Як купувати, використовувати та зберігати кухонні ножі (Новини компаній)

13
Як купувати, використовувати та зберігати кухонні ножі (Новини компаній)

Як купувати, використовувати та зберігати кухонні ножі (Новини компаній)

Автор:

Реклама

Прочитайте все про кухонні ножі в нашому короткому та простому посібнику. Він написаний просто та доступно, з нього ви легко дізнаєтесь про типи кухонних ножів, як вибрати гарний ніж, як його правильно зберігати та заточувати. У цій статті зібрано усе що потрібно знати про кухонні ножі сучасній людині.

Які типи кухонних ножів бувають та які з них дійсно потрібні на домашній кухні?

Існує багато видів кухонних ножів. Але який тип кухонного ножа для чого підходить? Які кухонні ножі потрібні, а без яких можна обійтися? Тут ми перелічимо всі поширені форми кухонних ножів та розповімо про їх призначення.

Класифікація типів ножів саме і заснована на їх призначенні. Існують спеціальні кухонні ножі для філе м'яса та риби (ножі для філе) або для чищення овочів та фруктів (ножі для філе). Роздивимось ближче найбільш поширені з них.

Як правильно доглядати за кухонними ножами?

Щоб ваші кухонні ножі служили довго і добре різали, за ними потрібно належним чином доглядати. Як це робити докладніше розберемо далі:

  • Кухонні ножі вимагають регулярного догляду та чищення. Фахівці рекомендують промивати ножі під теплою водою та добре протирати їх на сухо після кожного використання. Це важливо з погляду гігієни, такий підхід також подовжує “життя” леза та руків'я (особливо, якщо воно виготовлена ​​з цінних порід дерева).
  • Пам'ятайте, що не рекомендується мити кухонні ножі в посудомийній машині. Навіть ті ножі, про які самі виробники та продавці стверджують, що з ними можна так поступати. Не робіть цього, і ващі ножі служитимуть вам довго.
  • Особливого догляду вимагають руків'я кухонних ножів. Перевіряйте, щоби на них не утворювались тріщини та щілини у які може потрапляти бруд та вода. Це дуже не гігієнічно і з часом приведе до виходу руків'я з ладу.
  • Ніколи не ріжте ножем на скляних, керамічних та кам'яних поверхнях. Ці матеріали твердіші за сталь і обовязково будуть шкодити лезо. Використовуйте дерев'яні та пластикові обробні дошки. Ну а на тарілці краще різати спеціально зробленими для цього ножами – столовим ножем та ножем для стейку.

Як правильно заточувати кухонні ножі

Гострий ніж – це не лише безпечний ніж, але й запорука вашого успіху як кулінара. З тупим ножем нарізати продукти буде складно, а іноді й небезпечно. Тому важливо знати, як правильно підтримувати гостроту свого кухонного арсеналу.

Існує три основних способи заточування ножів:

1. Ручні та електричні точилки:

  • Головна їх перевага простота використання. Просто протягніть лезо через проріз з твердосплавними або керамічними заточувальними елементами, і воно знову стане гострим. Ці точилки — чудовий варіант для швидкого заточування недорогих ножів. Їх зручно використовувати на пікніку або дачі.
  • Недолік: Багато фахівців з заточування не рекомендують використовувати такі точилки дуже часто, адже вони знімають занадто багато сталі.

2. Точильний камінь:

  • Точильні камені дають вам більше контролю над процесом заточування. Ви можете вибрати камінь з потрібною зернистістю (від 1000 до 6000 grit) для грубого або фінального заточування та полірування.
  • Навчання роботі з точильним каменем потребує практики та знання правильної техніки. Вивчіть, як правильно тримати ніж і камінь, витримувати постійний кут заточування і ви побачите, наскільки корисні ці навички.
  • При правильному використанні, точильний камінь може забезпечити вашому ножу виняткову гостроту.

3. Чому і коли варто звернутися до майстра із заточування ножів:

  • Якщо ви не хочете ризикувати пошкодити свій дорогий ніж або не впевнені у своїх навичках заточування, зверніться до професіонала. Деякі ножі, зроблені з якісної твердої сталі, нормально заточити в домашніх умовах майже неможливо. Для цього знадобиться спеціальне обладнання та досвід.
  • Професійне заточування може бути дорожчим, але воно гарантує, що ваш ніж буде заточений правильно та безпечно. Особливо рекомендуємо саме цей спосіб, якщо ви є власником дорогих якісних ножів з топових сортів сталі.

Якщо ваші кухонні нож якісні та госрі, готувати – одне задоволення! Сподіваємось, наша стаття допоможе вам у цій справі.

Джерело — https://grossman.com.ua

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяЧоловіка, який хуліганив та ображав дружину, затримали патрульні
Следующая статьяЩоб військові і медики не витрачали власні гроші на війні, волонтери друкують 3D