Алгоритм дій для вінничан, коли немає світла, інтернету й мобільного зв’язку
Автор:
Марія ЛЄХОВА
- Залишайтесь на зв’язку навіть за відсутності світла. У департаменті цивільного захисту розповіли, як вінничани зможуть отримувати актуальну інформацію про ситуацію в місті навіть під час тривалих відключень електроенергії та збоїв у роботі інтернету.
Як діяти вінничанам, щоб мати доступ до важливої інформації у разі тривалих відключень світла, відсутності інтернету та мобільного зв’язку, розповіли у департаменті цивільного захисту Вінницької міської ради.
— Наявність базових речей в побуті під час відключень електроенергії допоможе мінімізувати вплив на повсякденне життя. Передусім він рекомендує завчасно придбати FM-приймачі на батарейках, щоб бути в курсі всіх новин, зокрема дізнаватися про те, як діяти у разі отримання сигналів про хімічну або радіаційну небезпеку, при оголошенні евакуації, — каже директор департаменту цивільного захисту міськради Олег Парфілов. — Жителі Вінницької громади зможуть дізнатися всю необхідну інформацію на частоті 101,8 МГц в ефірах радіо «Місто над Бугом». Це один з резервних варіантів інформування населення на випадок надзвичайних ситуацій. Ми закликаємо вінничан подбати про наявність FM-приймачів на батарейках, щоб, у разі екстреної ситуації, оперативно дізнатися всю важливу інформацію. Окрім того, буде організовано оповіщення у місцях масового скупчення людей за допомогою засобів гучномовного зв’язку спецавтомобілів та електромегафонів.
- Аварійна частота Вінниці: яку хвилю вмикати на радіо у разі екстрених ситуацій
Олег Парфілов також додає, що варто заздалегідь подбати про базовий запас таких речей, як ліхтарики та батарейки, павербанки та зарядні станції, якими можна живити електроприлади в періоди відключень світла.
Також варто поповнити запаси питної води та продуктів, зокрема швидкого приготування або таких, які можна приготувати на газовій плиті, теплого одягу та ковдр, а ще термосів для зберігання гарячої води.
Водночас не можна забувати про підготований перелік контактів, куди можна звернутися в разі надзвичайної ситуації. Варто також заздалегідь записати телефони екстрених служб і контактних осіб, яких можна швидко повідомити про критичні ситуації.
А ще — слідкувати за прогнозами відключень електроенергії від офіційних представників, адже вони надають відповідні графіки та попередження, що допоможуть завчасно та ретельно підготуватися до блекауту.
Читайте також:
Як діяти, якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет? Поради та рекомендації
Не ігноруйте. Вінничанам нагадують про чотири види сигналу у разі екстрених ситуацій
Не нехтуйте власною безпекою. Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуацій
© 2024 20minut.ua