Третя платіжка за газ: скільки та за що треба заплатити
Автор:
Альона ЧЕРНІЮК
-
В Україні почали надсилати додаткові платіжки за техобслуговування будинкових газових мереж. Розповідаємо, хто отримає такі платіжки, скільки потрібно буде платити та що це за обслуговування мереж.
Жителі деяких будинків вже почали отримувати так звану третю оплату за газ. У цих квитанціях ідеться про техобслуговування будинкових газових мереж. Раніше у НКРЕКП повідомляли, що з 2024 року необхідно вносити плату за сам газ, його доставку, а також за утримання внутрішньобудинкових систем.
Газопостачальні і газорозподільні компанії відповідають лише за ті газові мережі, що підходять до будинку. За все, що в будинку, з 2018 року відповідають самі мешканці або балансоутримувачі будинку. Щоб уникнути проблем через витоки газу, ОСББ або управляючі компанії мали укласти договори зі спеціалізованими організаціями, що обслуговували б ці будинкові мережі і проводили техогляд.
На практиці це означає, що будинкові мережі у багатьох будинках залишились безгосподарними, адже не всі уклали такі договори, відповідно, багато мереж деградували. Тож обов’язки провести техобслуговування газових мереж в будинках, які не уклали інші договори станом на 7 грудня 2023 року, поклали на ТОВ «Газорозподільні мережі».
У Консультаційному центрі для населення «ГазПравда» повідомили, що уже надіслали перші платіжки за ТО будинкових газмереж.
Хто отримає додаткову платіжку за газ
ТОВ «Газорозподільні мережі України» ще на початку року анонсувало, що мешканцям будинків, які не мають договорів на техобслуговування газових мереж з іншими організаціями, доведеться заплатити за це їм.
Газовики провели перше техобслуговування будинків, тож саме мешканці таких будинків і отримали відповідні платіжки.
Мешканці будинків, які виконали вимогу законодавства і ще в 2018 році уклали відповідні договори, такі платіжки вже не в новинку.
https://zaxid.net/news/
За що маємо платити
У ТОВ «Газорозподільні мережі України» ще на початку року анонсували, що мешканцям будинків, які не мають договорів на техобслуговування газових мереж з іншими організаціями, доведеться заплатити за це їм. Газовики провели перше техобслуговування будинків, тож саме мешканці таких будинків і отримали відповідні платіжки.
ТО будинків відбувається наступним чином: газовики перевіряють щільність мережі надлишковим тиском повітря за допомогою диференціального монометра. Якщо десь виявляють падіння тиску, шукають витік газу, щоб його ліквідувати. Витік газу на будинкових мережах теж шукають за допомогою спеціального високочутливого приладу. Коли витік виявили, перекривають подачу газу на крані. Тоді трубу герметизують і повторно проводять перевірку щільності тиском.
За статистикою підприємства, в кожній перевіреній багатоповерхівці виявляють з десяток, а той більше, витоків. Від початку робіт по Україні фахівці перевірили 10 тисяч будинків і усунули понад 100 тисяч витоків. Чим старіший будинок, тим частіше він потребує технічного обслуговування газових мереж. Терміни проведення ТО такі:
- в будинках віком до 25 років — раз на п’ять років;
- в будинках віком понад 25 років — раз на три роки.
Яку суму очікувати в платіжці
Ціна послуги — індивідуальна для кожної багатоповерхівки. Вона залежить від:
- довжини газопроводів;
- кількості запірних пристроїв і з’єднань;
- ціни ТО газоутворюючого обладнання у місцях загального користування, якщо таке є в будинку.
Оплата за послуги з техобслуговування мереж відбувається раз на три або п’ять років. Про такі роботи мешканців повідомляють оголошеннями за десять днів до їх початку. Платіжка приходить після проведення робіт.
Графіки робіт оприлюднені на сайті ТОВ «Газорозподільні мережі» і його філій та операторів ГРМ, тож мешканці можуть приблизно спрогнозувати, коли доведеться платити. Там же буде вказана вартість — загальна і для однієї квартири. Наприклад, в одній з багатоповерхівок у Рівному загальна ціна ТО газових мереж становить близько 25 тисяч гривень. В перерахунку на одну квартиру виходить трохи більше, ніж 103 гривні.
Днями ми розповідали, що українці, які мають заборгованість за комунальні послуги, можуть уникнути такої неприємної ситуації, як відключення від загальної мережі. Боржники можуть поступово виплачувати борг постачальнику.
- Чи можуть відключити газ або опалення боржникам? Відповідь юриста
Читайте також:
А холоди не за горами: як Вінниця готується до зимових блекаутів
У Вінниці дали перші компенсації за установку інверторів і акумуляторів. Дізналися подробиці
У цих квитанціях ідеться про техобслуговування будинкових газових мереж.
https://zaxid.net/news/ Дехто її ще отримає у наступні місяці. У цих квитанціях ідеться про техобслуговування будинкових газових мереж.
https://zaxid.net/news/ Дехто її ще отримає у наступні місяці. У цих квитанціях ідеться про техобслуговування будинкових газових мереж.
https://zaxid.net/news/
© 2024 20minut.ua