У школі-гімназії №30 закупили робочі зошити, в яких розповідається про велич росії. Як так сталося?

10
У школі-гімназії №30 закупили робочі зошити, в яких розповідається про велич росії. Як так сталося?

У школі-гімназії №30 закупили робочі зошити, в яких розповідається про велич росії. Як так сталося?

Автор:

Михайло КУРДЮКОВ

  • Батьки пʼятикласників обурилися, що в нових зошитах з англійської є розділ про те, якою прекрасною є країна-агресорка. Ми дізналися, як таке могло статися і як вдалося розвʼязати ситуацію.

Отримавши днями замовлені зошити з англійської, батьки пʼятикласників школи-гімназії №30 неприємно здивувалися, побачивши в середині зображення кремля та хвалебні оди російській природі, московській архітектурі та досягненням спортсменів з рф. Відповідний допис зʼявився на сторінці Ольги Орловської, однією з мам.

«Ось такі робочі зошити з англійської мови закупили учням 5 класу. Сказати, що я в шокові й розгнівана — це нічого не сказати. 10 років війни!» — написала жінка. Згодом вона видалила свій допис.

На 84 сторінці зображено Собор Васілія Блаженного, що є одним з найбільш впізнаваних місць російської столиці. Крім того, вздовж сторінки простягається напис «россия», розфарбований кольорами їхнього державного прапора.

Усе це супроводжується текстом англійською про росію, як найбільшу країну світу, кількість її громадян і російську мову. Йдеться там і про москву з великою кількістю прекрасних будівель, зокрема, вже згаданим Собором.

З-поміж іншого згадується й гора Ельбрус та озеро Байкал. Звісно ж, крізь оптику «найвища у Європі» та «найглибше у світі».

Розповідають там і про спорт. Мовляв, росіяни дуже полюбляють футбол та баскетбол. А також теніс. Чого тільки варта тенісистка анастасія мішкіна, яка, до слова, підтримала повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Тож, як могло так трапитися, що на парти вінницьких школярів потрапили пропагандистські зошити?

— Вчителька англійської скинула у батьківську групу файл, попередньо не перевіривши його. Це виявився зразок зошита 2009 року. Сама вона користується оновленим варіантом, де замість росії Україна, — розповідає мама пʼятикласника Людмила Іванова. — Коли вона зрозуміла, що припустилася помилки, то перепросила за інцидент. Вона також прийде на батьківські збори, щоб вибачитися ще раз. Це людський фактор. Всі можуть помилитися. До неї ми не маємо претензій.

Батьки школярів звʼязалися з гуртовиком, що робив для них закупи та інтернет-магазином, що в ньому продають ці зошити. У магазині пообіцяли перевірити всю партію зошитів та у разі виявлення на сторінках російської пропаганди, вилучити їх з продажу. Також продавці запевнили, що зазначений гуртовик не замовляв у них зошитів.

Сам гуртовик переконував у зворотному. Мовляв, закупи робив саме у вказаному ним інтернет-магазині. Щоправда, на прохання батьків надати на підтвердження слів накладну для відстеження походження його замовлення, почав казати, що це занадто клопітний процес і зробити цього він не може. Натомість запропонував повернути кошти за неякісний товар.

— Виходить, що гуртовик продав нам макулатуру 2009 року, не перевіривши її вмісту. Сказав, що ми єдині, хто замовив зошити такого зразка, — продовжує Людмила Іванова. — Спочатку ми зійшлися з вчителькою на тому, що заклеїмо 84 сторінку, замінивши інформацію на ній на українську. Однак пізніше нам подзвонила людина, через яку ми робили замовлення, й сказала, що гуртовик хоче безплатно надіслати нам зошити нового зразка.

Читайте також:

Літаки, Лєнін, Че Гевара. Це памʼятники, які прибрали з вінницьких вулиць

Пожежник мав пишні вуса і 144 карбованці на рік. Історія пожежної охорони у Вінниці

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяУ Гайсині викрили банду лісорубів. Її очолював керівник міграційної служби
Следующая статьяЄвгену завжди буде 36: ще одне прізвище з’явилося у галереї полеглих Героїв техуніверситету