Чому не було 1-Г класу в ліцеї №30 та як вирішили конфлікт? Отримали коментар адміністрації

10
Чому не було 1-Г класу в ліцеї №30 та як вирішили конфлікт? Отримали коментар адміністрації

Чому не було 1-Г класу в ліцеї №30 та як вирішили конфлікт? Отримали коментар адміністрації

Автор:

Дар'я ДАЦКОВА

  • У ліцеї №30 розгорівся скандал навколо першого класу — батьки повідомили, що 1-Г клас розформовують за два тижні до початку навчального року.
  • Що з цього приводу говорить адміністрація навчального закладу — розповідаємо у матеріалі.

Нещодавно ми писали про те, що до редакції звернулися батьки учнів 1-Г класу ліцеї №30. Вони розповіли, що менше ніж за два тижні їх повідомили про те, що їхнього класу не буде, а дітей розподілять по трьох інших перших класах.

Це викликало обурення у батьків, оскільки. Вони пояснили, що їхні діти вже ходили до конкретного вчителя на підготовчу групу «Школа майбутнього першокласника», тому були впевнені, що залишаться саме в цьому класі. А тут раптом їм сказали: класу не буде через недостатню кількість дітей. На той момент у класі було 20 учнів.

Батьки посилалися на те, що з 1 вересня 2024 року набуває чинності норма другої частини статті 12 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Згідно з нею, кількість учнів у класах початкової школи (державного чи комунального закладу освіти) має бути від 5 до 24 учнів. Тому їм було незрозуміло, чому клас розформовують.

У коментарі журналістці «20 хвилин» голова Департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко пояснила, що рішенням координаційної ради з питань освіти було визначено, що з 1 по 9 класи наповнюваність не може бути меншою за 29-ти дітей. Однак залишалося питання, чому в 30-му ліцеї так пізно повідомили, що не вистачає учнів.

Також у всій цій історії виникли деякі інші конфліктні моменти. Все це журналістка «20 хвилин» обговорила з директоркою ліцею №30 Аллою Панасюк та заступницею Ольгою Колісник.

«Класи формуються 30 серпня»

У закладі пояснили, що перші класи офіційно формуються 30 серпня. До того часу існує лише загальний список учнів, які йдуть до першого класу.

Чому ж батьки вирішили, що клас вже сформований? Як пояснила заступниця директорки, у закладі функціонувала підготовча група «Школа майбутнього першокласника».

— Я повинна була визначити учителів, які будуть працювати з дітьми. А батьки зрозуміли, що це вже сформовані класи, — пояснила Ольга Колісник. — Станом на кінець травня підготовча група, з якою працювала вчителька Наталя Біднячук, нараховувала лише 17 дітей.

Директорка навчального закладу додала, що за літній період часто додаються нові учні. Так сталося і цього року, коли на початку літа до групи приєдналися нові діти.

— Ми сподівалися, що все ж вийдемо на ту кількість учнів, яка дозволить нам сформувати чотири класи. Крім того враховували людський фактор — зберегти посаду вчителя, — додала заступниця.

Про «цю тему я з вами обговорювати не буду» та тиск

У конфлікті було кілька моментів, про які ми писали у першому матеріалі. Батьки розповіли, що коли вони вперше зустрілися з директоркою, щоб обговорити ситуацію з класом, вона ніби поспішала на конференцію і сказала фразу: «Цю тему я з вами обговорювати не буду».

Алла Панасюк це заперечила і пояснила, як це було.

— Коли батьки мене наздогнали на подвір'ї школи і почали розмову на підвищених тонах, я їм сказала, що поспішаю на серпневу конференцію освітян міста і зараз не можу це обговорити. Якраз підійшла заступниця директора початкової школи, і я запропонувала обговорити це питання не на вулиці, а у її кабінеті, — зазначила директорка.

Ще одна ситуація, яка виникла: припущення батьків, що вчителька телефонувала до них з проханням обрати клас під тиском адміністрації. Це також заперечили.

Ольга Колісник підтвердила, що телефонувала батькам разом з учителькою Наталією Біднячук, щоб запросити їх у зручний для них час для вирішення питання подальшого навчання дітей.

— Ми телефонували батькам, — пригадує пані Ольга. — Наталя Василівна дзвонила одним батькам, я — іншим. І фраза, яку ми говорили, була така: «Шановні батьки, запрошуємо вас у зручний для вас час підійти до заступника директора для вирішення наших питань». 11 батьків зробили вибір вчителя та класу ще під час тієї телефонної розмови.

Як вирішили конфлікт?

Ситуацію вирішили, класи сформували, і нині у ліцеї №30 офіційно три перших класи. Їхня наповнюваність у середньому становить 32-33 дитини.

День знань для першокласників пройшов успішно. Учителі, батьки та адміністрація домовилися залишити негативний початок у минулому, щоб він не впливав на майбутнє навчання та стосунки дітей.

Крім того, Наталія Біднячук залишилася працювати у закладі на посаді асистента вчителя та має години педагогічного патронажу.

Читайте також:

У Вінниці відкрили новий ліцей для дітей захисників України: які особливості навчання?

Найбільша вишиванка України прикрасила фасад вінницького ліцею

Це дорожче за університет: скільки коштують послуги репетиторів у Вінниці?

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяНа Вінниччині вперше виявили смертоносні касетні боєприпаси
Следующая статьяВінниця готується до зими: відпрацьовують план дій на випадок блекауту