У проєкті нового ЦНАПу, який будують у Стрижавці, знайшли переплати на мільйони гривень

10
У проєкті нового ЦНАПу, який будують у Стрижавці, знайшли переплати на мільйони гривень

У проєкті нового ЦНАПу, який будують у Стрижавці, знайшли переплати на мільйони гривень

Автор:

Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ

  • У Стрижавці будують новий Центр надання адмінпослуг за 198 мільйонів гривень. Підрядником є товариство «Марк Строй» з Полтави.
  • Тільки з цим об’єктом вже є проблеми: державні аудитори вимагали скасувати договір підряду, незалежні розслідувачі підозрюють мільйонні переплати по закупівлі матеріалів, та й сам підрядник має кримінальний слід.

Стрижавська селищна рада 8 липня уклала договір на будівництво нової будівлі ЦНАПу, в якому ще будуть приміщення для творчого та освітнього призначення.

З «Прозорро» дізналися, що за роботи і матеріали готові були заплатити 198 мільйони 754 тисячі 918 гривень.

Підрядник, товариство «Марк Строй», запропонував ціну 198 мільйонів 653 тисячі 145 гривень. Виходить, що економія на цій закупці склала усього 101 тисяча 773 гривні.

Місцева влада захищала підрядника у суді

Цей проєкт фінансують за кошти Європейського інвестиційного банку, в рамках Програми відновлення України. І цього року планують освоїти 52,5 мільйона гривень, з яких 43,7 мільйона — це кошти європейців. Завершити будівництво мають до кінця 2025 року. Ціна за умовами договору динамічна, і може змінюватися залежно від вартості робіт, матеріалів.

Але перед цим закупівля зацікавила Держаудитслужбу. Аудитори вважають. У ході моніторингу аудитори прийшли до висновку, що рішення про визначення переможця торгів слід скасувати, оскільки за чинним законодавством компанію «Марк Строй» не можна було визначити переможцем.

Причинами цьому були, зокрема, відсутність посилань на виконані аналогічні договори у «Прозоро» та включення коштів на покриття ризиків в договірну ціну.

Однак Стрижавська селищна рада не погодилася із таким висновком, подала своє заперечення, в якому «наполягала» на наявності усіх необхідних критеріїв та документів, щоб визначити товариство «Марк Строй» переможцем торгів. А потім звернулася ще й до суду.

Рішення прийняли уже на третє засідання: заслухавши доводи учасників судового засідання та вивчивши документацію Вінницький окружний адмінсуд постановив скасувати висновок аудиторів, як необґрунтований.

Відтак підряд на 198,6 мільйона гривень дістався товариству «Марк Строй». Але і тут не все «гладко».

Можлива переплата у 5-10 мільйонів гривень

Ще до того, як визначили переможця торгів, у травні портал «Дозорро» порахував можливі переплати по ЦНАПу в Стрижавці на рівні 10 мільйонів гривень!

Вони порівняли ціни, які визначив ТОВ «Марк Строй» у підсумковій відомості ресурсів, з тими, що є на ринку. По деяких позиціях переплата — у два рази.

У жовтні видання «Наші Гроші» теж звернуло увагу на кошторис та оновили порівняння. Висновок: спостерігається суттєва переплата.

У підсумковій відомості ресурсів найбільша сума 8,24 мільйона гривень піде на гарячекатану арматурну сталь періодичного профілю діаметром 12 мм (тут і далі ціни вказано з ПДВ). Її кошторисна вартість складає 50 456 гривні за тонну. Метінвест таку продає по 34 150 грн/т (з доставкою до Вінниці — авт.), Ironworld по 32 368 грн/т.

Арматуру інших діаметрів закладено в кошторис проєкту по 47 051 — 53 262 грн/т, тоді як ринкова вартість в півтора раза нижча і коливається від 32 150 — 33 040 грн.

Кабель силовий з мідними жилами перерізом 3х1,5 мм (ВВГнг-нд) у кошторисі закладено по 65,84 грн/м. Великий гуртовий дилер «Укрпровід» продає такий більш ніж вдвічі дешевше – по 28,65 грн/м

Суміші бетонні готові важкі В25 [М350] порахували по 4 242 грн/куб.м. Хоча крупний виробник «Ковальська» продає його в роздріб по максимальній ціні 3 900 грн/куб.м.

Пісок прописали за ціною 548 грн/куб.м, за даними ДП «НІРІ» середня ціна піску по Україні у квітні становила 345 грн/куб.м.

Відтак, журналісти порахували, що тільки по цих позиціях переплата може складати понад 5 мільйонів гривень.

Підрядник з кримінальним «душком»

Керівником і власником ТОВ «Марк Строй» є Володимир Швайковський. Фірма зі статутним капіталом в 150 гривень отримала через «Прозорро» підряди на 1,66 млрд грн. Левова частина — від бюджетних розпорядників Полтавщини.

Також, фірма фігурувала у кримінальному провадженні разом з будівельним департаментом Полтавської ОДА.

За версією слідства протягом 2018-2019 років з ТОВ було укладено низку договорів на загальну суму понад 436 мільйонів гривень. Під час виконання робіт за цими договорами, зокрема у лікарні ім. М.В. Скліфосовського, в акти приймання робіт вносились недостовірні дані щодо обсягів та вартості виконаних робіт. Крім того, роботи виконувалися з порушенням державних будівельних норм та проектно-кошторисної документації.

Також слідчі відзначали, що компанія використовує підконтрольні підприємства для завищення цін на матеріали та послуги. Остання публічна ухвала у справі датована квітнем 2023 року і стосується проведення експертизи.

Натомість було ще одне засідання по цій справі 6 червня, але воно відбувалося у закритому режимі, тож інформацію про прийняті судом рішення приховали.

Раніше, нагадаємо, ми проаналізували закупівлю, якою виконком Вінницької міськради придбав 60 комп’ютерів за 1,9 мільйона гривень.

Читайте також:

Де безоплатні шкільні обіди? Отримали пояснення від департаменту освіти Вінниці

Для Вінниці затвердили план розвитку. Є проєкти на мільярди

Порівняли ціни на квартири у Вінниці та у сусідніх містах: де дорожче?

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяУ Вінниці молитовно вшанували Подільську святиню — Браїлівську ікону Божої Матері
Следующая статьяВінничанин, який вкрав у коханки півтора мільйона гривень, вийшов під таку ж заставу