У Вінниці презентували виставку ілюстрацій до повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків»

12

У виставковій залі Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського відбулась презентація виставки ілюстрацій відомої художниці Олени Кульчицької до повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». До експозиції увійшов 31 графічний твір.

Під час відкриття виставки директорка музею Лариса Кравченко зазначила, що серія ілюстрацій до відомого твору нашого Сонцелюба, яку створила Олена Кульчицька, стали невіддільною частиною його візуального сприйняття.

«Її ілюстрації до повісті “Тіні забутих предків” вирізняються яскравим відображенням народних звичаїв, одягу та побуту гуцулів. Вона вдало передала атмосферу Карпат та містичний, іноді навіть магічний світ, описаний Коцюбинським. Тут художниця вміло використала елементи народного мистецтва у своїх роботах, що додало їм автентичності та глибини. Кожна ілюстрація насичена символами та образами, які допомагають читачеві краще зрозуміти зміст та настрій повісті», – говорить Лариса Кравченко.

Під час заходу вінничанам представили один з ексклюзивних експонатів музею – ілюстроване Оленою Кульчицькою видання повісті «Тіні забутих предків», якому виповнюється 95 років.

«Ми пишаємось, що у нашій музейній колекції є оригінальні роботи такої мисткині, як Олени Кульчицької. Адже її роботи відзначаються чіткими контурами та великою увагою до деталей. Вона активно займалася книжковою графікою, створюючи ілюстрації для творів українських письменників. Й однією з них є унікальна книга – це повість нашого Сонцелюба “Тіні забутих предків”. Такі екземпляри музейники беруть у свої руки з великим трепетом, гордістю та вдячністю минулому поколінню, яке зберігало цю реліквію. І ми сьогодні продовжуємо цю велику справу», – підкреслює Лариса Кравченко.

Виставка експонуватиметься до 19 серпня. Вхід вільний.

Довідка: 64-71-02; 067-211-52-71.

Предыдущая статьяЛюдям із залежністю від азартних ігор не будуть видавати кредити
Следующая статьяСлушания в Хельсинкской комиссии: Россия превратила религию в оружие