Як забезпечити майбутнє для людей із ментальною інвалідністю: досвід вінницької родини Кольпінга

3

Одним із найбільших страхів батьків дітей із ментальною інвалідністю є питання: “Що буде з моєю дитиною, коли мене не стане?“. Як забезпечити їм гідне життя, соціальну інтеграцію та здатність опікуватися собою? Відповідь на ці виклики пропонують члени організації «Родина Кольпінга м.Вінниця» на основі власного досвіду.

Семінар у Вінниці

У молодіжному центрі «Квадрат» відбувся навчальний семінар, присвячений важливій соціальній ініціативі «Родини Кольпінга м. Вінниця». Тема заходу – надання базових соціальних послуг у межах проєкту «Підтримане та транзитне підтримане проживання для людей із ментальною інвалідністю», який реалізується за підтримки World Health Organization Ukraine.

Семінар зібрав широку аудиторію:

  • представників органів соціального захисту населення сільських, селищних і міських рад;
  • працівників обласних комунальних закладів;
  • активістів громадських організацій.
Мета та ключові аспекти проєкту

Як розповіла керівниця «Родина Кольпінга м. Вінниця», Леся Самойленко, головною метою заходу було навчання учасників наданню базових соціальних послуг підтриманого проживання. Такі послуги дозволяють людям із ментальною інвалідністю навчитися необхідних навичок для самостійного життя в умовах максимальної інтеграції у суспільство.

«Наш досвід створення будинку підтриманого проживання є показовим. Це успішний проєкт, яким ми хочемо ділитися й поширювати. У таких будинках люди з ментальною інвалідністю не лише живуть, а й здобувають необхідні соціальні навички за допомогою фахівців», – розповіла Леся Самойленко.

Як працює модель підтриманого проживання

У будинку підтриманого проживання мешканці навчаються:

  • самостійно готувати їжу;
  • прати одяг і прибирати;
  • планувати витрати й користуватися грошима;
  • здійснювати покупки та управляти своїм часом.

Ця модель є альтернативою закритим інтернатним закладам і створює можливості для інтеграції таких людей у суспільство.

Перспективи для громад та соціальних служб

Для громадських організацій, батьків та соціальних служб цей напрямок роботи має величезний потенціал. За словами Лесі Самойленко, створення умов для соціалізації людей із ментальною інвалідністю – це завдання складніше, ніж ізолювати їх у спеціалізованих установах, але значно ефективніше для розвитку суспільства.

«На сьогодні наш Будинок підтриманого проживання працює завдяки підтримці в межах проєкт та нашого соціального підприємництва. Зокрема, наразі послуга підтримана ВООЗ. Ми сподіваємося, що також найближчим часом буде місцева програма підтримки такої програми, а послуга підтриманого проживання стане одним із пріоритетних напрямків створення безбар’єрного простору у нашій країні», – підсумувала Леся Самойленко.

Проєкт «Родини Кольпінга м. Вінниця» демонструє, що можливість гідного життя для людей із ментальною інвалідністю – це не лише благородна ініціатива, а й цілком реальний шлях до соціалізації. Такі програми – це приклад того, як суспільство може стати інклюзивнішим і більш людяним.

Більше дивіться у відео:

Предыдущая статьяУкраїна встановила рекорд із експорту замороженої малини
Следующая статьяООН утвердила план помощи Украине до 2027 года