Вінничан закликають до імунізації проти грипу. Хто може отримати вакцину безкоштовно?
Автор:
Альона ЧЕРНІЮК
- Вакцинація від грипу здійснюється в центрах первинної медико-санітарної допомоги міста після первинного огляду лікарем. Мешканці Вінницької громади можуть покрити до 50% вартості вакцини, скориставшись програмою «Здоров’я вінничан»
Восени та взимку Україною розгулюватиме грип. Аби зменшити ризики захворіти та отримати серйозні ускладнення від високозаразної вірусної хвороби, варто вакцинуватися.
У нашому місті діє муніципальна програма «Здоров’я вінничан» у межах ініціативи «Вінничани важливі», за якою можна покрити 50% вартості вакцини від грипу. Програма розповсюджується на мешканців Вінницької територіальної громади, у тому числі зі статусом ВПО. А дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю щеплення проводяться безоплатно. Імунізуватись від грипу можна в центрах первинної медико-санітарної допомоги міста після огляду сімейним лікарем.
— Вакцинуватися можуть дорослі й діти віком від 6 місяців, які не мають протипоказань до щеплень. Дітям до 9 років, які раніше не були вакциновані від грипу і не мали підтверджених випадків захворювання на грип, слід зробити дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Всім іншим — одна, — зазначають у департаменті охорони здоров’я.
До групи ризику належать:
- медичні працівники;
- вагітні жінки;
- діти від 6 місяців;
- люди старшого віку;
- люди з хронічними захворюваннями (астма, діабет, серцево-судинні захворювання та захворювання органів дихання).
Щепитись проти грипу потрібно всім, хто дбає про своє здоров’я. Однак для певних вразливих категорій вакцинація вкрай важлива. Здебільшого це стосується людей з ослабленим імунітетом.
Коли починає діяти вакцина
Через 14 днів після щеплення у вашому тілі виробляються антитіла — вакцина починає працювати. Ваша імунна система вдягає броню, аби захиститись від сезонного збудника. Та жоден препарат не гарантує, що ви не захворієте на недугу. Тож інколи крізь броню вірус таки пробирається й викликає захворювання. Імунізація передусім захищає від важкого перебігу грипу та убезпечить вас від ускладнень.
Чи бувають наслідки після імунізації
Після щеплення проти грипу може спостерігатись реакція на вакцину. Але варто заспокоїтись, глибоко вдихнути, повільно видихнути й подумки собі пояснити, що саме так формується імунітет, який надалі боротиметься з хворобою, якщо ми її ненароком підчепимо. Ці симптоми не завдадуть вам шкоди й повністю зникнуть упродовж 2-3 днів. Однак побічні дії можуть взагалі не проявитись.
«Навколо вакцинації існує багато міфів. Наприклад, що вакцина нібито може ослабити здатність організму протистояти грипу. Та насправді це навпаки – вакцина посилює її. Однак варто зауважити, що імунізація як засіб профілактики від захворювання не 100-відсоткової гарантії, що людина не захворіє, адже щеплення не є панацеєю. Проте вакцинована людина перенесе хворобу легше та з більшою ймовірністю не матиме ускладнень», — каже директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.
Читайте також:
Шукали наркотики, а знайшли цілий арсенал зброї. Жителю Ладижина загрожує до семи років ув'язнення
У Козятині неповнолітній велосипедист загинув під колесами вантажного потягу
Смертельна ДТП поблизу Писарівки: керманич автомобіля ВАЗ загинув на місці
© 2024 20minut.ua