Липень добігає кінця, і хоча країна перебуває в умовах повномасштабної війни, Верховна Рада продовжує свою законодавчу діяльність. Попри складності, можна оцінити активність депутатів, що представляють Вінниччину.
Зробити цю оцінку не так вже й просто, адже підпис депутата під груповими законопроєктами не дорівнює рівню особистої участі у підготовці документа. Однак, певна статистика з початку 2024 року допоможе з’ясувати пріоритетні напрямки роботи вінницьких нардепів.
Народний депутат від 11-го виборчого округу Максим Пашковський («Слуга народу») подав один законопроєкт – «Проєкт Постанови про внесення змін до деяких постанов Верховної Ради України щодо оплати праці помічників-консультантів народних депутатів України та оптимізації чисельності Апарату Верховної Ради України» (11342). Варто зазначити, що цей проєкт був поданий групою депутатів, що ускладнює оцінку його особистого внеску.
Анатолій Драбовський («Слуга народу»), який представляє той же округ, став автором та співавтором 12 законопроєктів. Основна увага приділена питанням податків, кредитування та митних процедур. Особливий резонанс викликав законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби.
Народний депутат від 13-го виборчого округу Петро Юрчишин («За Майбутнє») за сім місяців цього року брав участь у п’яти законопроєктах. Основний акцент зроблений на аграрному секторі, зокрема на проєкті закону «Про інформаційно-комунікаційну систему «Державний аграрний реєстр».
Ірина Борзова («Слуга народу»), представниця 14-го виборчого округу, в 2024 році відзначилася 11 законодавчими ініціативами. Її законопроєкти охоплюють різні теми – від міжнародних відносин до спортивної галузі.
Лариса Білозір («Довіра») внесла 22 законопроєкти. Її інтереси охоплюють демографічну ситуацію, піклування про ветеранів та міжнародні ініціативи, зокрема як представниця парламентської делегації України у ПАРЄ.
Геннадій Вацак, депутат від 16-го виборчого округу і член депутатської групи «Довіра», подав 6 законопроєктів. Зокрема, дві ініціативи стосуються мобілізаційного законодавства та надання відстрочки від призову.
Микола Кучер (17-й виборчий округ) підписався під 9 законопроєктами, акцентуючи на сільському господарстві та оборонних потребах країни.
Олег Мейдич (18-й виборчий округ, «Батьківщина») став співавтором 4 законопроєктів, серед яких законопроєкт про підвищення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Юлія Овчинникова, яка до виборів проживала у Вінниці, підписалася під 10 законодавчими ініціативами. Вона зокрема підтримала проєкт закону про захист домашніх тварин та міжнародні звернення.
Олександра Устінова («Голос») внесла 28 законопроєктів, що є найбільшою кількістю серед депутатів від Вінницької області.
Звісно, важливо розуміти, що ефективність депутатів оцінюється не тільки за кількістю внесених проєктів, але і за їхнім ухваленням у сесійній залі. Тому ця статистика є проміжною. Бажаємо вінницьким народним депутатам подальших успіхів у законодавчій діяльності.