
Отруїлися шаурмою: у Калинівці до лікарні потрапили 25 людей, серед них діти
Автор:
Альона ЧЕРНІЮК
- У Калинівці масово отруїлися 25 людей через вживання неякісної шаурми в місцевому кафе. Серед постраждалих — семеро дітей.
- Заклад тимчасово закрили, а фахівці вже розпочали розслідування причин інциденту.
- Людей закликають бути уважними з вибором їжі поза домом.
У Калинівській центральній районній лікарні сталося масове отруєння — до інфекційного відділення госпіталізували 25 осіб з діагнозом харчова токсикоінфекція середнього ступеня важкості. Серед постраждалих — семеро дітей віком до 16 років. За попередньою інформацією, причиною спалаху стало вживання шаурми сумнівної якості в одному з місцевих закладів громадського харчування.
Як повідомила фельдшер санітарного відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Хмільницького районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Міла Скорощук, випадок викликав занепокоєння серед місцевих жителів і змусив відповідальні служби оперативно втрутитися.
Фахівці ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області спільно з Калинівським відділенням Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб розпочали комплексне розслідування причин спалаху харчової токсикоінфекції. Зараз триває збір зразків, опитування потерпілих та перевірка дотримання санітарних норм у закладі громадського харчування.
— Працю цього закладу тимчасово призупинено, поки не будуть встановлені всі обставини. Ми звертаємося до громадян бути обережними при виборі місць харчування та дотримуватися правил особистої гігієни, — наголосила Міла Скорощук.
У зв’язку з військовим станом в нашій державі перевірки контролюючими органами таких закладів обмежені, тому з метою профілактики харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій Хмільницьке районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області застерігає мешканців громади в наступному:
- Не вживати харчових продуктів, готових страв і напоїв при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та з простроченими термінами споживання.
- Зберігати продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та у встановлений термін.
- Не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб.
- Не вживати їжу сумнівної якості і свіжості, продукції, термін придатності якої добігає кінця.
- Купувати продукти харчування та готові страви у перевірених місцях.
- Особливо уважне ставлення треба проявляти до придбання молочних продуктів, риби, м’яса, копченостей, фастфудів, адже саме в таких продуктах найчастіше містяться спори хвороботворних бактерій.
- Не вживати продукти, що мають ознаки псування, або термін придатності яких закінчився.
- Не залишати готові страви при кімнатній температурі більше ніж на 2 години.
- Ретельно мити руки з милом перед приготуванням їжі, після відвідування туалету, контакту з тваринами та після повернення з вулиці.
- Не пити воду з незнайомих джерел водопостачання.
- Купуючи будь-які харчові продукти у торговельній мережі, споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продукції.
Дотримання цих правил значно знизить ризик харчового отруєння та допоможе уникнути неприємних наслідків.
Читайте також:
У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001
Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками
Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині
© 2025 20minut.ua