Неллі Безсінна з Краснопілки розвиває тепличний бізнес (Новини компаній)

15
Неллі Безсінна з Краснопілки розвиває тепличний бізнес (Новини компаній)

Неллі Безсінна з Краснопілки розвиває тепличний бізнес (Новини компаній)

Автор:

Реклама

Онлайн-навчання для всіх охочих та 100 000 гривень для реалізації 10 найкращих ідей. Ветерани та їхні родини мали змогу взяти участь у конкурсі з розвитку ветеранського мікробізнесу «Підтримка мікропідприємництва ветеранів війни та їхніх родин: від ідеї до реалізації на Вінниччині».

Однією із переможниць стала жінка, з якою ми сьогодні познайомимось.

На Запоріжжі, де раніше проживала, Неллі Безсінна плекала в теплиці овочі та полуницю. Там теплиці називали по-народному — балаганами. Переїхати на Вінниччину змусила війна. Спочатку винаймала житло, а потім придбали власне. Неллі Василівна згадала про свою мрію й вирішила на новому місці створити теплицю й дарувати людям красу — вирощувати улюблені квіти.

— Моя мама мріяла займатися квітами, але, на жаль, так і не встигла. Квіти — це й моя мрія, тож вирішила, потрібно робити те, що любиш, — переконана жінка.

Робота на землі для неї — в задоволення, це допомагає жінці, в родині якої є військовослужбовець, позбутися тривожних думок. Щоб утілити задумане, вона все розрахувала й сформувала бізнес-ідею — релокувати втрачений власний бізнес з вирощування тепличних квітів на продаж (у горщиках та у вигляді розсади). Інструмент втілення бізнес-ідеї — модульна теплиця розміром 5*10*2,6 м, температура в якій у холодний період року підтримуватиметься твердопаливним котлом, а також буде забезпечено відповідне освітлення для росту розсади квітів. В теплиці необхідна й система крапельного поливу.

Реалізувати ідею допоміг грант «Підтримка мікропідприємництва ветеранів та їх родин: від ідеї до реалізації на Вінниччині». Власним коштом Неллі Василівна придбала насіннєвий матеріал, декоративні горщики для вирощування розсади, органічне добриво, а також замовила послуги з монтажу системи крапельного поливу, самої теплиці та системи освітлення.

Кінцевий продукт — розсада декоративних квітів для облаштування клумб, квітників, навісних декоративних клумб та квіти у горщиках для декору приватних садиб. Кущики та пагони рослин реалізовують у целюлозному пакуванні або ж продають готові квітучі рослини в горщиках.

Збуває продукцію Неллі Василівна на місцевих ринках міст Гайсин та Ладижин та в квіткових магазинах, доставляючи до точки реалізації власним автомобілем. Також допомагають у цій справі соцмережі, на яких знається. До речі, у квітні-травні — найбільший попит на такі квіти, особливо у невеликих громадах. Люди традиційно прикрашають власні садиби. Також це пов’язано з ритуальними заходами, коли розсаду квітів купують для впорядкування кладовищ. Чимало знайомих уже пропонують свої послуги з реалізації, але все це — попереду, інші квіти будуть готові ближче до осені.

— Квітка — це такий товар, який усіх радує, тож в успіхові власного задуму — не сумніваюся. Поки працюватиме невелика теплиця, а далі в планах — її розширити, — ділиться задумом підприємиця.

Цей проєкт — перший грантовий досвід для неї. Вона дуже зраділа, коли дізналася, що він у числі переможців, каже, що й не сподівалася на це. Напередодні було кілька онлайн-занять із бізнес-тренерами, які пояснили всі тонкощі написання грантових заявок:

— Завжди важко, коли робиш щось уперше, не знаєш усіх нюансів. Іноді навіть паніка якась охоплювала. Але фахівці допомогли, підтримали, підказали, як зареєструватися ФОПом.

Подальший розвиток власного бізнесу передбачає встановлення ще двох теплиць для вирощування квітів та розсади, зелені та розсади городини для збільшення об’ємів виробництва. Також у процесі реалізації проєкту планується створене одне робоче місце

Незабаром у теплиці розквітнуть хризантеми та жоржини. Жінка зізналася, що її улюблена квітка — віола (фіалка триколірна), або як її називають по-народному “братки”. Неперевершена за красою з п’ятьма великими пелюстками різних форм і забарвлень. Квітка зачаровує людей по всьому світу. Їй навіть приписують різні символічні значення, наприклад французи й англійці вважають віолу символом постійності. Ці та інші квіти обов’язково незабаром з’являться на подвір’ях та в квітниках міст і сіл Вінниччини.

Проєкт реалізовується ГО «Соціальний центр Вінниччини» спільно з «Українським ветеранським фондом» Мінветеранів у межах ініціативи #ВАРТО+ГО за підтримки БФ «МХП-Громаді», який впроваджує програму реінтеграції та реадаптації захисників "МХП Поруч".

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяНа Київській Nissan в’їхав у магазин: відео моменту ДТП
Следующая статьяПонад 200 споживачів на Вінниччині залишилися без газопостачання