«Відкриваємо збір на ліки для студентів ВНМУ!» Дізналися, чому страйкували студенти медичного
Автор:
Дар'я ДАЦКОВА
- Студенти Вінницького медичного університету влаштували страйк через відсутність гарячої води в гуртожитках з початку навчального року та закриття альтернативних входів до університету.
- Яка ситуація з водою і чому студенти обвішали вхід пакетами зі сміттям? Ми дізналися.
Всі місцеві пабліки увечері в понеділок, 14 жовтня, облетіло відео: на вході до медичного університету студенти та мешканці гуртожитків розвісили листи з написами «Включіть теплу воду», «Відкрийте банку на ліки для студентів», «Відчиніть ворота» тощо. Крім того, паркан був повністю обвішаний та обкладений пакетами зі сміттям.
Автор відео коментував ситуацію. Він пояснив, що це протест студентів медуніверситету через відсутність гарячої води в гуртожитках від початку нового навчального року.
— Ми заплатили вісім тисяч гривень за всі 10 місяців проживання, але де ці гроші зараз — невідомо. Ми оплачуємо всі умови проживання в гуртожитку, враховуючи, що взимку навчання припинять, і ми не будемо тут жити. А умов досі немає, — писала одна зі студенток у коментарях. — Більшість студентів, які живуть у гуртожитках, хворіють не через холодну погоду на вулиці, а через відсутність опалення і гарячої води в гуртожитках. І питання, де наші гроші? Ніхто не знає.
Наступного дня журналістка «20 хвилин» дізналася від студентів, що проблема з водою з’явилася тільки цього навчального року.
— Раніше такої проблеми взагалі не було, але цього року з початку навчання гарячої води немає. Іноді тече лише тепла або зовсім крижана, — пояснив один зі студентів, який мешкає в гуртожитку.
А чому на паркані були пакети зі сміттям?
Як пояснили студенти, адміністрація навчального закладу вирішила закрити більшість входів та виходів, залишивши тільки центральний і задній. Центральний вхід відчинений з 8.00 до 21.00.
Здавалося б, у чому проблема? Але, коли авторка цього матеріалу обійшла територію, стало зрозуміло, що сміттєві баки розташовані всередині. Ймовірно, студентів обурило обмеження доступу до баків.
Проте головне невдоволення студентів стосується відсутності гарячої води.
Що говорять про це в університеті?
Щодо закриття входів, то в університеті за останній рік помітили значне зростання вартості оплати за вивезення сміття. Так, журналістці «20 хвилин» продемонстрували таблицю, в якій зазначено, що вивезення сміття у лютому коштувало 46 тисяч гривень, в літній період витрати зросли до понад 50 тисяч гривень, незважаючи на мінімальну заповненість гуртожитків студентами, а у вересні надійшла платіжка на суму понад 80 тисяч гривень.
Коли почали з'ясовувати причину такого різкого збільшення обсягу сміття, виявили, що місцеві мешканці сусідніх приватних та житлових будинків, а також деякі працівники фастфудів, розташованих у переході на Урожаї, також виносять сміття в університетські баки.
— Ми державна установа, бюджетна. І ми не маємо права витрачати кошти на приватне сміття, адже в нас на рік запланована певна сума. Ми не можемо виходити за її межі. Звісно, ми вирішили вживати більше заходів для контролю за входом на територію. Важливим чинником для прийняття такого рішення було також систематичне потрапляння на територію університету нетверезих і агресивних осіб, що однозначно становить небезпеку для студентів. І крім того, щоб вирішити проблему з нерегульованим виносом сміття, — пояснила ситуацію ректорка Вікторія Петрушенко.
Про відсутність гарячої води журналістці «20 хвилин» сказали, що причини цього криються в кількох факторах: по-перше, КП «Вінницяоблтеплоенерго», котельня якого знаходиться на території навчального закладу, припинило постачання гарячої води в університет.
У квітні до університету надійшов лист, у якому зазначалося: «КП «Вінницяоблтеплоенерго» звертається до Вас із проханням та повідомляє, що у зв'язку з проведениям ремонтних робіт теплових мереж які забезпечують постачання гарячої води до гуртожитків №5 та №6 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, підприємство не в змозі буде забезпечити мешканців гуртожитку гарячою водою, тому що проектом реконструкції теплових мереж від котельні по вул. М.Амосова, 1, в рамках співпраці з ЄБРР передбачено виведення з експлуатації мереж гарячого водопостачання у зв'язку з виходом з ладу та недоцільності їх використання. Отже, КП «Вінницяоблтеплоенерго» просить Вас розглянути можливість встановления Вінницьким національним медичним університетом ім. М.І. Пирогова водопідігрівачів гарячого водопостачання у гуртожитках №5 та №6. КП «Вінницяоблтеплоенерго» просить з розумінням поставитися до ситуації що склалася, та за необхідності готове надати всі необхідні консультації та супровід з вирішення даного питання».
— Крім того, наші гуртожитки — рахують за тарифом, як підприємство, — розповідають в університеті.
До цієї проблеми додалася ще одна.
— «Вінницяоблводоканал» із червня підвищив нам тарифи. Вони не звернулися до нас з попередженням, ми не підписували додаткову угоду. Але вже заднім числом надіслали документ, у якому вказано, що ціни підвищуються з 1 жовтня. Хоча фактично їх підвищили ще з червня. І вони також рахують наші гуртожитки як підприємство, — кажуть в університеті.
Заступниця ректора з економічних питань Наталія Чабан пояснила, що є річний бюджет університету, в якому передбачені певні фінансові видатки, зокрема і на комунальні послуги. Оскільки сума була закладена інша, через незаплановані зміни виникають труднощі.
— З метою вирішення цих питань у правовому полі, за усним розпорядженням ректорки університету Вікторії Петрушенко, юридичний відділ підготував та направив на адресу КП «Вінницяоблтеплоенерго» і КП «Вінницяоблводоканал» відповідні листи. Їх предметом є підвищення тарифів на комунальні послуги з порушенням договірних прав та встановлення їх без розмежування наявних категорій, зокрема для населення. Крім того, з метою встановлення правомірності тарифів для населення на рівні тарифів для бюджетних установ підготовлено колективне звернення до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, — пояснила Наталія Чабан.
@vn20minut Чому страйкували студенти Вінницького національного медичного університету і як може вирішитися головна проблема жителів тамтешніх гуртожитків ▶️ #внму #студенти #протест #страйк #проблема #гуртожиток #медунівер #вінниця #вінницятікток #новини ♬ оригінальний звук — Новини Вінниці
Що говорять у Вінницяоблтеплоенерго?
Після отримання коментарів від адміністрації Вінницького національного медичного університету, ми звернулися також до КП «Вінницяоблтеплоенерго» для уточнень. І 16 жовтня ми отримали коментар від генерального директора КП «Вінницяоблтеплоенерго» Андрія Ковальова.
— Протягом усього міжопалювального періоду ми мали можливість подавати гарячу воду всім нашим споживачам від котельні, що розташована за адресою Пирогова, 46. Це стосується як населення, так і бюджетних установ. Наразі нічого не змінилося. Теплоносій подається до гуртожитків медичного університету, — пояснив директор. — Засувки в гуртожитках перекриті, вони не приймають теплоносій. Тому 20 квітня ми виписали припис, що кожного року необхідно проводити перевірку теплового лічильника. Наразі цей припис виконується.
Андрій Ковальов також додав, що з їхнього боку немає жодних перешкод для подачі теплоносія до всіх гуртожитків. Жодних ремонтних робіт у рамках проєкту ЄБРР цього року вони не проводять, мережі не змінюються, тому теплоносій подається до гуртожитків.
— Можна відновлювати подачу гарячої води, якщо у вас все гаразд із теплолічильниками, — сказав директор «Вінницяоблтеплоенерго».
Пізніше того ж дня Андрій Ковальов повідомив, що до кінця дня гаряча вода буде в гуртожитках №3 та №6.
— Сподіваюся, завтра в усіх інших, — додав він.
Що говори Вінницяоблводоканал?
Речниця «Вінницяоблводоканалу» Оксана Поліщук пояснила, що до червня цього року для всіх користувачів тариф був однаковим — як для юридичних осіб, так і для населення.
— Медичний університет є нашим споживачем, юридичною особою, який до 1 червня отримував рахунки за воду на тих самих умовах, що й населення. Але з 1 червня НКРЕКП затвердило для всіх водоканалів новий тариф для юридичних осіб. Це Постанова НКРЕКП №1034, яка вже набула чинності, — розповіла речниця.
Проте, як додали у водоканалі, є проблема з класифікацією приміщень медичного університету. Оскільки в навчальному закладі є як навчальні корпуси, так і гуртожитки, то раніше навчальні корпуси обслуговувалися за тарифами для юридичних осіб, а гуртожитки сплачували за тарифами для населення.
— Наприкінці серпня всі водоканали отримали ще один лист із додатковими роз'ясненнями щодо застосування Постанови про встановлення нових тарифів. У ньому зазначалося, що новий тариф для юридичних осіб застосовується з 1 жовтня, — каже Оксана Поліщук. — Там йшлося про те, що відтепер усі юридичні особи сплачують послуги за єдиним тарифом, який має застосовуватися до визначених договірних відносин. У випадку з медичним університетом у нас укладено Типовий договір з власником (користувачем) будівлі (приміщення у будівлі) про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Відповідно до цього договору тариф застосовується до всіх приміщень на території навчального закладу.
Читайте також:
Зібрали півмільйона гривень. У ліцеї № 27 відбувся благодійний фестиваль на підтримку ЗСУ
Де безоплатні шкільні обіди? Отримали пояснення від департаменту освіти Вінниці
Карта світу російською мовою у щоденниках учнів ліцею в Агрономічному: як це сталося?
© 2024 20minut.ua