Як обрати шампунь для свого типу волосся? (Новини компаній)

8
Як обрати шампунь для свого типу волосся? (Новини компаній)

Як обрати шампунь для свого типу волосся? (Новини компаній)

Автор:

Реклама

Догляд за волоссям є важливою складовою підтримки здоров’я та краси, і правильний вибір засобів відіграє важливу роль у цьому процесі.

Одним з базових доглядових засобів виступає шампунь для волосся – він необхідний для якісної гігієни, видалення шкірного сала, залишків стайлінгової косметики, пилу та іншого бруду. Якщо очищення не буде достатнім, із часом пори заб’ються, може з’явитися лущення, лупа, інші патології, а волосся втратить силу, об’єм та здоровий блиск. Тому варто обов’язково користуватися шампунями, а ще правильно їх вибирати – саме на цьому і зосередимося у статті.

Важливість типу шкіри голови

Розповсюджена помилка при виборі шампунів – орієнтуватися на волосся, забуваючи про шкіру, проте саме вона виступає вирішальним фактором. Адже безпосередньо пасма не бувають жирними – у них немає сальних залоз, тому спочатку варто визначити, який у вас тип шкіри голови. Вона буває:

  • жирною – волосся брудниться дуже швидко, потребує миття буквально щоденно, часто немає об’єму, буває подразнення, свербіння;
  • сухою – шкіра тонка, занадто чутлива, пасма забруднюються повільно, ви миєте його приблизно раз на 6-8 днів, може бути лупа;
  • нормальною – дерматологічних проблем не виявлено, прикоренева зона стає жирною через кілька днів, тому ви миєте голову десь раз на 3-5 днів.

З типом шкіри все зрозуміло та просто, але стан волосся може викликати додаткові запитання. Залежно від догляду та косметичних процедур воно може бути пористим, сухим, ламким, з посіченими кінчиками, нормальним, фарбованим тощо. Зазвичай на етикетках шампунів вказують призначення саме за станом волосся, а не за типом шкіри голови, що є маркетинговим ходом виробників. Проте вибирати доглядовий засіб необхідно з орієнтацією на шкіру, адже наносити шампунь фахівці радять лише на неї та прикореневу зону. Іншу косметику, наприклад, бальзами, кондиціонери, маски, олії тощо використовують вже по всій довжині, бо їхнє завдання – догляд безпосередньо за пасмами.

Характеристики шампунів

Перш за все, потрібно звертати увагу на рН – кислотно-лужний стан середовища. Значення від 0 до 6 – кислий, від 8 до 14 – лужний, 7 – нейтральний. Різні типи шкіри мають свій рН:

  • жирна – 5,8-7;
  • нормальна – 4,7-5,7;
  • суха – 3-4,6.

Орієнтуючись на кислотно-лужний баланс власної шкіри голови, необхідно вибирати шампунь з відповідним рН. На етикетці така інформація вказана не завжди, тому радимо придбати спеціальну техніку або користуватися лакмусовим папером – так ви зможете знайти ідеальний шампунь для себе.

З кислотно-лужним балансом тісно пов’язані поверхнево-активні речовини у складі доглядових засобів, які необхідні для очищення та сприяють появі піни. Вони служать розчинником для жирів, видаляють забруднення. Їхня кількість прямо пропорційна рівню кислотності/лужності: чим вищий рН, тим більше у засобі ПАР.

Кілька корисних порад щодо вибору шампунів

  • Для жирної шкіри голови потрібен засіб рН 5,8-7 – він забезпечить якісне очищення та розщеплення жирів. У складі також мають бути компоненти для тонізації, антисептики, рослинні екстракти для дотримання балансу та боротьби з підвищеною жирністю.
  • Суха шкіра потребує «кислого» засобу, серед додаткових компонентів якого мають бути вітаміни, інгредієнти для зволоження, жирні кислоти, кератин тощо. Мета такого шампуню – утримання вологи, зміцнення, усунення лущення, забезпечення гладкості та блиску.
  • Якщо ви фарбуєтеся чи у вас пошкоджене волосся, обирайте засоби рН до 4,5. У їхньому складі рослинні екстракти, що доглядають та живлять, а також компоненти, котрі зберігають колір на більш тривалий час, закриваючи лусочки.

Остання порада – шампунь має бути професійним, якісним, не женіться за низькою ціною у категорії мас-маркет. Вибрати гарний засіб можна тут

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяУ Вінниці затримали 22-річного чоловіка, який коригував російські удари
Следующая статьяСША могут ввести 40% пошлины на китайский импорт под руководством Трампа – опрос