У Вінниці відбувся чемпіонат з плавання Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Участь у змаганнях взяли військовослужбовці, серед яких — гвардійці, що проходять реабілітацію після поранень. Для багатьох із них спорт став не лише фізичним навантаженням, а й важливою частиною психологічного відновлення.

Серед учасників — капітан Національної гвардії України Владислав Бурханов. Після бойового поранення та часткової ампутації ноги він активно займається спортом і власним прикладом доводить: життя після травми не зупиняється.
«Мене запросили долучитися до чемпіонату, щоб показати: все реально, життя не закінчується після ампутації. Спорт для мене — це реабілітація, впевненість і розвиток, а також фізичний і ментальний відпочинок», — розповідає військовий.
Владислав Бурханов служить із 2017 року. Поранення отримав у листопаді 2023-го. Після операції та часткової ампутації у 2024 році він звільнився зі служби, однак згодом ухвалив рішення повернутися до побратимів.
«Я переїхав в Ужгород і зрозумів, що потрібен своїм. Тому знову став у стрій. Зараз служу офіцером із соціального супроводу — допомагаю пораненим військовим і родинам загиблих. Ми разом у будь-яких ситуаціях», — говорить капітан.
У чемпіонаті також взяв участь старший солдат вінницького підрозділу НГУ Юрій Челик. Поранення він отримав під час боїв на Запорізькому напрямку та нині поєднує службу з реабілітацією.
«У басейн ходжу двічі на тиждень — лікарі радили для відновлення. А змагання — це позитивні емоції. Тут головне не перемога, а участь», — ділиться військовий.
За словами начальника служби фізичної підготовки і спорту Західного територіального управління НГУ підполковника Анатолія Халацького, головною метою турніру стало саме відновлення військовослужбовців.
«У Вінниці вперше відбувся чемпіонат з плавання нашого оперативно-територіального об’єднання. Серед 11 команд є гвардійці, які проходять реабілітацію після поранень. Спорт допомагає їм пришвидшувати одужання — це і є головний задум», — зазначив він.
Організувати змагання вдалося завдяки спільній роботі Нацгвардії та Вінницької міської ради. Голова комітету з фізичної культури і спорту Сергій Краєвський підкреслив, що місто вже має досвід проведення подібних турнірів і надалі підтримуватиме такі ініціативи.
Чемпіонат у Вінниці ще раз довів: спорт для військових — це не лише про результати чи медалі, а насамперед про підтримку, силу духу та повернення віри в себе.

Запис Після ампутації повернувся у стрій і займається спортом: у Вінниці гвардійці взяли участь у чемпіонаті з плавання спершу з'явиться на Вінниця Преспоінт.





