Паралімпійська чемпіонка Шпатківська працює реабілітологом. Про спорт і особисте життя спортсменки

14
Паралімпійська чемпіонка Шпатківська працює реабілітологом. Про спорт і особисте життя спортсменки

Паралімпійська чемпіонка Шпатківська працює реабілітологом. Про спорт і особисте життя спортсменки

Автор:

Лариса ОЛІЙНИК

  • Минулого тижня на Паралімпійських іграх у Парижі козятинчанка Марія Шпатківська виборола срібло у штовханні ядра і побила рекорд Європи.
  • Крім захоплення спортом, дівчина працює у реабілітаційному центрі Вінниці, допомагає військовим стати на ноги.
  • Редакція «20 хвилин» дізналася більше про чемпіонку, її роботу і особисте життя.

Як ми раніше писали, 24-річна Марія Шпатківська народилася в Козятині. З народження не має частини лівої руки. Та така особливість дівчини не завадила їй іти до своєї мрії та досягати успіхів.

Марія любить спорт і почала ним займатися з самого дитинства, з восьми років.

Спочатку це було плавання. Потім, коли козятинський басейн закрили, вона перейшла на легку атлетику. Трохи згодом, десь з 13-ти років, почала штовхати ядро та метати спис.

Марія Шпатківська — представниця Вінницького регіонального центру «Інваспорт», майстер спорту України з легкої атлетики. У цьому напрямі досягла значних успіхів у трьох дисциплінах. Була чемпіонкою України у метанні ядра, метанні списа і штовханні ядра. Пізніше основною дисципліною обрала саме ядро та стала Майстром спорту України.

Велике бажання, щоденні тренування та наполегливість дали свої результати. Марія — неодноразова призерка чемпіонатів України, учасниця чемпіонатів Європи і світу, майстер спорту України міжнародного класу (клас F46) серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату.

«Золото Парижа» вінницька параатлетка отримала у червні на відбіркових змаганнях. 4 вересня на Паралімпіаді спортсменка теж виступила блискуче: дебютанка здобула «срібло» у штовханні ядра.

Найкраща спроба Марії Шатківської склала 12.35 м. Цей результат став не лише її особистим і національним рекордом, а й новим рекордом Європи.

Марія поділилася з журналістами своїми враженнями від отримання дебютної медалі Паралімпіаді:

«Враження неймовірні. Дуже сподівалася на цю медаль, хотіла і чекала її. Але саме розуміння, що я її здобула — це неймовірні відчуття, у мене сльози на очах. Дуже рада».

Реабілітолог в «Ортопедсервісцентрі»

З народження мешканка Козятинщини вчилась жити без однієї руки. В 24-річної Марії вроджена відсутність лівої кінцівки й немає лівої долоні. Спочатку в неї був косметичний протез, а потім коли поїхала на чемпіонат Європи, де змагались люди з інвалідністю, відмовилась — почала сприймати себе такою як є.

Згодом спортсменка вступила до Вінницького національного педагогічного університету, де здобула спеціальність фізичного терапевта та ерготерапевта. Коли почалось повномасштабне вторгнення, Марію запросили на роботу в Ортопедичний сервісний центр. Колись їй тут зробили протез, а нині вона допомагає стати на ноги пораненим військовим.

Сьогодні,10 вересня, в реабілітаційному центрі, лікарі і пацієнти зустрічали свою чемпіонку.

— Марія спочатку у нас була як пацієнтка. Наші фахівці виготовили їй спеціальні протези для занять спортом. Після університету прийшла до нас працювати, — розповіла заступниця директора з медичних питань Антоніна Суприган. — Вона з пораненими захисниками могла швидше знайти спільну мову, оскільки сама має таку проблему — живе без кінцівки. На своєму прикладі показує, що це її не зупиняє. Разом з бійцями займалася спортом, проводила з ним заняття.

В «Ортопедсервісцентрі» Марія знайшла не лише своє покликання, а й коханого чоловіка.

Чемпіонка і захисник

Євген втратив кінцівку під час штурму в Луганській області. У бійця був довгий шлях протезування. Допомогла та підтримувала ветерана його реабілітологиня Марія Шпатківська, а нині — законна дружина.

Зі своїм майбутнім чоловіком дівчина познайомилась на заході, який організував центр для реабілітації воїнів — він був другом захисника, який лікувався у Вінниці. Євген планував протезуватися в столиці, тому вони на певний час розлучилися.

Одного дня захисник без ноги все ж з’явився на подвір’ї ортопедичного центру. Марія відразу запропонувала бійцю стати його реабілітологом. Стосунки розвивалися швидко. У квітні цього року Євген зробив пропозицію Марії, а третього травня вони розписались.

Закохані вирішили не влаштовувати весілля. В ортопедичному центрі молодят урочисто привітали колеги та побратими.

Читайте також:

Із тіла захисника з Вінниччини Олександра Кащеєва медики дістали 156 уламків

П'яний командир вистрілив в голову підлеглому? Нові деталі вбивства 20-річного поліцейського з Вінниччини

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяЗатвердили вартість навчання в мистецьких школах на 2024-2025 навчальний рік
Следующая статьяМістян запрошують відвідати Всеукраїнський музейний форум «Коцюбинський160» та виставу «Потяг»