Рейтинг вінницьких вишів за результатами НМТ: які спеціальності обирали абітурієнти?

10
Рейтинг вінницьких вишів за результатами НМТ: які спеціальності обирали абітурієнти?

Рейтинг вінницьких вишів за результатами НМТ: які спеціальності обирали абітурієнти?

Автор:

Дар'я ДАЦКОВА

  • Опублікували консолідований рейтинг вишів України 2024 року, який розраховується з використанням національних рейтингів закладів освіти України: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал НМТ на контракт».
  • На його основі склали власний рейтинг вінницьких вишів за балом НМТ, а також дослідили, на які спеціальності в цих вишах студенти прагнули вступити найбільше.

На інформаційному освітньому ресурсі «Освіта.ua» з'явився оновлений консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2024 року. У попередньому матеріалі на його основі сформували рейтинг найкращих закладів вищої освіти у Вінниці та Вінницькій області цього року.

У цій статті представили рейтинг вінницьких вишів за балом НМТ на контракт і бюджет. Відповідні рейтинги по Україні складають за показником середнього бала національного мультипредметного тесту абітурієнтів минулого року, тобто вступників 2023 року, яких зараховано до вишів на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб (контракт) або за державним чи місцевим бюджетом (бюджет).

Рейтинг вінницьких ВНЗ за балом НМТ

Найвищий бал НМТ на контракт мав Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова. Він склав 153,59, а на бюджет — 170,36. Таким чином, медичний університет посів 23-тє та 11-те місця в загальних рейтингах відповідно.

Єдина спеціальність, про яку є інформація, — це «Терапія та реабілітація». Заяви на вступ подали 557 абітурієнтів.

Другу позицію зайняв Донецький національний університет імені Василя Стуса. У загальному рейтингу України за категорією «Бал НМТ на контракт» він знаходиться на 38-й позиції та має середній бал 149,29. Щодо бюджету, середній бал становить 161,30, що відповідає 35-му місцю в рейтингу.

У ДонНУ цього року найбільше заяв було на спеціальність «Психологія» — 356 та «Філологія» — 353. І третьою за популярністю спеціальністю стала спеціальність «Комп'ютерні науки» — 304 заяви.

Третє місце посів Вінницький національний технічний університет. Середній бал на контракт склав 142,77, а на бюджет — 156,90. У загальних рейтингах це 64-те та 42-ге місця відповідно.

Найбільше заяв на вступ було на спеціальність «Інженерія програмного забезпечення» — 573, «Менеджмент» — 412 та «Маркетинг» — 330 заяв.

Четверте місце посів Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. Він знаходиться в рейтингу «Бал НМТ на контракт» на 70-й позиції з середнім балом 142,72, а на бюджет — на 93-й позиції з середнім балом 148,77.

У педагогічному університеті цього року найбільшим попитом користувалися такі спеціальності, як «Психологія» — 664 заяви, «Філологія» — 415 та «Журналістика» — 258 заяв.

До п'ятірки кращих увійшов також Вінницький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету. Середній бал НМТ на контракт склав 141,41, а на бюджет — 151,21. У загальному рейтингу інститут посів 80-те та 99-те місця відповідно.

Найбільше заяв на вступ було на спеціальності «Маркетинг» — 163, «Менеджмент» — 161, а також «Психологія» — 153 заяви.

Шосте місце в рейтингу посів Вінницький національний аграрний університет. Середній бал НМТ на контракт склав 137,10, а на бюджет — 144,38. У рейтингу «Бал НМТ на бюджет» аграрний університет знаходиться на 144-й позиції, а на контракт — на 148-й.

Цього року на спеціальність «Агрономія» подало заяви 486 абітурієнтів. Другою найбільш популярною спеціальністю став «Менеджмент» — 382 заяви, а також по 230 заяв було подано на спеціальності «Право», «Готельно-ресторанна справа» та «Агроінженерія».

Також, нагадаємо, писали про те де та за скільки можна орендувати житло студентам у Вінниці неподалік навчальних закладів.

Читайте також:

Топ-100 найпопулярніших коледжів України. Чи є серед них вінницькі?

Ремонти у вінницьких навчальних закладах: що, де й за скільки робили влітку

Війна і новий навчальний рік: як працюватимуть школи з 1 вересня

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяВ Польшу залетел неизвестный объект. Его не сбили из-за погоды
Следующая статьяУ Дністрі перевірили якість води. Які показники на окремих ділянках річки?