Як зберегти дітей у безпеці під час новорічних свят

3
Як зберегти дітей у безпеці під час новорічних свят

Як зберегти дітей у безпеці під час новорічних свят

Автор:

Марія ЛЄХОВА

  • Пильнуйте своїх дітей та дотримуйтесь порад від поліції про їхню безпеку. Поради — у матеріалі.

— Під час новорічних свят та канікул батьки разом з дітьми частіше відвідують громадські місця відпочинку. На жаль, нерідко діти губляться у натовпі, тому батькам варто заздалегідь подбати про безпеку малечі, — зазначають у поліції. — Для того, щоб уникнути неприємних ситуацій, дотримуйтесь нескладних порад.

  • у людних місцях міцно тримайте дитину за руку та не відпускайте її. Поясніть дитині, що натовп — це не місце для гри у схованки та не можна відходити від батьків;
  • батькам необхідно подбати, щоб дитина знала своє ім’я та прізвище, вік, домашню адресу та номера телефонів рідних. На випадок, якщо вона розгубиться, зробіть браслет на руку чи записку з цією інформацією, яку закріпіть на одязі або покладіть в кишеню;
  • за можливості використовуйте смартгодинник з GPS-навігатором та SOS-кнопкою — це надасть вам змогу бути в курсі, якщо дитина вийде за межі встановленої локації;
  • одягайте дитину в яскравий одяг. Це допоможе швидше знайти її у натовпі на випадок, якщо вона загубилась. Майте актуальне за віком фото дитини, бажано у тому ж одязі;
  • поясніть дитині, якщо вона загубилась, то потрібно стояти на місці та голосно кликати на допомогу;
  • покажіть дитині людей, до яких можна звертатись по допомогу: поліцейські, адміністратор закладу, охоронець, продавець магазину, перехожий з дитиною тощо;
  • дитина має знати, що не можна нікуди йти з незнайомцями, що б їй не говорили й не обіцяли.

Якщо ж дитина загубилась, не зволікайте. Одразу звертайтесь по допомогу до поліції за номером 102.

Як діяти, якщо зникла ваша дитина

До поліції Вінниччини майже щодня надходять заяви щодо зникнення дітей, найчастіше це підлітки 14-16 років. Здебільшого діти залишають домівки через непорозуміння з дорослими або прагнення до самостійного життя. За статистикою у 96% випадків дітей знаходяться протягом доби. Саме тому вкрай важливо повідомляти до поліції в перші години після зникнення.

У разі зникнення дитини батькам необхідно дотримуватися певного алгоритму дій:

  • Зателефонуйте найближчим друзям та знайомим вашої дитини. Можливо вона затрималась на прогулянці, в школі чи на гуртку.
  • Якщо вам не вдалося самотужки встановити місцеперебування зниклої, не зволікайте, телефонуйте до поліції за номером «102».
  • Обов’язково надайте поліцейським фотографію дитини, яка відповідає її реальному віку, з чітким зображенням обличчя.
  • Повідомте правоохоронцям якомога більше інформації про дитину: її звички, вподобання, номер мобільного телефону, а також якими соціальними мережами вона користується.

Після того як дитину розшукали та повернули додому, в жодному випадку не сваріть її. Заспокойте, а згодом поговоріть із нею про те, що сталося, зазначають у поліції.

Аби не потрапляти у такі ситуації поліцейські радять батькам бути уважними до своїх дітей, цікавитися їх дозвіллям та проблемами, будувати довірливі та дружні стосунки аби діти не потрапляли в ситуації, де їм може загрожувати небезпека.

Щоб подати в розшук, не чекайте три доби

Повідомлення в соціальних мережах зі словами «Зникла людина», «Допоможіть знайти» поширюються дуже швидко. Буває, що люди ще постять, бажаючи допомогти іншим, а людина давно знайшлась. Просто загуляла, а телефон розрядився…

Про те, як шукають людей поліцейські та чи швидко знаходять, редакція писала у статті «Їх шукає поліція. Щоб подати людину в розшук, не чекайте три доби» з історіями безвісти зниклих вінничан.

То що ж треба знати, аби знайти зниклу людину самотужки, та що потрібно робити, якщо своїми силами розшукати не вдалось? Необхідні для пошуку кроки детально розписані у матеріалі: Рідна людина не прийшла додому? Куди дзвонити в першу чергу і що ще треба зробити.

Читайте також:

Сліди губляться у Стрижавці: тривають масштабні пошуки 15-річної Аліни Коломійчук

Зникла 14-річна Анастасія Любасюк. Допоможіть її розшукати

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяРобимо огляд у мемах новин України та світу за минулий тиждень
Следующая статьяСвято в школі-інтернаті: до маленьких вихованців завітали гості з солодкими подарунками