Вінниця в останню путь проводжає Захисників Віктора Петлінського та Олександра Косаковського

12
Вінниця в останню путь проводжає Захисників Віктора Петлінського та Олександра Косаковського

Вінниця в останню путь проводжає Захисників Віктора Петлінського та Олександра Косаковського

Автор:

Альона ЧЕРНІЮК

  • Віктор Петлінський служив у вінницькій 120-й окремій бригаді територіальної оборони, а пізніше — у 123 бригаді ТрО. Загинув 5 жовтня біля села Богоявленка Донецької області.
  • Олександр Косаковський був за кордоном, коли розпочалась повномасштабна війна. Він, не вагаючись, повернувся і став на захист Батьківщини. Загинув на Харківському напрямку.

Чоловіки добровольцями пішли захищати України в перші дні великої війни. Обоє воювали у лавах 120-ї бригади ТрО, і хоча в результаті передислокації їхні бойові дороги розійшлися, кожен на своєму місці продовжив самовіддано боронити рідну землю. Останній свій бій воїни прийняли 5 жовтня 2024 року.

Віктор Петлінський воював в зоні АТО/ООС

І з початком повномасштабного ворожого вторгнення Віктор Петлінський знову добровільно долучився до захисту України. Був на передовій вже з 25 лютого 2022 року. Пройшов чимало військових шляхів із вінницькою 120-ю окремою бригадою територіальної оборони, а пізніше його бойовою родиною стала 123 бригада ТрО. Був і стрільцем, і розвідником, і кулеметником. Брав участь у боях за Бахмут, поблизу Кринків та Вугледару. Життя воїна обірвалося при виконанні військового завдання 5 жовтня біля села Богоявленка Волноваського району Донецької області. Йому було 46 років.

Народився Віктор Петлінський у селі Червоний Степ (тоді Голендри) Калинівського району 21 січня 1977 року. У цивільному житті працював приватним підприємцем та виростив двох синів.

«Батько був для нас взірцем в усьому. Він ніколи не рахувався з власними потребами, а старався для людей. Мав непересічну силу волі та духу. І навіть у найважчі хвилини не втрачав розсудливості та оптимізму. Казав, що все обов’язково буде добре», — говорить син полеглого воїна Олександр.

Церемонія прощання з Віктором Петлінським розпочнеться о 9.00 біля його будинку за адресою: вулиця Дмитра Білоконя, 28 (мкрн Тяжилів). Вінничан просять також о 9.30 вшанувати Героя живим коридором. Траурний кортеж рухатиметься за маршрутом вулиця Дмитра Білоконя, 28 — вул. Левка Лук’яненка у напрямку Черкаського шосе.

Поховають воїна на кладовищі у його рідному селі.

Олександру Косаковському назавжди 44 роки…

Олександр Косаковського звістка про повномасштабне російське вторгнення в Україну застала, коли він перебував далеко за її межами. Проте, не вагаючись, чоловік першим же рейсом повернувся на Батьківщину і став на її захист. Воював у складі 120-ї окремої бригади територіальної оборони. З позивним «Косар» брав участь у найгарячіших боях на сході нашої країни. Спочатку як солдат мінометної батареї, а згодом – інженерно-саперного відділення. Загинув Олександр під час виконання військового завдання поблизу міста Вовчанськ Чугуївського району Харківської області. Непоправне сталося 5 жовтня. Воїну навічно залишилося 44 роки.

Народився Олександр Косаковський 18 серпня 1980 року у селі Михайлівці Могилів-Подільського району. Після закінчення місцевої школи здобув професійну освіту у Новоушицькому технікумі механізації сільського господарства. А у 2004 році отримав також диплом Вінницького інституту регіональної економіки та управління, де освоїв кваліфікацію юриста. Майже всю свою трудову діяльність Олександр пов’язав із фермерською справою. Проживав родиною у Вінниці, в якій плекав сина. Наразі хлопчику 8 років.

«Олександр передусім дбав про добробут сім’ї, задля цього й поїхав працювати за кордон. Але, коли розпочалася повномасштабна війна, відразу ж повернувся, бо мав чітке переконання, що так мають чинити всі свідомі українці, — розповідає дружина полеглого воїна Олена. — Він був дуже добрим і світлим. Справжнім чоловіком і найкращим батьком.»

Церемонія прощання з Олександром Косаковським розпочнеться сьогодні о 12.00 у Спасо-Преображенському кафедральному соборі. Чин поховання воїна відбудеться о 13.00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.

Глибокі співчуття рідним та близьким. Вічна пам’ять та слава Героям!

Редакція RIA/20 хвилин, нагадаємо, має проєкт «‎Героям Слава!»‎. Розповідаємо вінничанам про наших неймовірних бійців, щоб слава про них та їхню мужність летіли далеко за межі України! Нам є ким пишатися!

Також ми часто пишемо про волонтерів та організації, які допомагають армії та постраждалим від війни. Всі історії зібрали у рубриці «Герої тилу». Почитати їх ви можете за посиланням.

Читайте також:

«У полковника навчилися»: 600 маскувальних сіток передали на фронт «берегині» з Білої і Гальжбіївки

«Цієї ночі заблукала»: розмова з волонтеркою, яка йде 250 кілометрів і збирає кошти для 59-ї бригади

Працюють по 27 годин: хірург «Червоної Калини» Богдан Журавель розповів про роботу на передовій

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяЯк правильно вибрати оригінальний швейцарський годинник: корисні поради від експертів (Новини компаній)
Следующая статьяВерховна Рада прийняла законопроєкт про рекордне підвищення податків.