У Вінниці відкрили новий ліцей для дітей захисників України: які особливості навчання?

10
У Вінниці відкрили новий ліцей для дітей захисників України: які особливості навчання?

У Вінниці відкрили новий ліцей для дітей захисників України: які особливості навчання?

Автор:

Дар'я ДАЦКОВА

  • У Вінниці відкрили новий ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання, куди цього року змогли вступити 75 учнів, чиї рідні є військовослужбовцями, поліцейськими, працівниками органів сектору безпеки та оборони.
  • Як проходитиме навчання та які особливості цього навчального закладу? Розповідаємо.

Сьогодні перший дзвоник пролунав у новому навчальному закладі нашого міста — ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання. Таких наразі всього п'ять в Україні. Він виник на базі ліцею цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця), який було реформовано у Вінницький ліцей безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання (Ліцей цивільного захисту Львівського державного університету безпеки життєдіяльності) ЛДУ БЖД.

— Ідея створити ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання виникла ще в січні та лютому. Ми одразу розпочали цю роботу, тому що найголовніше завдання для кожного з нас — не забути тих, хто загинув, захищаючи нашу державу, хто знаходиться в полоні, хто отримав поранення, хто є зниклим безвісти або хто сьогодні проходить службу у Збройних силах України, Національній поліції, Національній гвардії, прикордонній службі або в Державній службі з надзвичайних ситуацій, — наголосив у своїй промові до ліцеїстів Ігор Клименко, Міністр внутрішніх справ України. — Наша мета — вшанувати всіх Героїв, які добровільно пішли на фронт. Наша мета — ніколи не забути, ні зараз, ні після закінчення війни, жодного Героя. В першу чергу тих, хто віддав найдорожче — своє життя.

Міністр внутрішніх справ України зауважив, що мета ліцею — забезпечити кожного ліцеїста яскравими та повними знаннями.

— Після двох років навчання ми повинні готувати наших дітей до відновлення нашої держави, до служби в армії та для будівництва. Тому кожен, хто вступив до ліцею, має розуміти, що це відповідальність наша і ваша, як ліцеїстів. Сьогодні ви робите свій перший крок у доросле життя. Я хотів би побажати, щоб ви тут знайшли друзів, добре знали предмети, знали історію, а також щоб вихователі працювали з вами так, щоб ви стали елітою. Елітою не лише Міністерства внутрішніх справ, а взагалі нашої держави, — сказав Ігор Клименко.

На свято завітали також Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Андрій Даник, перша заступниця Вінницької обласної військової адміністрації Наталія Заболотна та начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Руслан Шевчук. Кожен з них привітав вступників із початком їхнього першого навчального року та побажав легкого і результативного навчання.

Що це за ліцей?

— Ідея та задум ліцею полягають у тому, щоб діти наших воїнів, на жаль, деяких із них загиблих, деяких поранених та зниклих безвісти, а також діти, чиї батьки беруть участь в обороні нашої держави, мали великі шанси та можливості в майбутньому, — говорить Руслан Мороз, начальник ліцею безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання. — Про що це свідчить? Це свідчить про те, що вони повинні бути максимально залучені та заохочені цікавими гуртками, предметами, щоб могли отримати знання та вміння, які знадобляться найближчим часом. Хотілося б, щоб вони стали порядними, потужними та грамотними людьми, які матимуть великий вибір у подальшому житті.

Таким чином, як вже можна зрозуміти, на навчання до ліцею приймали дітей військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, інших працівників органів сектору безпеки та оборони (зокрема звільнених з військової служби, служби цивільного захисту, служби в поліції).

Проте основною місією ліцею вважається надання можливостей, насамперед, дітям, батьки яких загинули (померли) чи зникли безвісти, стали особами з інвалідністю внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва) під час виконання службових обов’язків, а також тим, хто брав та бере безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримуванні збройної агресії Російської Федерації проти України.

Вступити до закладу могли діти, які закінчили дев'ять класів закладу загальної середньої освіти в рік вступу. Таким чином, як розповів директор ліцею, наразі у них навчаються учні 10 та 11 класів.

Як проходитиме навчання?

Програмою передбачено, що учні матимуть усі ті ж основні предмети, що й у звичайних школах, однак відмінність полягає в тому, що робитиметься акцент на патріотичному вихованні, історії та військовій підготовці. Крім того, вчителями та вихователями будуть безпосередньо ті, хто є або були учасниками бойових дій і захисниками України.

Також важливу роль відіграватиме те, що діти житимуть на базі ліцею, тим самим навчатимуться дисципліни.

— Більшість із них прибули до ліцею вже 21 серпня, і за ці десять днів вони стали такими дисциплінованими. Для мене було навіть незвично, коли йдеш поверхами, і вони вже знають, що йдуть старші, керівники та офіцери. Вони вчасно подають команди, повертаються обличчям, супроводжують поглядом. Тобто було дуже дивно, що за десять днів діти вже засвоїли такий обсяг знань, — розповідає Руслан Мороз.

Ліцеїстів забезпечуватимуть проживанням, п'ятиразовим харчуванням, форменим одягом, медичним та матеріально-технічним забезпеченням, побутовим обслуговуванням та іншими послугами. Під час освітнього процесу в ліцеї проводитимуть факультативні, консультаційні та додаткові заняття освітнього характеру, культурно-мистецькі заходи, заняття в спортивних секціях, гуртках, спортивні змагання, екскурсії тощо.

Цього року до першокурсників набрали 75 осіб. Продовжують своє навчання й ліцеїсти дореформованого навчального закладу. Їх у ліцеї 59 осіб.

Однак директор зазначив, що на майбутнє все ж сподіваються збільшувати кількість здобувачів освіти, а разом із тим і кількість вихователів та вчителів.

Що говорять про ліцей батьки та вступники?

По завершенню урочистої лінійки новоприйняті ліцеїсти побігли в обійми рідних, які не могли стримати сліз, і кожен на вухо шепотів: «Я пишаюся тобою».

Були сльози у батьків і через те, що до цього моменту вони не бачили своїх дітей десять днів, які ліцеїсти провели у навчальному закладі для адаптації перед навчанням.

— Навіть за ці дні так дивно бачити його, він так змінився, ніби подорослішав, — говорить мама ліцеїста Олександра Пелешка.

Вже у розмові з батьками та учнями дізналися, що для зарахування кожен мав скласти вступні випробування з визначення рівня фізичної підготовленості (виконання фізичних вправ), історії України (тестування) та української мови (диктант).

Майже всі дізналися про новий освітній заклад по-різному: хтось планував ще вступити до нереформованого ліцею, хтось дізнався через повідомлення батьків на роботах про створення такого ліцею, а хтось через інтернет-ресурси й захопився ідеєю вступу, як, наприклад, Назар Настенко.

Оскільки ліцеїсти вже провели у закладі свої перші десять днів, ми запитали юнака, чи було дуже важко.

— Перші три дні було дуже-дуже важко, але потім я звик, і все чудово, — говорить хлопець.

Загалом, попри хвилювання, як батьки, так і їхні діти говорять, що вірять, що все буде добре і складатиметься на краще.

Ми також віримо в це і бажаємо кожному здобувачу освіти отримати якомога більше нових і корисних знань, які вони зможуть застосовувати на практиці та які допоможуть створити для себе щасливе майбутнє.

Читайте також:

Вразили Південний Буг та церкви: 17-річний мандрівник з Великої Британії зустрівся з вінничанами

Сонні та усміхнені першачки. Як пройшов День знань у вінницькій школі №5

Як у вас справи зі зборами коштів у школах? Ми запитали вінничан

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяПобратими провели сина загиблого військового до школи
Следующая статьяОновлений графік безкоштовних заходів у «Затишно Space» на цей тиждень