Рідні подільські суперфуди, які не поступаються чіа, кіноа, авокадо та іншим продуктам

6
Рідні подільські суперфуди, які не поступаються чіа, кіноа, авокадо та іншим продуктам

Рідні подільські суперфуди, які не поступаються чіа, кіноа, авокадо та іншим продуктам

Автор:

Марія ЛЄХОВА

  • Шукаєте способи покращити здоров'я та додати більше енергії до свого життя? Тоді вам обов'язково варто звернути увагу на подільські суперфуди.
  • Ці продукти, багаті на вітаміни, мінерали та антиоксиданти, не поступаються за своїми властивостями екзотичним фруктам і ягодам.

Дослідниця Подільської кухні Олена Павлова давно захоплюється кулінарією, збирає стародавні рецепти подільської кухні та пропонує цікаві страви на свій лад.

Тепер гастроблогерка створила свій канал в телеграмі під назвою «БалаЇда», де показує «етнографічні експедиції в пошуках цікавих автентичних смаків та адаптації старовинних рецептів до сучасних технік».

  • Гастроблогерка Олена Павлова запрошує до свого телеграм-каналу «БалаЇда»

В одному зі своїх постів Олена розповіла про рідні подільські суперфуди, які не поступаються чіа, кіноа, авокадо та іншим продуктам.

«Суперфуд — це термін, який використовується для опису продуктів, що мають високу концентрацію корисних поживних речовин: вітамінів, мінералів, антиоксидантів, клітковини, амінокислот та інших корисних компонентів, — пише Павлова. — Включіть ці продукти у ваш щоденний раціон та забезпечте організм необхідними поживними речовинами.

Сало

Павлова: «Наш рідненький суперфуд. Містить арахідонову кислоту, яка будує нашу клітинну мембрану, є жовчогінним продуктом, дозволяє організму виробляти «хороший» холестерин і взагалі — куди ми без нього! До того ж смалець має велику перевагу над рослинними жирами, тому що має одну з найвищих температур приготування без зміни складу похідних продукту».

Льон

Павлова: «То наша відповідь риб'ячому жиру і взагалі — експерт з жіночої краси і здоров'я. Він активує жіночий гормон, лікує печінку, покращує стан шкіри та волосся і легко і бюджетно замінює ту вашу кіноа по всім статтям. Ага!»

Конопля

Павлова: «Це вам не соя! Це краще. Так, як і з соєвих бобів — з конопель можна зробити рослинне молоко і навіть сир, аналог тофу. Але на відміну від бобів, переважна більшість яких сьогодні є ГМО, коноплі у нас природні і чисті. Насіння харчової коноплі містить рослиний білок і картоин, з неї роблять борошно, олію, висівки, сир та молоко».

Пшоно

Павлова: «Пшоно їжа чумаків, козаків і всіх здорових людей. Чому? А, тому що пшоно — найдавніша рослина, що вживається у їжу. Насправді просо, з якого роблять пшоно — це не злак, а тому в ньому відсутній глютен, зате присутні гепапротектори, ліпотропні речовини (що запобігають ожирінню), залізо і цинк, селен і магній».

Квашена капуста

Павлова: «Квашена капуста. Ото дійсно смакова бомба і суперфуд. Особливо у поєднанні з попереднім дали нам не лише капуняк, ай засипану капусту — страву козаків. Ферментована капусточка з бочечки, приправлена морквою, або крижавками — то вітаміни і мінерали на всю зиму».

Часник

Павлова: «Природній потужний афродизіак, відвороти від нечистої сили, сірчасті сполуки, які захищають мозок від хвороб, природний антибіотик, лікує чоловіче безпліддя та взагалі, «часничити» життя треба щодня, без часнику воно прісне».

Цибуля

Павлова: «Просто без коментарів. Я не знаю, що краще захищає у холодну пору нас від застуди. Ну і так само як і часник, цибуля — споконвічні магічні обереги кожної хати».

Мак

Павлова: «Джерело кальцію. Недарма моя бабця примовляла «Їж, дурню, бо то з маком», коли готувала свої смачні пиріжки або шулики з маком і медом. У ста грамах продукту міститься півторадобова доза кальцію».

Ліщина

Павлова: «Ліщина це їжа для мозку і м'язів. Лецитин у складі ліщини покращує пам'ять і концентрацію уваги. Магній, вітамін Е і калій допомагають людям важкої фізичної праці і спортсменам тримати гарну м'язову форму».

Шипшина

Павлова: «Ну і звичайно шипшина! За рахунок високого вмісту аскорбінової кислоти і вітамінів групи В ягоди рослини мають антисклеротичну і протизапальну дію. Ягоди шипшини покращують травлення завдяки своїм жовчогінним властивостям»

Читайте також:

П’яний водій на Volkswagen втікав від поліції та потрапив у ДТП

Шалений дрифт під наркотиками: водій утікав від поліції та потрапив у ДТП

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяКуди вивозять опале листя з Вінниці? І чи займається хтось його перероблюванням?
Следующая статьяБудинок підтриманого проживання у Вінниці: як допомагають людям із порушеннями розвитку стати самостійними