
Сльози, кров і ненависть до ворога: як вінничани переживають наслідки атаки БпЛА
Автор:
Альона ЧЕРНІЮК
- Центр Вінниці зазнав удару, загинув чоловік, десятки отримали поранення, а понад сімдесят будинків пошкоджені.
- Мешканці діляться емоціями у соцмережах, описують пережите та розповідають про ситуацію з укриттями.
— Станом на зараз у місті зафіксували 71 пошкоджене домогосподарство, — повідомив вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Також постраждали:
- дитячий садочок № 13, де вибиті вікна та пошкоджені стіни;
- академічний муздрамтеатр ім. Садовського;
- приміщення літнього театру в парку.
Комунальні служби відучора працюють без зупинок. Оперативно закрили пошкоджені вікна плівкою у 17 квартирах багатоповерхівок і в двох приватних будинках.
— Сьогодні у місті продовжують роботу три комісії, які фіксують збитки після атаки, — додав Моргунов. — Нам потрібно максимально швидко задокументувати всі пошкодження та допомогти людям отримати компенсації через програму «єВідновлення».
Крім державної підтримки, вінничани, чиє майно постраждало, отримають додаткову фінансову допомогу з бюджету громади. Поранені також можуть розраховувати на муніципальну грошову підтримку — 25 тисяч гривень кожному.
— Ми робимо все, аби місто якомога швидше повернулося до нормального життя, а постраждалі отримали всю необхідну допомогу, — підсумував очільник громади.
Переглянути цей допис в Instagram
Допис, поширений Цікаві місця України і світу❤ (@weekend.vn.tour)
— Наразі залишилось обстежити ще 16 об’єктів. Завдання — максимально швидко зафіксувати всі пошкодження і допомогти людям пройти шлях до компенсацій через програму «єВідновлення». Окрім цього, вінничани, чиє майно зазнало пошкоджень, отримають додаткову фінансову підтримку з бюджету громади, — зазначив міський голова.
У соцмережах вінничани активно діляться переживаннями після атаки — від тих, хто бачив вибухи на власні очі, до тих, хто був в укриттях чи поза межами міста. Багато людей описують страх, шок та втрату від того, що сталося.
— Мій коханий боровся за те, щоб я цього не бачила. Навіть сон снився, що летить КАБ і він сказав, що зробить все від нього можливе аби вберегти мене. Дякую, моє серце, — написала речниця ГУНП у Вінницькій області Заріна Маєвська, яка нещодавно втратила на війні коханого чоловіка.
Аліна Ясницька:
— Який жах,але не треба розслаблятися,а всі сили задіяти, щоб краще збивати ворожі безпілотники, бо таке враження, що сьогодні просто їх не збивали. Читала в чатах, Вінничина вибух, знову вибух. Беріть приклад і навики з громади воєнної Старокостянтинова. Там відробляють на сто відсотків, бо таке враження, що немає перехоплювачів, що коїться?
Павло Єрохін:
— Співчуття людям! В той же час, під час повітряної тривоги працівники Вінницького торгівельно-економічного коледжу, що знаходиться за адресою вул. Київська, 80 (коло вул. Гонти) — не впускають дітей до укриття. Працівниця коледжу чує прильоти по місту, в цей час підходить дитина щоб швидко сховатись, а працівниця стверджує, що немає укриття.. на 5й рік повномаштабки, коли безперестану ворог цілить по мирним містам України, як не шахеди то ракети, а у них для дітей немає укриття!
Чи та жінка розуму не має, що може від вибуху статись, уламки, баротравми, контузії, термотравми, а як працює ППО — елементарно куля з неба може вцілити в людину, яка не знайшла укриття.
Ганьба і сором недолугому керівництву Вінницького торгівельно-економічного коледжу, що знаходиться за адресою вул. Київська, 80 (коло вул. Гонти), що таке керівництво дає розпорядження підлеглим не пускати дітей під час повітряної тривоги в укриття і самі недолугі працівники не можуть до купи скласти реальність і можливі наслідки від своїх дій, або бездіяльності.
Галина Бондарчук:
— Боже,бережи нашу рідну Вінницю!!! Дуже співчуваю, тримайтеся!
Андрій Шумейко:
— Шахеди летіли через моє місто. Вони летіли через поля на висоті максимум ста метрів над землею. Вони пролетіли пів країни невже їх неможна було збити. Або це зроблено навмисне щоб створити картинку а потім знову ходити з протягнутою рукою просвіту як безхатьки.
Володимир:
— Не бачу сенсу сидіти в укритті коли немає прильотів і коли візуально не видно і не чутно загрозу. Удар в парку був перший, його ніхто не очікував. Я в цей момент був поряд на Театральній і навіть не знав що в цей час повітряна тривога. Так само той чоловік котрий загинув міг не знати. Бігти в укриття щоразу при кожному сигналі тривоги, таке було на початку 2022, ми це вже проходили.
Олеся:
— Тривогу включали кожні 5 хвилин, тож не почути було важко. Ви все правильно пишете, люди сильно розслабились. У мене теж у дворі, поки шахеди летіли, то діти в м'яч грали спокійно. У мене кицька знає, що ховатись треба, а люди дітей в укриття не повели, про що тут говорити.
@milana_shop_house Вінничани та вся Україна, як ви?🤍 Бережіть себе🙏 #вінниця #війнавукраїні #шахеди #незламні ♬ оригінальний аудіозапис — Наталі Осипенко
А ви були під час атаки в укритті, вдома чи на вулиці? Розкажіть, що відчували і як пережили ці хвилини страху.
Читайте також:
Пошкоджені дахи будинків і вибиті вікна: наслідки нічного обстрілу Вінниччини
Тікав з ТЦК і поранився об колючий дріт: як відреагували у центрі
© 2026 20minut.ua




