Слідами історії: у краєзнавчому музеї відкривають виставку «Рятівна археологія Вінниці»

8
Слідами історії: у краєзнавчому музеї відкривають виставку «Рятівна археологія Вінниці»

Слідами історії: у краєзнавчому музеї відкривають виставку «Рятівна археологія Вінниці»

Автор:

Альона ЧЕРНІЮК

  • Вінницький обласний краєзнавчий музей відкриває виставку «Рятівна археологія Вінниці», яка демонструє результати археологічних досліджень на пам’ятках, що перебувають під загрозою руйнації.
  • Серед важливих знахідок — матеріали XII–XIII століть та рятівні розкопки в центрі Вінниці, які поглиблюють розуміння урбанізаційних процесів міста.
  • Виставка триватиме до 16 лютого 2025 року, вхід вільний.

Археологічна спадщина є одним із основних свідчень діяльності людей у далекому минулому. Її збереження та активне управління мають велике наукове й суспільне значення, оскільки дають можливість дослідникам вивчати й інтерпретувати її на благо нинішнього та майбутніх поколінь.

Як розповідають у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, пріоритетним напрямком археологічних досліджень сьогодні є проведення розкопок на пам’ятках, яким загрожує руйнація. За останні п’ять років на території Вінницької міської громади науково-рятувальні роботи проводили Археологічну експедицію Вінницького обласного краєзнавчого музею, а також експедиції Науково-дослідних центрів «Рятівна археологічна служба» та «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України. Результатам цих вишукувань і присвячена виставка «Рятівна археологія Вінниці».

Виставка демонструє результати досліджень, здійснених Археологічною експедицією Вінницького обласного краєзнавчого музею зі створення «Археологічного атласу Вінницької ОТГ» (2020 рік), науково-рятувальних розкопок в зоні благоустрою урочища «Замкова гора» (2021 рік), розкопок на території домініканської частини комплексу «Мури» (2023 рік), що здійснювалися на замовлення Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради.

Представлений цінний матеріал XII–XIII століть, що був виявлений у 2021 році під час рятівних розкопок НДЦ «Охоронна археологічна служба України» по вулиці Вишневий узвіз (мікрорайон Сабарів). Особливе значення цих знахідок полягає в слабкій вивченості цього періоду в нашому регіоні.

Окремо слід відзначити рятівні розкопки в середмісті Вінниці, які дозволяють краще зрозуміти історію урбанізаційних процесів, закономірності його формування та поглибити вивчення вінницьких підземних споруд. До таких розкопок належать роботи за адресами: вулиця Монастирська, 24; вулиця Магістратська, 52; вулиця Мури, 7; вулиця Монастирська, 1 та вулиця Монастирська, 17.

  • Коли: Виставка експонуватиметься до 16 лютого 2025 року.
  • Де: «Рятівна археологія Вінниці» відкривається 18 грудня о 15.00 в четвертій експозиційній залі. Куратор вставки — Яна Короленко.
  • Як потрапити: вхід — вільний.

Читайте також:

Намагався задушити таксиста, аби не платити за проїзд. Кривдника відправили в тюрму на 10 років

П’яний водій на Volkswagen втікав від поліції та потрапив у ДТП

Шалений дрифт під наркотиками: водій утікав від поліції та потрапив у ДТП

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяВ США замечают загадочные дроны: что о них известно
Следующая статьяВСУ показали, во сколько обходится подготовка новобранцев и чем их обеспечивают