Як розпізнати симптоми алергії, що потребують термінової допомоги? (Новини компаній)

9
Як розпізнати симптоми алергії, що потребують термінової допомоги? (Новини компаній)

Як розпізнати симптоми алергії, що потребують термінової допомоги? (Новини компаній)

Автор:

Реклама

Алергени — це різноманітні речовини, з якими ми стикаємося щодня, та які можуть стати причиною алергічної реакції. Це нормальні компоненти навколишнього середовища, такі як пилок, шерсть тварин або харчові продукти, які в більшості людей не викликають жодних симптомів. Однак у деяких імунна система реагує на них надмірно, що призводить до розвитку алергії — патологічної реакції організму, що потребує своєчасної діагностики та лікування.

Основне завдання алерголога — виявити причину алергії та призначити необхідне лікування, щоб запобігти серйозним ускладненням. У разі гострої алергічної реакції невідкладна допомога може бути життєво важливою для пацієнта.

Різновиди алергенів

Алергени бувають різноманітними та вони постійно присутні в навколишньому середовищі. Ці речовини викликають алергічні реакції в організмі, впливаючи на різні системи та органи. Ось основні їхні типи:

  • Інгаляційні — це речовини, що потрапляють в організм через дихальні шляхи. До них відносяться пил, пліснява, пилок рослин, кліщі домашнього пилу, а також лупа тварин;
  • Харчові — ці алергени потрапляють в організм через їжу. До них найчастіше відносяться яйця, молоко, пшениця, горіхи, цитрусові тощо;
  • Контактні — викликають алергічні реакції при контакті з шкірою. Це можуть бути метали, зокрема хром та нікель, косметичні засоби, миючі та чистячі засоби;
  • Ліки — деякі медичні препарати можуть викликати алергічні реакції, особливо нестероїдні протизапальні препарати (наприклад, ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота), антибіотики або препарати, що використовуються під час анестезії.

Коли реагувати на симптоми варто миттєво?

Алергія може проявлятися по-різному, але в багатьох випадках симптоми є незначними та минають самостійно, або при застосовуванні безрецептурних протиалергійних засобів. Проте існують серйозні ситуації, що вимагають негайного медичного втручання. До них відноситься:

  • гостра реакція, як раптове виникнення кропив'янки;
  • набряк обличчя, губ, язика або горла;
  • важке дихання або відчуття стиснення в грудях;
  • прискорене серцебиття або запаморочення (може свідчити про анафілактичний шок).

Крім того, важливо звернути увагу на симптоми, пов’язані з шлунково-кишковим трактом, такі як нудота, блювання або діарея, що можуть бути також ознаками алергії.

Якщо у вас виникають будь-які з цих симптомів після контакту з алергеном, не зволікайте та викликайте швидку медичну допомогу. Якомога швидше отримана допомога може врятувати життя. Пам'ятайте, що алергія — це серйозне захворювання, тому краще перестрахуватись.

Коли потрібна планова консультація алерголога?

Алергічні реакції мають різні прояви, залежно від того, який саме алерген викликав реакцію, через який шлях він потрапив в організм та наскільки сильно на нього відреагувала імунна система. Ці реакції можуть бути як гострими, так і хронічними, але найбільш поширеними симптомами алергії є:

  • чхання;
  • слизотеча з носа;
  • свербіж носа, очей або шкіри;
  • почервоніння і набряк очей або/чи кон'юнктиви;
  • сльозотеча.

Перераховані симптоми повинні стати сигналом для звернення до алерголога, особливо якщо вони значно впливають на ваше повсякденне життя та заважають нормально функціонувати. Лікар проведе необхідне обстеження, включаючи шкірні тести та аналізи крові, щоб визначити точну причину алергії та призначити відповідне лікування. Важливо звертатися до фахівця на ранніх стадіях, щоб уникнути ускладнень та покращити якість життя. Тільки за допомогою консультації лікаря можна ефективно контролювати алергічні реакції та знизити їхні прояви.

Література

  1. Unique aspects of clinical diagnosis and management in infants (birth to age 2 years). Simons FER, Samson HA. J Allergy Clin Immunol 2015;135:1125-1131.
  2. Pathophysiological mechanisms of exercise-induced anaphylaxis: an EAACI position statement. Ansley L., Bonini M., Delgado L., i wsp. 2015; 70(10): 1212-1221.
  3. Dhami S., Panesar S.S., Roberts G. i wsp., on behalf of the EAACI Food Allergy and Anaphylaxis Guidelines Group. Management of anaphylaxis: a systematic review. Allergy 2014; 69: 168–175.

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяПідліток став донором для п’яти людей. Серед врятованих — дитина з Вінниччини
Следующая статьяМільйонери в МСЕК та скандали з ТЦК: зібрали найпопулярніші статті Вінниці за 2024 рік