За перші шість місяців 2025 року понад 1600 мешканців віддалених громад змогли отримати медичну допомогу завдяки низці проєктів Фонду “МХП-Громаді”. Ініціативи «Скарбничка здоров’я», «Доступна аптека» та «Подбай про своє здоров’я» працювали в тих населених пунктах, де відсутні лікарі, аптеки та спеціалізовані медичні заклади.
Проєкти охопили громади у Київській, Івано-Франківській, Вінницькій та Хмельницькій областях з метою наблизити якісну медичну допомогу до людей, які живуть у важкодоступних регіонах. У січні–червні 2025 року Фонд підтримав низку ключових заходів:
-
П’ять виїзних оглядів дітей у партнерстві з Національною дитячою спеціалізованою лікарнею «Охматдит»;
-
Мобільний аптечний автомобіль у Київській області, що доставляв медикаменти та надавав консультації;
-
Три профілактичні виїзди у співпраці з Національним інститутом раку для діагностики мешканців громад.
«Для нас здоров’я — один із пріоритетних напрямків. Наші медичні проєкти не лише рятують життя, а й повертають людям віру в людяність і турботу. Ми працюємо там, де доступ до якісної медицини ускладнений, бо віримо: кожен українець, незалежно від місця проживання, заслуговує на підтримку та шанс на одужання», — наголосив директор Фонду “МХП-Громаді” Олександр Пахолюк.
Проєкт «Скарбничка здоров’я», започаткований у 2023 році у партнерстві з «Охматдитом», продовжує третій рік поспіль організовувати виїзні обстеження дітей у громадах без постійної медичної допомоги. Медичні бригади провідних спеціалістів проводять огляди, профілактичні консультації та направляють дітей на подальше лікування, якщо це необхідно.
Протягом першої половини 2025 року цим проєктом охоплено 1184 дитини в чотирьох областях. На реалізацію ініціативи витрачено понад 1,5 млн грн.
«Війна змінила структуру дитячих захворювань — зросла кількість психосоматичних і психічних розладів. Системний моніторинг із 2022 року допомагає не лише фіксувати ці зміни, а й розробляти ефективні методи реабілітації. Співпраця з “МХП-Громаді” дозволяє поєднувати комплексні огляди з психосоціальною підтримкою, що значно знижує вплив війни на дітей», — розповіла заслужений лікар України Ольга Медведєва.
Ініціатива «Доступна аптека» спрямована на доставку ліків у віддалені села, де немає стаціонарних аптечних пунктів. За півроку мобільний аптечний автомобіль відвідав 30 населених пунктів Київщини, де 633 мешканці отримали консультації, рецепти та ліки. На реалізацію проєкту було спрямовано майже 300 тисяч гривень.
«Право на купівлю ліків — це не привілей, а базова потреба. Проте у 89% сіл України немає аптек. Ми не чекаємо змін згори, а створюємо їх самі — саме так народжуються проєкти типу «Доступної аптеки», — підкреслила менеджерка медичних ініціатив Фонду Анна Зайчук.
У рамках проєкту «Подбай про своє здоров’я», реалізованого разом з Національним інститутом раку, було проведено три виїзні обстеження, під час яких обстежили 522 мешканці. Виявлено понад 60 випадків патологій, що потребують подальшої діагностики.
Фонд «МХП-Громаді» й надалі продовжуватиме працювати у найвіддаленіших громадах, адже кожна дитина має право на здорове дитинство, а кожен мешканець — на доступ до якісної медичної допомоги, незалежно від місця проживання.
Запис Понад 1700 обстежень за півроку: як «МХП-Громаді» наближає медицину до віддалених громад спершу з'явиться на Вінниця Преспоінт.