На Вінниччині народилося 12 дитинчат лані європейської

4
На Вінниччині народилося 12 дитинчат лані європейської

На Вінниччині народилося 12 дитинчат лані європейської

Автор:

Марія ЛЄХОВА

  • Лань європейська — не корінний житель українських лісів. Лісівники розводять їх у вольєрах. Вони легко утримуються у напіввільних умовах, звикають до людей.

У вольєрі Жмеринського лісництва філії з'явився малюк лані. На головному фото світлина тварини на четвертий день. Загалом цього року у Вінницькій області народилося вже 12 таких малят. Про це повідомив Центральний лісовий офіс.

Відзначають, що на Вінниччині лань європейську розводять у п'яти вольєрах. У повідомленні також поділилися цікавою інформацією про цих тварин.

Дитинчата ланей при народженні мають плямистий окрас, як і малята оленів та козуль. Завдяки білим плямам малюки непомітні на місцевості, і це захищає їх від хижаків.

Перший час самка ховає дитинча серед дерев, кущів, хащ, поки маля не зміцніє і не зможе слідувати за нею.

— Саме в таких умовах частіше всього їх і помічають. Але важливо ні в якому разі не торкатися до маляти, адже мама шукає їх по запаху, — кажуть лісівники. — І не забирайте дитинчат із собою, мама їх не залишила, а просто пішла на пошуки їжі і обовʼязково повернеться.

Лані годують своїх дітей молоком до чотирьох місяців, хоча харчуватись травою вони починають уже у місячному віці.

До речі, лань європейська — не корінний житель українських лісів. Лісівники розводять їх у вольєрах. Вони легко утримуються у напіввільних умовах, звикають до людей.

Лісівники Вінниччини, нагадаємо, розвивають мисливське господарство та розводять диких тварин у напіввільних умовах. Наразі на території області діє 11 вольєрів загальною площею близько 1000 гектарів.

  • На Вінниччині лісівники розводять диких тварин у вольєрах

Ліси Центрально-Західного регіону України — це не лише мальовничі пейзажі та свіже повітря, а й домівка для багатьох тварин та птахів. Зимовий облік приніс цікаві та обнадійливі результати. Про них ТУТ.

Читайте також:

Не беріть у руки! На Вінниччині розкладають принади з вакциною проти сказу для диких тварин

Яка ситуація із безпритульними тваринами у вашому мікрорайоні? Ми запитали вінничан

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяВ НАТО оценили, способна ли Россия на крупный прорыв в Украине
Следующая статьяЗагинув воїн-лісівник з Вінниччини Сергій Семенюк