Десятки чотирилапих чекають на нових господарів: як взяти собаку з муніципального притулку для тварин

8
Десятки чотирилапих чекають на нових господарів: як взяти собаку з муніципального притулку для тварин

Десятки чотирилапих чекають на нових господарів: як взяти собаку з муніципального притулку для тварин

Автор:

Михайло КУРДЮКОВ

  • Усе менше вінничан наважуються забирати собак з притулку. Водночас кількість нічийних тварин у Вінниці лише зростає.

З початком великої війни кількість собак у муніципальному притулку для тварин зростає, натомість зменшується кількість охочих забирати чотирилапих додому. Перш за все на це вплинула важка економічна ситуація в країні. Для багатьох вінничан заводити сьогодні собаку надто дороге задоволення.

Не хочуть власники тварин, переважно безпородних, платити й за їхню стерилізацію. Тому на вулицях Вінниці можна бачити чимало молодих безпритульних собак. Годують їх здебільшого волонтери, а ось функція стерилізації та кастрації у більшості випадків покладена на притулок.

Зазвичай тут одночасно перебуває 60 тварин. Та буває й більше. Перед тим на вулицях Вінниці собак відловлюють спеціальні працівники притулку. Вони тиждень перебувають на карантині. Далі їх стерилізують, вакцинують проти сказу, проводять дегельмінтизацію (лікування від глистів) та чіпляють відповідну кліпсу на вухо.

Деякий час після лікування собаки ще можуть перебувати у притулку, але недовго. Якщо за цей час для них не вдається знайти власників, тварину повертають на місце виловлення. Схильних до агресії, дуже великих чи хворих собак лишають надовше, аби все-таки знайти їм нову родину.

Кінологиня притулку Анна Голубович розповідає, що більшість тварин безпородні. Однак, каже вона, у них живуть також метиси. Як ось дворічна Дана, чиїми батьками є шарпей та лабрадор. Чотирилапа дуже компанійська, а ще, продовжує Анна, буде гарною охоронницею нових господарів.

Дана

— Є у нас хаскі Герта. Її історія особлива тим, що вона сама до нас прийшла. Десь пів року тому ми побачили її біля воріт, — розповідає кінологиня. — Собачка повністю здорова, вакцинована, навчена. Поки ми не віддаємо її, бо хочемо, аби вона відкривала наш кінологічний майданчик. Герта виконує всі базові команди, тому добре впорається з завданням.

Герта

Також у притулку завжди можна побачити вівчарок та метисів цієї породи. Такі тварини невибагливі і стануть добрими охоронцями житла нових власників.

В окремих вольєрах тут живуть улюбленці військових. Зазвичай це також або вівчарки, або собаки бійцівських порід. Захисники лишають їх на перетримку, коли вирушають у зону проведення бойових дій.

Муніципальний притулок для тварин у Вінниці працює вже сім років. За цей час сотням собак, які утримувалися тут, знайшли нові домівки. Ви також можете стати власником котрогось з мешканців.

Для цього вам потрібно приїхати до притулку, взявши з собою паспорт та ідентифікаційний код. На місці ви оберете вільну тварину. Вас розпитають про умови, що в них собака буде жити, візьмуть ваші контакти, аби час від часу питати, як вона поживає. Після цього ви стаєте власником чи власницею пухнастого улюбленця.

Якщо ви бажаєте підтримати чотирилапих в інших спосіб, то можете просто привезти до притулку сухий чи вологий корм.

Притулок знаходиться за адресою: вулиця Гонти 26-Е.

Телефон: (067) 383-83-77.

Читайте також:

У Вінниці зʼявляться ще дві 24-поверхівки. Їх побудують у новому Десятому мікрорайоні

Чому в період війни найбільше квартир у «Муніципальному житлі» купили бюджетники?

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяУ Вінниці на благодійному заході для ЗСУ зібрали понад два мільйони гривень
Следующая статьяІдеальний час, щоб зробити щеплення і почати курс вітамінів — зараз