Якщо ви знаєте, що ваш знайомий лежить в лікарні, допомагайте йому. Що нести пораненому?
Автор:
Наталія ГОНЧАРУК
- Андрій Козінчук — психолог, що багато років працював з військовими в зоні бойових дій та спеціалізується на проблемах, пов'язаних з впливом війни на психічний стан людини.
- Він потрапив до лікарні і каже, що в цивільному медичному закладі лежить дуже багато військових з бойовими травмами. Андрій просить людей їх відвідувати. І розповідає, що саме варто нести пораненому бійцю.
Цей військовий психолог дає чимало корисних порад цивільним людям. Нещодавно ми розповідали з його рекомендацій, до чого варто бути готовим військовому, котрий приїхав у місце, віддалене від війни, у відпустку: Які ситуації в мирному житті його роздратують?
Також він давав відповіді на такі питання: Як впоратися з тривогою, що ми можемо програти? Як не реагувати на суцільний негатив про мобілізацію, втрати, ракети? Бо війна дійсно зараз йде складна, й на її другому році ми спокійніші не стали…
Був Андрій Козінчук у лікарні, бо отримав, як він пише, довбану травму:
«Так сталося, що я травмувався, забив на травму, через не зовсім санітарний стан зайшла інфекція, і я тепер в лікарні. З моєї ноги торчить шланг, приєднаний до апарата. Апарат афігезний, хоч і привʼязав мене до койки. Але суть посту не в тому. Я лежу в цивільній лікарні, де 90% пацієнтів військові. Поранення різноманітні і військові різні. І ми з ними спілкуємось. Так от, прохання, якщо ви знаєте, що ваш знайомий лежить в лікарні, допомагайте йому».
Психолог просить відвідували поранених бійців. Для підтримки. Крім того, пацієнтам, що потрапили в палату з фронту, потрібні речі, а інколи їх нікому принести.
«Військові потрапляють сюди зі стабіків або передових шпиталів і вони тут в формі зі слідами крові, старих футболках. Тут звісно все видають, але бажано купити нове», — говорить Андрій Козінчук та називає список речей, які необхідні:
- 2-3 футболки будь якого кольору,
- 2-3 пари трусямб будь якого кольору, але його розміру,
- рильно-мильні,
- мобілка/зарядка (опціонально),
- шорти/спортивні штани його розміру,
- вкусняхи (балабаси),
- нормальні цигарки (якщо палить, звісно).
Та саме ваше відвідування — буде важливіше для бійця, каже психолог.
«Якщо є можливість, обовʼязково приїдьте, — говорить він. — Ну хіба от він прямо наполягає, аби ви йшли вслід за кораблем. Для мене велике здивування є те, що це дуже нечаста штука — відвідування. Так не має бути. Ну і якщо вже не можете відвідати — пишіть, голосухи, підтримки мілльон. Бо лікарні в нас жахливі. Персонал хороший, а от сама атмосферка не дуже».
Наостанок Андрій Козінчук дав пораду і військовим: «Не запускайте свої травми і болячки. Бо потім шланг буде стирчати з ноги і прямо в апарат. Хєрове відчуття». До посту він додав власне фото з тим самим апаратом.
Читайте також:
Що може зіпсувати відпустку для військового? Про ситуації в мирному житті, які роздратують
Якщо не можеш повпливати на ситуацію, впливай на себе. Як? Прості поради на складний час
Війна та секс: військовий психолог розповів про лібідо, зради, утримання та «польових дружин»
Заїдаєш та запиваєш стрес? Військовий психолог дав поради, від яких легше голові та шлунку
© 2024 20minut.ua