SEO-оптимізація для сайтів: основи та поради для початківців (Новини компаній)
Автор:
Реклама
В інтернеті діють трохи інші закони бізнесу. Вірніше, закони, може й ті самі, проте їх застосування докорінно відрізняється. Це, скажімо, якщо пілота винищувача вперше посадити за кермо автомобіля (уявімо, що він ніколи не їздив по землі — тільки парив в небесах).
Зрозуміло, що внизу повітряному асу буде некомфортно: швидкост не ті, забагато транспортних засобів, ще й пішоходи шастають, і не тільки на переходах. А, щоби уникати перешкоди, взагалі не можна піднятися вище чи спуститися нижче. Тут команда «штурвал на себе» призведе хіба до того, що руль вирве з місця його постійної дислокації. Тому пілоту буде, вочевидь складно. Проте й новачку, що започаткував інтернет-бізнес, також непереливки! Бо треба ще навчитися плавати по безмежних просторах всесвітньої мережі.
Сайт створити — це тільки пів діла. Розкрутити — оце вже діло!
Насправді новий сайт виявляється сходим на одинака, який відстав від каравану у пустелі. Кричи, не кричи — все марно. Треба чекати, поки торговим шляхом пройде черговий караван та забере невдаху з собою. Тому обов’язково потрібна розкрутка сайту — тобто, привернення до нього уваги пошукових роботів та виведення на провідні позиції у ранжуванні. Проте, насправді, далеко не всі ресурси проходять шлях від підвалин видачі до ТОП-місць першої сторінки. Бо не кожен власник має терпіння та бажанння витратити певну суму на просування в інтернеті.
Проте, якщо сайт не розкручувати, він взагалі залишиться невідомим широкому загалу користувачів мережі. Оскільки спершу треба, щоби пошукові роботи включили його до індексації — тільки це означатиме, що вони, нарешті, побачили новачка. Інакше потрапити до нього зможуть тільки ті, хто має пряме посилання, чи набере HTML-код в адресному рядку.
Хтось подумає, а навіщо це треба? Справа в тому, що користувачі мережі після набору пошукового запиту переглядають переважно тільки першу сторінку видачі. Статистика видає вбивчі цифри: сайти зі сторінок №2, 3, 4 та далі загалом отримують до 5% трафіку. А володарям ТОП позицій з першої сторінки дістається понад 95% переходів!
При цьому варто зауважити, що трафік з Гугла та інших пошукових систем вважається найякіснішим:
- По-перше, він безкоштовний — за переходи не треба платити, як під час рекламних кампаній.
- По-друге, саме в такого трафіку найвища ймовірність конверсії.
Чому? Бо люди набирали запити, що релевантні (тотожні) тематиці сайту. Тому вони шукають продукти, що пропонує такий ресурс. Це вже не холодні, а теплі (подекуди — гарячі) клієнти.
SEO-оптимізація для сайтів — ключ до успіху бізнесу в інтернеті
Але як же Гугл здогадується, що саме в вас продається, наприклад, повербанк, який шукає мешканець Львова (до речі, ще й ваш сусід)? Справа в тому, що сайт має бути внутрішньо оптимізованим. Це означає, що контент, який міститься на його сторінках, містить ключові слова та фрази, співзвучні з тим, що набирають користувачі.
Наприклад, людина ввела «повербанк Львів», а в вас такі ключові слова присутні, оскільки ваша компанія працює у Львові та продає саме повербанки. Тоді пошуковик буде радити ваш сайт та дасть посилання на нього. Інша річ, що, якщо ви маєте гарні позиції в ранжуванні, — на першій сторінці. А, якщо пасете задніх, то десь в кінці видачі.
Тому SEO-оптимізація для сайтів — це як ковток води для мандрівника, якого ми вище залишили одного в пустелі. Варто привести контент у відповідність до вимог пошукових систем. Проте раніше треба визначитись з семантикою сайту, тобто скласти перелік слів та фраз, що характеризують його тематику та продукти, шо він пропонує. Такі ключі діють не гірше, ніж у казці про Піноккіо, що відкрив двері до країни чудес. Правильний семантичний аналіз сайту та унікальний контент допоможуть швидше вивести сайт в ТОП видачі та насолоджуватися якісним органічним трафіком.
Тому ось порада початківцям: замовляйте розробку та розкрутку вебресурсу в одній професійній компанії. Це допоможе уникнути переробок і одразу створити сайт, що готовий підкорювати вершини пошукової видачі.
© 2024 20minut.ua