
Вночі була найбільша дронова атака по Вінниці за час війни. Коли ще наше місто було під прицілом ворога?
Автор:
Михайло КУРДЮКОВ
- Палаючі будинки, поранені люди, уламки на вулицях. У ніч проти 16 липня Вінниччину накрила найпотужніша дронова атака від початку повномасштабної війни. Влучання — у містах і селах, удар по підприємствах і житлу. Куди поцілили цієї ночі, та якими були наслідки попередніх атак?
Вінницю та область вночі, 16 липня, накрила наймасштабніша атака дронів за час великої війни. Постраждали 8 людей — двоє в тяжкому стані. Руйнування в житлових будинках, на підприємствах, пошкоджений транспорт. У Писарівці знесло стіни в кількох будинках. Люди вижили дивом.
Серйозно постраждав польський завод Barlinek — є поранені, деякі з опіками. Кажуть, удар був прицільним і йшов одразу з трьох напрямків.
У місті — наслідки пожеж, уламки, зруйноване майно. Повітря забруднене: перевищення шкідливих речовин.
Місцева влада, рятувальники і волонтери працюють на місці. Людям допомагають — грошима, ліками, матеріалами. Із заявами про пошкоджене житло вже можна звертатися.
Але цей нічний обстріл далеко не перший, коли росіяни атакують наше місто та область. За понад три роки великої війни таких випадків було чимало. На жаль, не обходилося без втрат.
Вже 24 лютого 2022 року вінничани у різних куточках області почули перші вибухи. З’явилися повідомлення про ворожі атаки по військових об’єктах у Бохониках, Тульчині, Калинівці. З останньої евакуювали частину мешканців. Згодом очільники місцевих адміністрацій повідомили про перші втрати.
Наступного дня, 25 лютого, росіяни знову обстріляли Калинівку, а на підльоті до самого міста наші пілоти знищили ворожий СУ-25. У Головному управлінні Нацполіції повідомили про ДРГ, що обстріляли одну з частин Нацгвардії в області.
На початку березня, 6 числа, ворог обстріляв Вінницький міжнародний аеропорт «Гавришівка». Відомо про приліт восьми ракет. Внаслідок атаки загинуло 6 цивільних та 4 військових.
Ще за тиждень, 15 березня, росіяни атакували вінницьку телевежу, пошкодивши кілька будівель. На щастя, обійшлося без жертв.
Ракетні обстріли об’єктів критичної інфраструктури Жмеринки та Козятина сталися 25 квітня. В обласній прокуратурі повідомили про п’ятьох загиблих та 18 поранених людей.
Найбільшою трагедією нашого міста стало 14 липня, коли росіяни трьома ракетами «Калібр» атакували Вінницю, влучивши у площу Перемоги. Внаслідок цього загинуло 29 цивільних, 89 — госпіталізували в лікарні. Понад півсотні будинків зазнали руйнувань, зокрема, Будинок офіцерів та будинок побуту «Ювілейний». Матеріальні збитки сягнули сотень мільйонів гривень.
7 серпня Командування Повітряних Сил повідомило про прильоти кількох ракет по військових об’єктах у Вінницькій області. Згодом стало відомо, що мова про Вороновицю. Того дня система оповіщення про повітряну небезпеку спрацювала вже після того, як пролунала серія вибухів. В ОВА пояснили це тим, що росіяни застосували гіперзвукові ракети «Кинджал», що є надзвичайно складною мішенню для нашої ППО.
Упродовж двох днів, 10-11 жовтня, росіяни вперше атакували Ладижинську ТЕС дронами-камікадзе «Шахед». Внаслідок атаки постраждали шестеро осіб, загиблих не було. Вінничан вперше попросили зменшити споживання електроенергії.
У ці дні небо над Вінницею захищав пілот з позивним Karayа. Пізніше його літак потрапив в аварійну ситуацію. Пілот відвів літак від населених пунктів та катапультувався. За свій подвиг Вадим Ворошилов отримав звання Героя України з врученням ордену «Золота зірка».
Наприкінці листопада, через постійні обстріли Ладижинської ТЕС, у місті виникла надзвичайна ситуація. Майже 18 тисяч його жителів залишилися без тепла.
Наступний, 2023 рік, на щастя, майже обійшовся без видимих прильотів по Вінниччині. Принаймні, про них не розповідали публічно. Пригадується лише 26 липня, коли неподалік Вінниці впали уламки збитих «Калібрів». Постраждало п'ятеро людей, а теплиці підприємства «Украфлора» повністю знищені. Один з найстаріших заміських закладів Вінниці, готельно-ресторанний комплекс «Дубовий Гай», теж постраждав від ракетного обстрілу. Від уламків збитих ракет повилітали вікна в будівлях готелю.
Минулого, 2024 року, ворог неодноразово бив по різним обʼєктам на території Вінницької області. Кілька разів цілями росіян ставали цивільні.
У березні неподалік Немирова «Шахед» влучив у приватний будинок, після чого загинуло подружжя. А в травні таким самим дроном поцілили у багатоповерхівку у Жмеринці — три людини поранені.
Читайте також:
«Не виходити на вулицю, не гуляти під дощем»: Ігор Матковский про якість повітря після обстрілу
«Вони все побили, цей «руський мір»: як Писарівка пережила атаку дронів?
© 2025 20minut.ua