Які нові типи блокчейнів можуть виникнути на основі ШІ та які переваги вони принесуть? (Новини компаній)
Автор:
Реклама
Штучний інтелект проникає у всі сфери нашого життя, тому немає нічого дивного, що почали застосовувати його й у світі криптовалют.
Звісно, ціна біткоїна приваблює багатьох, проте і криптопроєкти на основі штучного інтелекту не залишаються поза увагою.
Існує понад три сотні таких ініціатив. Токени ШІ-проєктів – монети, що використовуються в рамках платформ, пов’язаних із технологією штучного інтелекту. Хоча їх існує кілька сотень, найпопулярніших близько двох десятків.
Для чого існують та як працюють ШІ-токени
У технічному плані такі активи не відрізняються від іншої криптовалюти. Монети також можна отримувати та передавати, як ефір чи біткоїн. Тобто штучний інтелект не чинить впливу на цей аспект. Розробники ШІ-токенів можуть запускати їх із різною метою, зокрема:
- Стимуляції учасників – користувачі платформи отримують винагороду в таких монетах за вклад в участь (передачу інформації чи отриманої потужності).
- Монетизації платформи – токени використовуються для оплати доступу до певного продукту (аналіз, прогнозування, моделювання), що дозволяє створити власну економічну модель з участю користувачів та постачальників ШІ без залучення іншої крипти.
- Прийняття рішень – токени управління дають право голосу при прийнятті важливих рішень, дозволяючи власникам впливати на розвиток продукту, розподілення коштів тощо.
Таким чином ШІ-токени є важливим інструментом для стимулювання активності користувачів, монетизації послуг та децентралізованого управління. Монети допомагають створити екосистему, в якому всі учасники можуть взаємодіяти між собою та впливати на розвиток проєкту.
Найпопулярніші ШІ-криптовалюти
Необхідно згадати найбільш популярні токени сьогодення, які безпосередньо пов’язані зі штучним інтелектом. Серед них:
- GRT (The Graph);
- FET (Fetch.AI);
- THETA (Theta Network);
- RENDER (Render Network);
- ICP (Internet Computer);
- NEAR;
- AGIX (SingularityNET);
- Injective (INJ);
- OCEAN (Ocean Protocol);
- TAO (Bittensor) та інші.
Кожен із проєктів має власні цікаві особливості. Всі їх об’єднує саме використання штучного інтелекту. Покупка токенів та їх зберігання нічим не відрізняється від звичайних криптовалют.
Перспективи ШІ-криптовалют
Більшість експертів фінансового ринку схиляються до думки, що такі токени мають надзвичайні перспективи. Це пов’язано зі зростанням кількості проєктів та можливостей штучного інтелекту. Зростання попиту на використання ШІ-платформ призведе до можливості зростання і монет, які використовуються всередині такої платформи.
Токенізація дозволить стимулювати інновації, нагороджуючи розробників, поставників та звичайних власників крипти. З великою ймовірністю можна стверджувати, що будуть використовуватися для створення децентралізованих мереж штучного інтелекту, забезпечуючи безперешкодний доступ до обміну послугами та даними.
Покращення ліквідності та підвищення рівня безпеки може призвести до того, що ШІ-токени стануть основою для багатьох децентралізованих мереж, що використовують штучний інтелект.
© 2024 20minut.ua