Перші поставки донорської шкіри для лікування опіків надійшли до медзакладів Вінниччини

2
Перші поставки донорської шкіри для лікування опіків надійшли до медзакладів Вінниччини

Перші поставки донорської шкіри для лікування опіків надійшли до медзакладів Вінниччини

Автор:

Альона ЧЕРНІЮК

  • Перші алотрансплантати шкіри для лікування пацієнтів з опіками надійшли до медзакладів Київської, Одеської, Вінницької та Львівської областей.
  • Закуплені на 8,4 мільйона гривень, вони допомагають захищати рани і сприяють загоєнню. Імплантація не вимагає підбору «донор-реципієнт», оскільки трансплантати після обробки не викликають імунної відповіді.

Перші поставки алотрансплантатів шкіри вже надійшли до шести медичних закладів Київської, Одеської, Вінницької та Львівської областей. Ці трансплантати, призначені для лікування військових та цивільних з великими опіковими ураженнями, вперше були закуплені Медичними закупівлями України за замовленням Міністерства охорони здоров’я на суму 8,4 мільйона гривень з ПДВ. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Використання алотрансплантатів шкіри є одним із найдієвіших підходів, що застосовуються для лікування пацієнтів з великими опіковими ураженнями.

Алотрансплантат шкіри — це тимчасовий трансплантат, що виробляється з донорської шкіри і застосовується для закриття пошкоджених ділянок шкіри пацієнтів з травмами. Такий метод застосовується у випадках, коли неможливо використати власну шкіру пацієнта (аутотрансплантат), наприклад, за значних опіків чи масштабних травм. Крім того, він може використовуватися у разі масивних ушкоджень шкіри, викликаних посттравматичними ранами та інфекціями.

Алотрансплантат допомагає:

  • захистити рану від інфекцій,
  • зменшити втрату рідини,
  • зменшити біль та рубцювання,
  • сприяти утворенню нового шару шкіри.

Оскільки алотрансплантат є тимчасовим, його замінюють на постійний трансплантат або використовують до повного загоєння рани.

При цьому імплантація алотрансплантатів шкіри не потребує підбору пари «донор-реципієнт», оскільки після обробки та консервування біоматеріали стають низькоімуногенними, тобто такими, що не викликають різку імунну відповідь.

В МОЗ зазначили, що постачання здійснюватиме виробник, забезпечуючи дотримання холодового ланцюга. Температурний режим зберігання та транспортування становить від +2 °C до +8 °C. Це гарантує збереження якості трансплантатів до моменту їхнього використання.

Читайте також:

На Вінниччині провели санітарний відстріл хижаків. Вполювали понад пів сотні лисиць

Землі оборони, які були у власності Ямпільської міськради, повернули державі

Засудили священника московського патріархату Євгена Кошельника, який виправдовував російську агресію

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяПрезидент Сербии: Фицо на фоне прекращения транзита российского газа полетит к Путину
Следующая статьяУ Вінниці створюють управління ветеранської політики: що там робитимуть?