Вперше за 13 років збірна Вінниччини виграла чемпіонат України з універсального бою
Автор:
Євгеній МИХАЙЛІВ
- У нинішній час в Україні на перші ролі поступово виходитимуть види спорту, які мають військово-прикладний характер.
- Серед них — і універсальний бій.
- Він складається зі стрільби, метання ножів, подолання смуги перешкод та поєдинку на ринзі за універсальними правилами (із використанням ударної і борцівської технік).
Унібій нині успішно розвивається на Вінниччині, що вчергове підкреслили результати чемпіонату України.
Занепад і відродження
Тривалий час після відходу успішного функціонера Михайла Біленького від керівництва обласною федерацією універсального бою цей вид спорту на Вінниччині занепадав. Але у 2019 році обласний осередок Всеукраїнської громадської організації унібою очолив Роман Вербицький, нині — заслужений тренер України. Завдяки його організаторським і тренерським зусиллям та допомоги колег (в першу чергу — віце-президента обласної федерації Миколи Міщенка), облспортуправління і Вінницького міського спорткомітету останнім часом вінничани регулярно здобувають медалі на лише на всеукраїнському, але й на міжнародному рівнях!
До речі, 14-річний син Романа Вербицького Кирило є чемпіоном світу з годзюрю-карате і унібою.
Із Вінниці і Ладижина
Днями наші земляки показали блискучий результат на чемпіонаті України з універсального бою, який пройшов у Хмельницькому. Вперше за останні 13 років збірна Вінницької області здобула командну «пальму першості» (востаннє таке було в 2011 році). Також до командної трійки увійшли збірні Хмельницької і Одеської областей.
Загалом на чемпіонаті було представлено 15 регіонів України. За медалі боролися 250 учасників. Серед них були сильні спортсмени із Державної прикордонної служби та її академії, Судової охорони, Нацгвардії та її спортклубу, Нацполіції і Одеського державного університету внутрішніх справ.
В індивідуальному заліку наші земляки здобули рекордні 22 золоті нагороди, а також десять срібних і шість бронзових. Загалом нашу область представляли 49 бійців із Вінниці і Ладижина. Вони виступали у різних вікових категоріях — від 14-річних юнаків і до дорослих.
— Всі наші чемпіони України тепер входять до збірної, яка змагатиметься на чемпіонаті світу. Де він пройде, ще не визначено. Рівень вінницьких спортсменів є доволі високим. Коли у травні цього року наша команда в Туреччині взяла участь на Кубку світу і чемпіонаті Європи, представники Вінниччини здобули 11 золотих нагород та низку медалей іншого ґатунку, — прокоментував Роман Вербицький.
«Золоте» тріо сестер
Серед чинних вінницьких чемпіонів України, безумовно, виділяється відомий боєць Петро Давиденко. Він має заслуги не лише в унібої, але й був золотим медалістом Європи і Кубку світу із бойового самбо. Чемпіоном в Хмельницькому став й інший вихованець тренера обласної комплексної ДЮСШ Івана Нагорняка — Іван Акатний.
Золото виграли 17-річний чемпіон Європи Артем Зімін, інші вінничани Назар Лобода і Єва Войналович.
Цікаво, що на чемпіонат країни поїхали три сестри Малюти, і всі стали чемпіонками! Це 18-річна Аміна, 16-річна Каріна і 14-річна Оксана. Всі вони тренуються у спортшколі № 5 Вінниці під керівництвом Олега Бузовського і Володимира Бєлікова. До речі, у місті над Бугом працює й інший досвідчений тренер з універсального бою — Володимир Качорян.
У Вінниці прийоми унібою, разом із самбо і дзюдо, опановують борці. Водночас керівництво обласної федерації прагне поступово відкривати відділення свого виду єдиноборств в різних містах та районах.
Чемпіони підтвердили клас
Зірок унібою із Ладижина на чемпіонат країни підготував заслужений тренер України, директор ДЮСШ імені Івана Сагаєва Олександр Жарун. Він виділив нинішніх переможців чемпіонату країни серед дорослих. Зокрема, призера чемпіонату світу Дениса Мирошнікова, золотих медалісток світу і Європи Людмилу Шурубей і Катерину Григоренко.
— Результати в цілому маємо непогані. Зокрема, цього року одразу дев’ять наших спортсменів стали призерами чемпіонату Європи і Кубку світу. У спортшколі паралельно розвиваємо два види спорту — боротьбу самбо і унібій. Маємо гідну матеріальну базу у місті — смугу перешкод тощо. Недарма торік проводили в Ладижині юнацький чемпіонат України, — нагадав Олександр Жарун.
Довідка RIA/20 хвилин
В універсальному бою є два напрямки, які стосуються поєдинків на ринзі. «Лайт» — виключно боротьба. А «класика» — це ударна техніка в поєднанні із борцівською. Бали також нараховуються за вдалу стрільбу, метання ножів і проходження смуги перешкод (лабіринт, рукохід, тунель, канат тощо). На чемпіонатах світу унібійці стріляють із пневматичного пістолета, на чемпіонатах Європи і України — із пневматичної гвинтівки.
Читайте також:
«Нестримна розмазня» проти «Летючих кокосів»: у Вінниці влаштували турнір з баскетболу три на три
Вінницька учасниця Паралімпіади виграла срібло на Кубку світу з пауерліфтингу
© 2024 20minut.ua