Дивом вижив після ракетного удару: фільм «Ромчик» здобув нагороду на кінофестивалі в США

2
Дивом вижив після ракетного удару: фільм «Ромчик» здобув нагороду на кінофестивалі в США

Дивом вижив після ракетного удару: фільм «Ромчик» здобув нагороду на кінофестивалі в США

Автор:

Лариса ОЛІЙНИК

  • У Лондоні зняли фільм «Ромчик» про українського хлопчика Романа Олексіва, який дивом вижив внаслідок ракетного удару рф по Вінниці у липні 2022 року.
  • Днями фільм здобув нагороду на американському кінофестивалі.

У Лондоні зняли фільм про українського хлопчика Романа Олексіва, який зазнав значних опіків внаслідок російського ракетного удару по Вінниці у липні 2022 року. Фільм «Ромчик» здобув нагороду на кінофестивалі в Каліфорнії, а також був представлений на інших міжнародних фестивалях короткометражних фільмів. Про це повідомило ВВС.

Автор ідеї та продюсер Костянтин Бідненко запропонував зняти короткометражку про Романа своїм однокурсникам по магістратурі. Про плани зняти короткометражну стрічку стало відомо у квітні 2024 року. Фільм розповідає про одужання хлопчика та його спроби здійснити свою мрію стати професійним танцюристом.

«Я побачив статтю в новинах про те, що сталося з Романом. Для мене він став символом усіх дітей, які страждають через війну», — розповідає Бідненко.

Фільм зняли студенти Ґолдсмітського університету Лондона в кампусі та його околицях. Лара Коза, яка також була частиною студентської знімальної групи, розповіла:

«Це був виклик — переконливо перетворити Лондон на Україну для знімання фільму. Ми використовували парк, що знаходиться неподалік, для сцен на відкритому повітрі. Для сцен у лікарні ми переобладнали класну кімнату. Ми побудували спальню в студії з нуля».

Місцеве українське товариство допомогло їм знайти акторів.

Стрічку показали Папі Римському під час Міжнародного саміту з прав дитини у Ватикані на початку лютого. Лара Коза сказала, що це був «сюрреалістичний досвід» і велика честь.

«Святіший Отець був дуже зацікавлений фільмом. Ми хочемо показати цю історію в усьому світі, щоб показати людям реальні наслідки війни для дітей», — розповіла вона.

Режисер щасливий від того, що фільм «Ромчик» здобув нагороду на кінофестивалі в Каліфорнії.

«Найбільшою нагородою для мене є те, що Роману та його батькові дуже сподобався цей фільм і те, як дбайливо ми підійшли до його історії», — переконаний Костянтин Бідненко.

Нагадаємо, в липні 2022 року внаслідок ворожої атаки по Вінниці загинули 29 людей, серед яких троє дітей.

Ромчик та його мати Галина тоді приїхали до Вінниці відвідати батьків жінки. Чоловік не зміг приєднатися — Ярослав Олексів працює у Львові в консерваторії (з ним працювала і дружина).

Перебуваючи в медичному центрі, який згорів вщент від удару, жінка не вижила, її тіло ідентифікували лише через кілька днів.

Вінницькі лікарі спочатку боялися, що і Роман не виживе, оскільки тіло і внутрішні органи зазнали значних опіків. З Вінниці хлопчика у критичному стані відправили до Львова, у найбільше в регіоні опікове відділення. Там дитину стабілізували і відправили в лікарню в Дрездені.

Загалом Ромчик провів три тижні в комі, а потім йому зробили 35 операцій. В листопаді минулого року хлопчику зняли з обличчя компресійну маску. Він відновив заняття спортом, гри на баяні, уроки бальних танців. Нещодавно мужній українець втретє зустрівся з Папою Римським.

Читайте також:

«Що б не сталося, не треба здаватися». Ромчик Олексів втретє зустрівся з Папою Римським

«Там багато хлопчиків, які втратили руки, ноги, зір». Учні 27-го ліцею відвідують поранених

© 2025 20minut.ua

Предыдущая статьяСмертельний лід: з початку року на Вінниччині загинули 8 людей
Следующая статьяГлава UniCredit заявил о шансе быстрее уйти из России в случае завершения войны в Украине