На Вінниччині перевірили майже дев’ять тисяч газових лічильників. Скільки непридатних для використання?

5
На Вінниччині перевірили майже дев'ять тисяч газових лічильників. Скільки непридатних для використання?

На Вінниччині перевірили майже дев'ять тисяч газових лічильників. Скільки непридатних для використання?

Автор:

Альона ЧЕРНІЮК

  • За десять місяців поточного року на повірку передали більше 8 тисяч 480 побутових газових лічильників. Фахівці зазначають, що 65% обстежених приладів виявилися непридатними для подальшого використання і підлягають заміні.

— Точність обліку спожитого газу безпосередньо залежить від справної роботи газових лічильників, — зазначають у Вінницькій філії «Газмережі».

За 10 місяців цього року на державну повірку передали понад 8 480 побутових газових лічильників. Усі прилади перевірили на відповідність встановленим стандартам. Результати показали, що 5 480 лічильників, або 64,6% обстежених, виявилися непридатними для подальшого використання і підлягають заміні. Вінницька філія «Газмережі» забезпечує заміну цих приладів для побутових споживачів за кошти, отримані за розподіл газу.

Щодо промислових лічильників, то ситуація є кращою: з 232 переданих на повірку придатними визнали 204 прилади. Під час перевірки фахівці також виявили 65 випадків несанкціонованого втручання в роботу лічильників. За допущені порушення винні особи несуть відповідальність згідно вимог чинного законодавства.

— Повірка лічильників — процедура, завдяки якій і споживачі, і Оператор ГРМ можуть бути впевнені, що прилад працює справно, а дані обліку спожитого газу відповідають фактичному використанню енергоресурсу, — зазначають у повідомленні. Детальніше ознайомитись з інформацією про порядок встановлення, повірки та заміни лічильника можна ТУТ.

У Вінницькій філії «Газмережі» налогошують, що самовільне втручання в систему газопостачання загрожує вибухами та пожежами. Несе небезпеку як для самого винуватця, так і близьких людей та сусідів. У випадку потрапляння води у систему газопостачання доводиться відновлювати роботу не лише системи, я й газових приладів — котлів, плит, водонагрівачів, лічильників. Спроба зекономити має протилежний ефект. Адже усунення наслідків самовільного втручання в систему газопостачання відбувається за рахунок споживача, який допустив порушення.

Днями в одному з помешкань виявили воду в газопроводі через самовільне втручання в систему.

Читайте також:

Не застрягне під час відключень. У Вінниці ремонтують ліфт за 30% від вартості робіт

Уже по $841 за квадрат. На скільки здорожчало житло у Вінницькій області за жовтень?

Поглинули» понад 400 мільйонів гривень. Які комунальні підприємства підтримує Вінниця?

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяЖахлива аварія на Київській: водій на Opel Insignia влетів у Nissan і втік, постраждали перехожі
Следующая статьяПроцедура звільнення з військової служби: адвокатка називає підстави та перелік документів