Переведіть батьків в онлайн!

180

Під час карантину літнім людям, як найбільш вразливій категорії населення, рекомендується максимально утриматися від соціальних контактів. Але саме вони стоять у чергах до банків, аптек, магазинів чи пошти, наражаючись на небезпеку захворіти. Звичайно, більшість побутових питань, як-от сплата комунальних послуг, мобільного зв'язку, замовлення доставки продуктів чи ліків можна було б вирішити, не виходячи з дому. Але для цього потрібно мати комп'ютер, підключення до Інтернету та вміти всім цим користуватися.

Де навчитися пенсіонеру азам Інтернету?

Але розібратися з ґаджетами, навчитися користуватися Інтернетом та онлайн-сервісами, не загубитися в інтернет-мережі, спілкуватися з рідними та вирішувати побутові проблеми за допомогою комп'ютера та Інтернету можна у будь-якому віці. Головні вчителі, звичайно, — це діти і внуки.

Будьте терплячими, вкотре показуючи дідусеві і бабусі, як зателефонувати через месенджер чи пояснюючи алгоритм оплати рахунку за газ онлайн. Адже більша частина їхнього життя пройшла без комп'ютерів та Інтернету. Їм важко орієнтуватися у звичних для молодого покоління речах, вони повільніше і невпевненіше опановувують цифрову грамотність. Допомагайте, підбадьорюйте, демонструйте можливості всесвітньої мережі для розваг, оплати рахунків, оформлення субсидії, звертання до місцевих органів влади, спілкування чи навіть заробітку в Інтернеті (багато пенсіонерів працюють як фрилансери).

Крім того, на державному освітньому порталі можна подивитися освітні серіали, у яких телезірки доступно розповідають, як сплатити комуналку онлайн, шукати роботу, освоїти смартфон та основні онлайн-сервіси, безпечно користуватися Інтернетом.

Завдяки таким урокам люди поважного віку не лише отримують базові знання користування комп'ютером, але і приємне спілкування. Вони відкривають для себе новий світ, де можна у будь-який час слухати улюблену музику та аудіокниги, дивитися фільми, серіали та вистави у театрах, відвідувати музеї, вивчати іноземні мови, знаходити цікавинки про своє хобі, подорожувати світом і знайомитися з однодумцями, а не лише сплачувати за комунальні послуги онлайн. Це допомагає урізноманітнити дозвілля, скрасити життя під час карантину і після нього.

Безпечне користування Інтернетом

Наступний етап навчання — пояснити правила безпечного користування Інтернетом. Люди поважного віку — чутлива категорія користувачів. Вони довіряють інформації та легко піддаються пропаганді, тому можуть стати жертвами інформаційної війни і шахрайства. Допоможіть рідним правильно створити паролі до необхідних сервісів, поясніть, як ними користуватися безпечно. Встановіть на комп'ютер антивірусне програмне забезпечення, збережіть для зручності у браузері вкладки для швидкого переходу на потрібні сайти. Обов'язково акцентуйте увагу на тому, що не можна передавати паролі стороннім людям, відкривати листи від невідомих відправників, встановлювати незрозумілі програми та завантажувати невідомі файли, перераховувати гроші через сумнівні сервіси. У цифровому світі потрібно бути максимально уважним та вміти розпізнавати офіційну інформацію, фейки та спам. Трохи терпіння і з вашою допомогою ваші рідні неодмінно освоять комп'ютер та «підкорять» Інтернет.

Читайте також:

Чи подорожчає Інтернет в Україні та на скільки?