерство цифрової трансформації України повідомило про розширення функціоналу програми єВідновлення.

«Маємо два оновлення, які спростять процес подання заяв для українців, чиє житло постраждало внаслідок російської агресії», — зазначили в міністерстві.

Перше оновлення дозволяє під час подання заявки на отримання компенсації одразу замовити витяг про несудимість через застосунок Дія. Це необхідно для підтвердження відсутності злочинів проти національної безпеки. Раніше цю перевірку виконувала місцева комісія, яка визначала розмір компенсації, що займало кілька днів або навіть тижнів. Тепер цей процес автоматизовано, що значно скорочує час очікування рішення. Витяг про несудимість можна отримати через Дію всього за кілька хвилин завдяки даним з реєстрів.

Друге оновлення дозволяє законним представникам власників пошкодженого житла подавати заявку на допомогу через єВідновлення. Це стосується ситуацій, коли власник є неповнолітнім або недієздатним і має опікуна. Для подання заявки потрібно звернутися до ЦНАП і надати документи, що підтверджують законне представництво. Кошти будуть перераховані на картку єВідновлення, відкриту на ім’я законного представника.

У Мінцифрі нагадали, що програма єВідновлення працює з травня 2023 року. За цей час 65 тисяч родин отримали кошти на ремонт пошкодженого житла на загальну суму 7 млрд грн. Також 9 тисяч сімей отримали житлові сертифікати, з яких 3 тисячі вже використали їх для придбання нового житла замість зруйнованого внаслідок російської агресії.

«Ми вдосконалюємо сервіси, щоб українці могли зручніше та швидше отримати необхідну допомогу», — підкреслили в міністерстві.

Програму єВідновлення реалізують Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерство цифрової трансформації України за підтримки проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev. Партнером проєкту виступає Фонд Східна Європа.

Предыдущая статьяВід початку року платники Вінниччини перерахували понад 114 мільйонів гривень екоподатку
Следующая статья«Сильні України»: Ветерани з Вінниччини завоювали сім медалей на спортивному турнірі