Є можливість стати архітектором: нову спеціальність відкрили у технічному університеті

17
Є можливість стати архітектором: нову спеціальність відкрили у технічному університеті

Є можливість стати архітектором: нову спеціальність відкрили у технічному університеті

Автор:

Віктор СКРИПНИК

  • «Архітектура та містобудування» — це назва нової спеціальності, на яку уперше приймають документи у Вінницькому національному технічному університеті (ВНТУ).
  • Розповідаємо про особливості вступу на архітектора.

Вступ на нову спеціальність — «Архітектура та містобудування» (її номер 191), має свої особливості. На цьому наголошує співрозмовник сайту «20 хвилин» декан факультету будівництва, цивільної та екологічної інженерії Іван Меть. Саме на цьому факультеті готуватимуть майбутніх архітекторів.

Абітурієнти, які виявлять бажання вступати на нову спеціальність, мають врахувати, що для них передбачено додаткове випробування — творчий конкурс. На цьому наголосив під час нашої розмови Іван Меть. Тобто, сертифіката на складання Національного мультимедійного тесту недостатньо. Навіть якщо у ньому зафіксовано високий бал якості знань. Незважаючи на це, вступники додатково складатимуть ще творчий іспит.

Друга особливість полягає в тому, що на нову спеціальність «Архітектура та містобудування» можна навчатися тільки стаціонарно. Заочна форма навчання не передбачена.

Третє, на що звернув увагу співрозмовник, випускники отримуватимуть дипломи бакалавра. Сертифікація вищого ступеню освітнього рівня — магістра запланована на пізніший термін.

Прошу декана детальніше розповісти про те, що таке творчий конкурс, коли він відбудеться і як до нього готуватися.

На творчий конкурс — шість годин

Професія архітектора належить до творчих професій. Щоб йти вчитися на таку спеціальність, абітурієнту необхідно мати певну підготовку, володіти певними навичками, зокрема, у художній творчості, малюванні, скульптурі, креативному мисленні у непростій галузі архітектури.

Так говорить Іван Меть. Співрозмовник зазначає, що на нову спеціальність чекають випускників художніх шкіл, інших закладів творчого профілю, які мають бажання у подальшому присвятити своє життя справі проектування і забудови наших міст, інших населених пунктів, розвитку територій.

Для абітурієнтів з таким багажем творчості пропонований конкурс не становитиме труднощів.

Творче випробування відбуватиметься протягом двох днів: для однієї групи абітурієнтів — 26 липня, для іншої — 29 липня. Напередодні його проведення, 25 липня, приймальна комісія організує консультацію для вступників на нову спеціальність. Вона відбуватиметься в онлайн-форматі. Час консультації, а також час творчого конкурсу можна буде дізнатися на консультації або безпосередньо у приймальній комісії.

Максимально учасники конкурсу можуть набрати 200 балів, мінімальна норма — 125 балів. Конкурс проходитиме в аудиторії.

Як пояснив співрозмовник, творче оцінювання складатиметься з двох частин: відтворенні композиції і рисунку. Його учасникам запропонують відтворити запропоновані скульптури або якусь архітектурну форму, чи орнамент. Це перша частина конкурсу. У другій частині необхідно виконати рисунок певних геометричних фігур у тому порядку, в якому їх розмістять екзаменатори.

На кожен з двох етапів передбачено три години часу.

Оцінюватимуть роботи викладачі університету зі статусом кандидатів архітектури, члени Національної спілки художника України.

Навчання тільки за контрактом

Вступників на нову спеціальність «Архітектура та містобудування» оцінюватимуть переважно за результатами творчого конкурсу. Саме тому охочі навчатися мають серйозно поставитися до підготовки до творчого випробування.

На цьому наголосив у розмові декан факультету будівництва, цивільної та екологічної інженерії Іван Меть.

За його словами, для першого набору на нову спеціальність відведено 60 місць.

Всі вони — на контрактній основі. Бюджетних місць Міносвіти не виділило для вишу на нову спеціальність. Як каже співрозмовник, бюджетні місця з’являться у наступному навчальному році.

Оплата за навчання становитиме приблизно 25 тисяч гривень.

Ще раз нагадаємо: ВНТУ отримав ліцензію на підготовку архітекторів за освітнім рівнем «Бакалавр». Здобути рівень магістра перші випускники зможуть у Національних вишах – Львівській політехніці та Київському університеті будівництва та архітектури, де готують архітекторів. Надалі ВНТУ планує також отримати ліцензію на підготовку магістрів архітектури.

Співрозмовник звертає увагу на те, що випускники нової спеціальності будуть затребувані на ринку праці. Після війни доведеться відбудовувати країну. Без архітекторів це неможливо зробити.

Крім того, до архітекторів тепер звертаються ще й територіальні громади. Їхні звернення стосуються вирішення питань розвитку територій. Окремі громади готові включити у свій штат архітектора.

Якщо в охочих здобути нову спеціальність у нашому технічному університеті з’являться питання, про які не йшлося у публікації, відповіді на них можна отримати у приймальній комісії вишу.

Читайте також:

«Так люди захотіли». Прапор рашистів — замість ганчірки постелили при вході до музею в селі Ободівка

«Зараз війна змінила свій формат» — заступник начальника штабу 59-ї окремої мотопіхотної бригади

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяУ Козятині чоловік викрав авто, підібравши ключ: йому загрожує до п’яти років тюрми
Следующая статьяП’яний водій Volkswagen виїхав на зустрічну та зіткнувся з Renault. Постраждала людина