Традиції, ремесла і сучасна музика: як у Вінниці проходить фестиваль «Живий вогонь»

18
Традиції, ремесла і сучасна музика: як у Вінниці проходить фестиваль «Живий вогонь»

Традиції, ремесла і сучасна музика: як у Вінниці проходить фестиваль «Живий вогонь»

Автор:

Михайло КУРДЮКОВ

  • У Вінниці триває благодійний XIV Міжнародний фестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь». Цьогорічна програма включає народні майстер-класи, козацьку кухню, виставку зброї, виступи популярних українських гуртів, шоу «Народження Богині Вогню» та багато іншого.
  • Цьогоріч фестиваль проходить на території креативного простору «Щедрик». Показуємо, що там відбувається.

Цими вихідними у Вінниці відбувається фестиваль «Живий вогонь», що зібрав майстрів та майстринь народної творчості, музикантів, козаків та сотні відвідувачів. Програма поєднує традиції і сучасність. Денна частина фестивалю традиційно розпочалася з національно-патріотичного концерту. На локаціях майстрів народної творчості можна побачити роботу вишивальниць, гончарів, майстрів соломо- та лозоплетіння, а також багатьох інших традиційних ремесел.

На території фестивалю працюють фуд-корти, де серед іншого можна скуштувати страви козацької кухні. Особливий інтерес у дітей викликали козацькі забави та ходіння по вугіллю.

Демонстрації боїв на шаблях, метання ножів, стрільба з лука та робота з батогом стали справжньою атракцією для глядачів. Учасники з різних регіонів України, зокрема з Вінниччини, Миколаївщини, Херсонщини, Київщини та інших областей, показували свою майстерність.

Вечірня програма розпочнеться з виступу місцевого гурту Contra Bass, а далі на сцену вийде група «ТаРута», відома своїми експериментами у стилі етно та електронною музикою. Хедлайнером вечора стане альт-поп гурт Angy Kreyda, який привернув увагу виконанням пісень «Батько наш Бандера», «Враже» та «Байрактар».

Основною ж подією фестивалю буде видобування «живого вогню» за стародавнім звичаєм без використання сірників. Шоу «Народження Богині Вогню» — це випалення 1,6 метрової керамічної скульптури, що відбувається в супроводі театралізованої постановки учасників танцювальних колективів та козаків.

«Цілий день майстри гончарної справи будуть випалювати її в спеціальному саркофазі при температурі близько тисячі градусів. А потім під пісню «Буде тобі враже» відбудеться відкриття скульптури Богині Вогню. Але й це ще не все! Під час відкриття буде відбуватись наймасштабніша вогняна танцювальна постановка за всі роки, в якій візьмуть участь близько 150 учасників», — розповідає організаторка Міжнародного Фестивалю звичаєвої культури «Живий Вогонь» Ольга Маліновська.

За її словами, під час фестивалю працюють також локації реконструкторів, пластунів, козаків та військових ветеранів. До участі запрошені представники поліції, ДСНС, хабів ВПО, волонтерів, громадських та міжнародних організацій. Фестиваль «Живий вогонь» ще раз довів, що традиції можуть бути сучасними, а культурна спадщина — живою і захопливою для всіх поколінь.

На заході також представлений стенд проєкту «Подільські дрони». Це масштабна волонтерська ініціатива вінницьких айтівців з виготовлення власних FPV-дронів для Сил оборони, активним учасником якої стало й наше видання RIA / «20 хвилин».

Більше про проєкт «Подільські дрони» можна дізнатися на їхньому офіційному сайті. Там же ви знайдете установчі документи, контакти та реквізити, за якими можна підтримати вінницьких розробників FPV-дронів. Слідкувати за оновленнями можна на офіційному Телеграм-каналі ініціативи ТУТ.

Читайте також:

Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає

«Більшість часу я на площі біля вежі»: до Вінниці приїхав відомий херсонський волонтер Дядя Гриша

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяВінничанин силоміць забрав усі гроші з каси закладу швидкого харчування у Вінниці
Следующая статьяНа Вінниччині відбувся випуск поліцейських офіцерів громад