Вінницькі аграрії зібрали 70% врожаю овочів попри посуху: підсумки прес-конференції «Вересневий борщ»

9

У Вінниці відбулась прес-конференція «Вересневий борщ», організована Національною спілкою журналістів України (НСЖУ) у співпраці з ініціативою Вінниця-REBOOT та Департаментом інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Вінницької обласної військової адміністрації (ОВА). Основна тема заходу – цьогорічний врожай овочевих культур у Вінницькій області та фактори, що вплинули на його формування.

На заході спікери обговорили вплив погодних умов, зокрема посухи, на врожайність овочевих культур. Олег Сидоров, директор департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА, повідомив, що у 2024 році під плодоовочеві культури було засіяно 210 тисяч гектарів, що є частиною з мільйона сімсот тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, якими оперують аграрії області.

“Попри складні погодні умови, вже зібрано 70% врожаю. Виробленої продукції достатньо, щоб забезпечити не лише Вінниччину, але й ті області, які через військові дії тимчасово не можуть забезпечити себе власними овочами”, – зазначив він.

Сидоров також зазначив, що аграрії Вінниччини активно впроваджують передові технології та точне землеробство, що допомагає зменшити вплив посухи та інших негативних факторів. Ці інновації дозволяють частково компенсувати вплив несприятливих погодних умов на врожайність.

Проте зниження цін на овочі цього сезону не прогнозується. За словами Олега Сидорова, на формування вартості продукції впливають не лише погодні умови, але й зростання цін на паливо та інші виробничі витрати.

Різниця у врожайності між регіонами

Олександр Корнійчук, директор Інституту кормів, зазначив, що цьогорічний врожай у різних регіонах України значною мірою залежав від локальних погодних умов. Він пояснив, що погода є циклічним явищем, тому врожайність може суттєво відрізнятися навіть між окремими районами в одній області.

«Наприклад, у північно-західній частині Вінницької області та сусідній Хмельницькій області погодні умови цього року були більш сприятливими, що позитивно вплинуло на врожайність», – розповів Корнійчук. Він також додав, що Хмельницька область цього року демонструє найвищу врожайність в Україні, що становить 67,2 центнера з гектара.

У Вінницькій області спостерігається найбільший обсяг виробництва зерна ранньої групи – понад 2 мільйони тонн. Це є важливим показником ефективності роботи аграріїв навіть за несприятливих погодних умов.

Людський вплив на клімат

Олександр Корнійчук також наголосив на тому, що кліматичні зміни значною мірою пов’язані з діяльністю людини. Збільшення викидів CO2 та інших забруднювачів, викликане промисловою діяльністю, впливає на екологію та клімат, що, своєю чергою, позначається на врожайності.

Загалом, попри виклики цього сезону, аграрії Вінниччини роблять усе можливе, щоб стабільно забезпечувати населення якісною овочевою продукцією.

Предыдущая статьяІван Леньо та Микола Кучер привезли дрони для українських захисників в Покровськ
Следующая статьяДемократы призывают Харрис увеличить свое присутствие в СМИ — The Hill