«Страшно до могили підійти»: що не так на центральному кладовищі Калинівки?

15
«Страшно до могили підійти»: що не так на центральному кладовищі Калинівки?

«Страшно до могили підійти»: що не так на центральному кладовищі Калинівки?

Автор:

Віктор СКРИПНИК

  • Чому жителька Калинівки щоразу з острахом підходить до могил рідних людей?
  • Жінка просить привернути увагу міської влади до ситуації на кварталі старих поховань центрального кладовища.
  • Про що мова?

— Це ліс, а не кладовище! — сказала пані Наталія під час розмови з журналістом «20 хвилин». — Страшно до могили підійти. Особливо, коли вітер на вулиці, гілляка з дерева може впасти на голову. А ще тут бродять бездомні собаки.

Запитую співрозмовницю, чому не звертається до міськради. Жінка каже, не рік і не два порушувала питання про те, щоб вирізали старі дерева, щоб гілля не падало на голови людей і надмогильні плити.

— Всі погоджуються, що це треба зробити, навіть запевняють, що зроблять, а нічого не змінюється, — говорить співрозмовниця. — У новому секторі поховань територія доглянута, а чому на старому занедбана?

Жінка вкотре просить привернути увагу до проблеми — надрукувати статтю. Ми розмовляли з нею декілька разів і вона щоразу наголошувала, що про таке треба писати. Вона переконана в тому, що чиновники зобов’язані виконувати свої службові обов’язки. Як стверджує Наталія, у міськраді створили комунальне підприємство, робітники якого мають стежити за порядком на кладовищі.

Журналіст «20 хвилин» вислухав також точку зору представника міської влади. Далі розповімо, як він пояснює ситуацію.

«Це буде коштувати від 10 000 грн»

Уже 67 років нема на світі батька пані Наталії. Іван Чишковський похований у секторі старих поховань центрального кладовища. Жінка розповідає, що її батько пройшов дорогами минулої війни, воював з гітлерівцями. Сумно згадувати про те, що помер також її чоловік. Нема серед живих свекрухи і свекра. Жінка доглядає їхні могили. І не тільки їхні.

— Поруч є поховання чужих людей, — розповідає Наталія. — Не знаю, чиї це могилки, ніколи не бачила, щоб приходили до них люди. Можливо, вже нікого нема, то я доглядаю ці три чужі могили разом зі своїми.

На одному з місцевих сайтів жінка знайшла оголошення про те, що бригада виконує роботи з розчищення дерев. Поцікавилася, скільки це буде коштувати. Їй відповіли, що залежно від обсягу роботи. Найменше треба буде сплатити десять тисяч гривень. Для неї, пенсіонерки, це великі гроші. Сподівається на те, що роботи виконає комунальне підприємство.

Під час спілкування з нашою читачкою уточнював, з ким конкретно вона мала розмову у міськраді. Що ті люди їй говорили?

Каже, була у всіх колишніх голів міста. Про нинішнього керівника міськради нічого конкретно не повідомила. Тому не зрозумів, чи спілкувалася з Василем Поліщуком. Зате розповіла, що ходила у комунальне підприємство «Благоустрій». За її словами, жодного разу не застала на робочому місті начальника.

— Мені відповідали, що він поїхав у міськраду, — говорить Наталія.

Запитую у неї прізвище керівника «Благоустрою». «Долюк Михайло», — чую у відповідь. Телефоную керівнику КП «Благоустрій міста Калинівка» Михайлу Долюку.

Нема кому зрізати дерева

— Знаю, про який сектор йде мова, — такими словами розпочав розмову Михайло. — Великі дерева ростуть у місці старих поховань. Там могила мого батька. Розчистити кладовище від таких дерев зараз нема можливості. І проблема не в коштах. Кошти на таке міськрада виділяє. Нема людей.

Співрозмовник пояснив, що донедавна цим займалися двоє чоловіків. Одного мобілізували на війну, а другий потрапив в автомобільну аварію і зараз на лікуванні.

— Таку роботу не кожному можна доручити, — продовжує керівник комунального підприємства. — Працювати треба на висоті. Кожну гіляку зрізають окремо, аби не пошкодити надмогильні пам’ятні знаки. Шукаємо людей віком 30-35 років. Поки що не вдається знайти.

Долюк уточнив, що їхнє підприємство розчищає дерева у проходах та проїздах на території кладовища. Каже, там ростуть берези, липи, клени, ялини. Ті, що безпосередньо біля могил, то справа родичів померлих. Люди спершу садять дерева, а тоді бідкаються, що гілля падає на надмогильні пам’ятні знаки і руйнує їх.

Комунальне підприємство «Благоустрій» може працювати також за договором із замовниками робіт — фізичними особами. Тобто розчищати чи зрізати дерева біля могил. Однак нині виконувати такі роботи нема можливості. Про причину керівник КП говорив вище — немає людей.

Як розповіли у КП «Благоустрій», четверо їхніх працівників загинули на війні.

Наша читачка Наталія сподівається, що стаття приверне увагу голову міськради Василя Поліщука, а він знайде можливість прибрати дерева на старому кладовищі. Якщо вміє організувати роботи набагато складніші, то для цієї вміння не потрібно мати, тут головне бажання. Як воно буде насправді — побачимо.

Читайте також:

«Будинок тріщить по швах»: два тижні живуть без води і світла мешканці 16-ти квартир у Ямполі

«Не хвилюйся, мамо, ми будемо недалечко»: жінка збирає кошти для двох синів, які четвертий рік на фронті

Зник на війні, а тепер — назавжди вдома: Махаринці попрощалися із Героєм Павлом Буцерогою

© 2025 20minut.ua

Предыдущая статьяНа Вінниччині розшукують зниклого 13-річного Давида Нікуліна
Следующая статьяСюрприз на заправке: АЗС повысили цены на все виды топлива в Украине