Днями в Анталії (Туреччина) завершився чемпіонат світу з шахів з рапіду та бліцу серед дітей. Вінничанин 9-річний Олександр Савчук, вихованець місцевої шахової школи, здобув «бронзу» у віковій категорії до 9 років, представляючи Україну.

Як повідомляє Вінницька міська рада, у турнірі брали участь понад 300 юних шахістів із 33 країн. Олександр набрав 6,5 балів із 9 можливих і посів третє місце за додатковими показниками.

«Сашко займається шахами з 6 років. Вже на першому занятті було помітно його обдарованість та зацікавленість. Юний спортсмен швидко здобував спортивні розряди й нині є кандидатом у майстри спорту. У 2024 році він став чемпіоном України зі швидких шахів у своїй віковій категорії, а на чемпіонаті Європи здобув срібло і бронзу. Тепер у нього перше досягнення на світовій арені – бронза у Туреччині», – зазначив головний тренер Артура Роєнка.

Запис Вінничанин у 9 років виборов бронзу на чемпіонаті світу з шахів спершу з'явиться на Вінниця Преспоінт.






