Ще один влучний постріл: 120-та бригада знищила ворожий «Шахед» та показала його уламки
Автор:
Марія ЛЄХОВА
- Мобільна вогнева група 120-ї окремої бригади Сил територіальної оборони збила черговий ворожий дрон «Шахед» на Вінниччині. Оборонці показали фото залізяччя.
Мобільна вогнева група 120-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ успішно знищила повітряну ціль — ворожий «Шахед». Про це повідомили та опублікували світлини на сторінці «120 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ».
— Ще один влучний постріл наших Захисників! Цей удар — не лише черговий внесок у безпеку нашого неба, але й доказ професіоналізму та мужності наших Оборонців, — цитуємо допис. — Дякуємо нашим воїнам за впевнену оборону та спокій, який вони дарують кожному з нас. Завдяки вашій роботі українське небо стає чистішим, а наша країна — сильнішою!
На території Вінницької області, нагадаємо, днями вчергове виявили уламки російських ракет та дронів.
Фахівці не вперше знаходять уламки та бойові частини на Вінниччині. Будьте обережні та ознайомтесь з важливою інформацією, яка наведена нижче.
Де найчастіше можуть бути вибухонебезпечні предмети:
- Колишні військові позиції та оборонні укріплення;
- Лісова місцевість;
- Поля;
- Ґрунтові дороги й узбіччя;
- Руїни, занедбані споруди й будівлі;
- Водойми.
Дії при виявленні вибухонебезпечних предметів:
- У жодному разі не чіпайте його. Не панікуйте. Запам’ятайте місце, де ви знайшли предмет;
- Попередьте про небезпечний предмет людей, які перебувають поруч;
- Негайно зупиніть будь-які роботи біля предмета;
- Якщо ви натрапили на фугасну міну — зупиніться, не панікуйте, не рухайтеся, чекайте на допомогу. Якщо ви на небезпечній території чи якщо ви не впевнені, що ця територія безпечна, зупиніться і не рухайтеся.
- Якщо це не міна, а боєприпас, що не розірвався, відійдіть самі і відведіть інших людей якомога далі від знайденого предмету. На відкритій місцевості або в лісі відходити бажано слід у слід тому, як ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися треба колоною по одному.
- З безпечної відстані зателефонуйте за номером 101! Повідомте адресу або орієнтири місця, де ви побачили небезпечний предмет. Якщо ви знайшли його на території закладу, негайно повідомте про це працівників служби охорони.
- Намагайтеся не допускати сторонніх людей до небезпечної зони до приїзду правоохоронних органів або спеціальних служб.
Факти, які рятують життя:
- Навіть якщо небезпечний предмет не вибухнув від першого дотику, немає гарантій, що це не станеться пізніше. Тому ніколи не беріть їх у руки.
- Часом міни та вибухонебезпечні предмети ржавіють і втрачають колір, але вони все одно залишаються небезпечними.
- Будь-який покинутий предмет може виявитись вибуховим пристроєм — навіть дитяча іграшка, яку ви або ваша дитина знайшли на вулиці чи в під’їзді. Будьте обережними й навчіть правил безпечної поведінки ваших дітей.
- Вибухонебезпечні предмети можуть вибухнути від найменшого фізичного впливу на них. Побачили вибухонебезпечний предмет? Відійдіть якнайдалі та повідомте про знахідку, зателефонувавши 101.
- Навіть маленькі елементи боєприпасів, такі як підривники й запали, дуже небезпечні. Дивіться під ноги!
— Важливо дотримуватись правильного порядку дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, — зазначають у міськраді. — Адже люди стають жертвами вибухів переважно через порушення елементарних правил мінної безпеки.
Читайте також:
Піротехніки знешкодили міну часів Другої світової. Що робити, якщо знайшли боєприпас?
Як діяти, якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет? Поради та рекомендації
Не ігноруйте. Вінничанам нагадують про чотири види сигналу у разі екстрених ситуацій
Не нехтуйте власною безпекою. Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуацій
© 2025 20minut.ua