У Вінниці прощаються з полеглими Захисниками Сергієм Чернієм та Олександром Єлесіним

12
У Вінниці прощаються з полеглими Захисниками Сергієм Чернієм та Олександром Єлесіним

У Вінниці прощаються з полеглими Захисниками Сергієм Чернієм та Олександром Єлесіним

Автор:

Альона ЧЕРНІЮК

  • У Вінниці сьогодні прощатимуться з двома Захисниками: Сергієм Чернієм та Олександром Єлесіним, які загинули на фронті у квітні.
  • Сергій Черній, 47-річний молодший сержант із Вінниці, поліг у бою біля Миропілля на Сумщині. Олександр Єлесін, 37-річний уродженець Донеччини, загинув поблизу Костянтинополя Волноваського району, виконуючи завдання у складі 79-ї десантно-штурмової бригади.
  • Церемонії прощання з обома воїнами відбудуться в Спасо-Преображенському соборі, після чого Героїв поховають на Алеї Слави Сабарівського кладовища.

Сергій Черній

Сергій Черній долучився до лав захисників торік взимку. У званні молодшого сержанта він служив у 21-й окремій механізованій бригаді, виконуючи бойові завдання на сумському напрямку. Життя військового обірвалося 5 квітня під час бою поблизу прикордонного села Миропілля. Йому було 47 років.

«Нізащо не буду сидіти вдома, коли молодші воюють, піду захищати Україну, — з такими словами Сергій зібрався на війну, хоча стан його здоров'я дозволяв отримати відстрочку, а то й звільнення від служби. Він цього не хотів і як справжній чоловік не міг собі дозволити, — розповідає мати полеглого Захисника Тетяна Григорівна. — За доброту та підтримку, яку відчували від Сергія, побратими дали йому позивний “Мама”. Це визнання того, яким він був та що значив для них».

Народився Сергій Черній у Вінниці 30 квітня 1977 року. Закінчив загальноосвітню школу №30 та Вінницький транспортний фаховий коледж. Працював на різних підприємствах торгівлі та промисловості міста. Мав сім’ю, в якій підростають двоє синів. Пам’ять про нього також береже сестричка.

«Усе, що бачив та кого зустрічав у житті, Сергій вимальовував на полотні. Хоча не навчався живопису, у нього виходили чудові картини. Це здебільшого були портрети та релігійні сюжети. Так він робив цей світ кращим та добрішим», — каже мати.

Церемонія прощання з Сергієм Чернієм розпочнеться сьогодні об 11.00 у стінах Спасо-Преображенського кафедрального собору. Поховають воїна о 12.00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.

Олександр Єлесін

Олександр Єлесін, уродженець Донеччини, долучився до захисту Батьківщини також узимку 2024 року. Виконував бойові завдання у лавах 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади. Загинув, внаслідок мінно-вибухової травми, отриманої 7 квітня поблизу села Костянтинопіль Волноваського району. Воїну навічно залишилося 37 років.

Сім’ю Олександра Єлесіна повномасштабне вороже вторгнення заскочило у рідному селі Зайцево Донецької області. Довго не роздумуючи, він відправив дружину та двох донечок якомога далі від небезпеки за кордон, а сам невдовзі вирушив до Ладижина, де ще до великої війни працював на одному з підприємств критичної інфраструктури. Звідти й пішов захищати Батьківщину.

«Олександр був дуже роботящим. Мав просто золоті руки. Найбільше задоволення отримував від ремонту осель, тут у майстерності йому не було рівних, — розповідає дружина полеглого воїна Альона. — А ще дуже любив наших донечок, яким зараз 10 та 13 років. Із захопленням з ними бавився, по-батьківськи научав та підтримував.»

Жінка каже, що наразі з дітьми та мамою проживає у Вінниці, тож і чоловіка вирішила поховати поблизу, щоб мати можливість вклонитися його пам’яті.

Церемонія прощання з Олександром Єлесіним розпочнеться о 13.00 у стінах Спасо-Преображенського кафедрального собору. Чин поховання воїна відбудеться о 14.00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.

Щирі співчуття рідним та близьким. Вічна пам'ять та слава Герою!

Редакція RIA/20 хвилин, нагадаємо, має проєкт «‎Героям Слава!»‎. Розповідаємо вінничанам про наших неймовірних бійців, щоб слава про них та їхню мужність летіли далеко за межі України! Нам є ким пишатися!

Також ми часто пишемо про волонтерів та організації, які допомагають армії та постраждалим від війни. Всі історії зібрали у рубриці «Герої тилу». Почитати їх ви можете за посиланням.

Читайте також:

На Вінниччині болгарин попався на спробі вивезення лісоматеріалів за кордон

Бив, тікав від покарання, а потім каявся: на Вінниччині суд підтвердив вирок домашньому кривднику

© 2025 20minut.ua

Предыдущая статьяПаска-крафін: святкова випічка з хрумким шармом круасану
Следующая статьяСМИ в России узнали имена полсотни китайцев, воюющих в Украине. Что о них известно