Усе про вручення повісток за новим порядком: її можуть дати будь-де і майже будь-хто

4
Усе про вручення повісток за новим порядком: її можуть дати будь-де і майже будь-хто

Усе про вручення повісток за новим порядком: її можуть дати будь-де і майже будь-хто

Автор:

Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ

  • Вінницька адвокатка Жанна Грушко розповіла про новий порядок вручення повісток, який уряд затвердив у травні.
  • Що потрібно знати при врученні повістки? Які документи при собі повинні мати люди, що працюють в групах оповіщення? Хто і якими способами має вручати повістки?

Отож, новий порядок вручення повісток прийняв Кабмін у своїй постанові №560 від 16 травня 2024 року. Вона почала діяти з 18 травня.

— З того часу повістка може вручатися не тільки працівниками ТЦК, але й представниками виконкомів сільських, селищних, міських рад. Тепер її можуть вручити представники закладів освіти, роботодавці, керівники підприємств, установ та організацій. А також безпосередньо працівниками поліції. Зауважу, що за цим порядком поліцейські можуть виписувати повістки про уточнення облікових даних і проходження ВЛК, — говорить Жанна Грушко.

Тепер є уповноважені на вручення повісток

За її словами, тепер існує поняття «Уповноважена особа на вручення повісток».

— Така людина повинна мати посвідчення уповноваженої особи на вручення повісток: їх видають за наказом начальника ОВА або начальника районної, міської адміністрації.

Таке посвідчення буде дійсне тільки тоді, коли уповноважена особа пред'явить його разом зі своїм паспортом громадянина України або військовим квитком, — каже Жанна Грушко.

Натомість представники виконкомів сільських, селищних, міських рад разом з таким посвідченням мають пред'явити або свій паспорт, або службове посвідчення.

— Тобто, наявність тільки одного посвідчення уповноваженої особи на вручення повісток не дає права цій людині повістки вручати, — підкреслює Грушко.

Ще за пунктом 36 постанови уряду №560 оповіщення військовозобов'язаних і резервістів можуть здійснювати керівники установ, організацій або ФОП, яка надає послуги з управління багатоквартирними будинками; або головами правління ОСББ.

— Тут іде мова про розширення повноважень вручення повісток не тільки представниками виконавчої влади, а й ще головами ОСББ чи ФОПами, які здійснюють управління багатоквартирними будинками, — каже адвокатка.

Способи вручення повісток

Якщо коротко відповісти на це питання, то будь-де та в будь-який час доби. Це регулює пункт 35 постанови №560.

— Перший спосіб вручити повістку — безпосередньо, коли уповноважена на це людина контактує з вами в громадському місці: на заправках, в ТЦ, на зупинках громадського транспорту, на вулицях, блокпостах тощо, — коментує Жанна Грушко.

Продовжує діяти спосіб вручення повістки поштою за адресою, відомості про яку є в ТЦК.

— Таку повістку мають надсилати поштою, цінним листом з повідомленням про вручення. Якщо надійшов простий, рекомендований лист без цінного опису вкладення, то це вважається неналежним повідомленням, — говорить адвокатка.

Водночас є нюанс щодо вручення повістки поштою, про який зазначено в пункті №41 постанови уряду №560.

— Якщо при уточненні облікових даних ви зазначите якусь адресу, і за цією адресою буде направлена повістка, а ви її не отримаєте — наприклад тому, що вас не буде на місці або ви відмовитесь її отримувати — вона все одно буде вважатися врученою належним чином. І це матиме наслідки щодо притягнення вас до адміністративної відповідальності, — каже адвокатка Грушко.

В Адмінкодексі визначене покарання за порушення правил військового обліку; за порушення законодавства про мобілізацію (статті 210, 210-1): штраф від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень.

Нюанси щодо способів оповіщення

Крім того, працівники ТЦК можуть телефонувати й викликати вас з'явитися на певну дату і час до військкомату. Але за новим порядком, який затвердив Кабмін, такі телефонні дзвінки тепер можуть робити і уповноважені особи з виконкомів сільських, селищних, міських рад.

— Яким чином буде фіксуватися — чи то ви взяли слухавку, чи не ви — я думаю, що якщо людина відповіла на телефонний дзвінок про оповіщення, то буде робитися відмітка, що її «належним чином повідомлено», — коментує Жанна Грушко.

І ще одним способом оповіщення — крім пошти, особистого вручення в громадському місці, через телефон — повістку можуть вручити за місцем роботи або за місцем навчання.

— Після 18 травня тепер у керівників закладів освіти, роботодавців є обов'язок вручати повістку, якщо така надійшла із розпорядженням, — каже адвокатка. — У цьому випадку людина з вашого закладу освіти, місця роботи має мати посвідчення «Уповноваженої особи на вручення повістки», на підставі наказу начальника ОВА, районної або міської держадміністрації. Якщо в цих людей немає такого посвідчення, то тоді вручення повістки буде вважатися незаконним.

Читайте також:

Майже для всіх типове покарання. Які вироки для ухилянтів виносять вінницькі суди?

На Вінниччині зафіксували 4505 звернень про домашнє насильство: які виносили покарання?

Одного брата забрали, а іншого — ні: яким чином мобілізували 19-річного хлопця з Вінниччини?

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяКвадромарафон «RUN 4 VICTORY»: 30 червня пройде благодійний забіг у Вінниці (Новини компаній)
Следующая статьяНа більшості водойм Вінниччини завершилась нерестова заборона