Валерій Коровій прокоментував економічні перспективи України

13

Голова ГО «Ми – Вінничани», екс-голова Вінницької ОДА (2015–2019 рр.) доктор економічних наук Валерій Коровій розповів про економічні перспективи держави. Актуальне інтерв’ю з ним про зарплати, пенсії та ціни показали в етері телеканалу «Вінниччина».

На думку політика українська економіка змогла адаптуватися до війни.

«Десь з червня 2022 року ми побачили певний елемент стабілізації в першу чергу макрофінансової ситуації. Нам дуже допомагають наші західні партнери – кожен рік це сума у межах 40 млрд доларів спрямовується для прямої бюджетної підтримки України. Фактично це майже половина державного бюджету України», – зазначив Валерій Коровій.

Можна відзначити й те, що виконання місцевих бюджетів у Вінницькій області складає 108%. Тому буде своєчасно здійснюватися функція платежів по заробітній платі. Крім цього, у нинішньому році мова йде про підвищення мінімальної заробітної плати.

І хоча у Верховній Раді йдуть дискусії – де знайти суму близько 500 млрд грн для того, щоб здійснити видатки в тому числі оборонного спрямування, разом з тим на сьогоднішній день макрофінансова ситуація дозволяє нам досить впевненістю дивитися на період до завершення цього бюджетного року, а це говорить про виплату заробітної плати працівникам, які працюють в державному секторі та здійснення державних видатків соціального спрямування – на виплату пенсій та інші статті.

Водночас, на дуку Валерія Коровія, ми повинні чесно говорити про виклики і проблеми. А тому не потрібно себе в певній мірі заспокоювати, тому що, наприклад, за останній місяць наприклад індекс цін виробників в Україні підвищився на 14% по відношенню до травня минулого року, і це пов’язано в першу чергу з різким зростанням вартості енергоносіїв. Очевидно, що цей кумулятивний ефект, закладений у червні, в певній мірі відобразиться на динаміці цін по широкому спектрі товарів українських виробників.

Відштовхуючись від цього, Нацбанк прогнозує в поточному році інфляцію споживчих цін в межах 7,1%.

«Дефолт в Україні скасовується. Держава змогла домовитися про відтермінування виплати зовнішнього боргу. Разом з тим Україна неодноразово вже була в переддефолтному стані і враховуючи, що воєнна економіка ситуація може знову загостритися, то простими словами слід пояснити – що ж таке дефолт якщо він настане то які можуть бути наслідки», – сказав Валерій Коровій.

«Дефолт – це неспроможність боржника здійснити свою функцію платежу тобто проплатити або виконати свої зобов’язання перед кредитором. Ми дійсно декілька раз були в стані так званого технічного дефолту. Так було й у 2014-му році, і перед початком повномасштабної війни», – зазначив він.

«Коли розпочалася війна, у 2022 році зібрались кредитори, зібрався український уряд і вони домовились, що Україна не зможе забезпечити виплату боргу, тому вони відклали це питання на два роки – до 2024 року. Нещодавно, у червні вони повернулись до розгляду цього питання і виникла дуже серйозна дискусія на предмет того – що робити з цим боргом адже його сума була у межах 24 млрд доларів, більш того, вже з 2024-го року потрібно було цю суму гасити і виплачувати відсотки я чесно скажу. Я віддаю належне Міністерству фінансів за досить серйозну роботу в цьому напрямку, і особливо хочу відзначити позицію Міжнародного валютного фонду. Як наслідок, вдалося списати певну суму боргу та відтермінувати виплати за іншими кредитами», – сказав голова ГО «Ми – Вінничани».

«Міжнародні партнери вони дуже серйозно допомагають Україні і вони турбуються про макроекономічну ситуацію в Україні і тому я хочу знову ж таки привітати нас тому що це чергова перемога правда на фронті який мало хто бачить, мало хто розуміє, але це має дуже важливе значення тому що макрофінансова стабільність забезпечує поточність і ритмічність нашого життя», – резюмував Валерій Коровій.

Нагадаємо, лише за два роки повномасштабної війни громадське об‘єднання «Ми – Вінничани» спільно з партнерами закупили для різних підрозділів сил оборони FPV-дронів, устаткування для них та іншого обладнання на понад 20 млн грн. Співпраця з військовими і надалі залишається пріоритетним напрямком діяльності ГО «Ми – Вінничани».

Партнерами об’єднання є народні депутати нинішнього та минулого скликань, місцеві активісти – Лариса Білозір, Геннадій Вацак, Микола Кучер, Олександр Домбровський, Сергій Кудлаєнко, Благодійний Фонд Миколи Філонова «Український Альянс».

Предыдущая статьяЗаконодавчі ініціативи вінницьких нардепів: Аналіз з початку року
Следующая статьяЗгорілий млин із Вінниччини очолив рейтинг найкрасивіших в Україні