Пенсії, доплати та скасування відстрочки. Що зміниться для вінничан у серпні?

12
Пенсії, доплати та скасування відстрочки. Що зміниться для вінничан у серпні?

Пенсії, доплати та скасування відстрочки. Що зміниться для вінничан у серпні?

Автор:

Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ

  • Останній місяць літа принесе пенсіонерам та іншим категоріям вінничан додаткові доплати.
  • У серпні завершується піврічний термін виплат ВПО, але в уряді наголосили, що держдопомогу продовжать виплачувати й далі.
  • Натомість деякі категорії військовозобов’язаних більше не зможуть отримати відстрочку від мобілізації

У серпні пенсії зростуть для вінничан, старше 70 років, чиї виплати не перевищують 10 тисяч 340 гривень. Встановлені урядом надбавки варіюються від 300 до 570 гривень залежно від вікової категорії.

Про пенсії та додаткові виплати

Щомісячна надбавка за віком, передбачена постановою уряду №168 від 24 лютого 2023 року, буде такою:

  • 70-74 роки отримають додатково 300 гривень;
  • 75-79 років — 456 гривень;
  • 80 років і більше — 570 гривень

Ця надбавка нараховується автоматично з моменту досягнення відповідного віку, тому додатково звертатися до Пенсійного фонду України не потрібно.

А ще до Дня Незалежності України деякі категорії громадян отримають разову виплату. Раніше її нараховували до 9 травня, але минулого року уряд переніс ці виплати на 24 серпня.

Розмір виплати та категорії отримувачів одноразової виплати до Дня Незалежності визначили в постанові уряду №369 від 2 квітня 2024 року:

  • люди з інвалідністю I групи через війну або утримання в концтаборах, а також особи з особливими заслугами перед Батьківщиною – 3100 гривень;
  • люди з інвалідністю II групи через війну або утримання в концтаборах – 2900 грн;
  • люди з інвалідністю III групи через війну або утримання в концтаборах – 2700 грн;
  • учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишні неповнолітні в’язні концтаборів – 1000 грн;
  • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та деякі інші категорії – 650 грн;
  • учасники війни та колишні в’язні концтаборів, насильно вивезені на примусові роботи, діти партизанів, підпільників та інші учасники боротьби з нацизмом у тилу ворога – 450 грн.

Пенсіонерам із зазначених вище категорій допомога буде нарахована автоматично як надбавка до щомісячної пенсії.

Іншим людям потрібно подати відповідну заяву в Пенсійний фонд України (зробити це можна онлайн через портал електронних послуг ПФУ або особисто в управліннях Пенсійного фонду) до 1 серпня або до 1 жовтня 2024 року.

Кому з ВПО продовжать допомогу

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) отримуватимуть державні виплати без змін у серпні. Це стосується людей з-поміж ВПО, яким автоматично продовжили допомогу з 1 березня 2024 року, або які звернулися за її призначенням після цієї дати.

Однак серпень стане останнім місяцем піврічного періоду, протягом якого Кабмін продовжував ці виплати. Хоча в уряді запевнили, що ВПО отримуватимуть кошти й після закінчення цього терміну.

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що відповідне рішення вже ухвалене, і отримувачів може стати більше.

— На урядовому рівні прийнято рішення, що виплати ВПО будуть продовжені для тих категорій, які їх зараз отримують. Це стосується 1,5 мільйона осіб. Ми також звернулися до Міністерства соціальної політики з проханням розширити коло отримувачів цієї допомоги. Наразі очікуємо на їхню відповідь, — наголосила Верещук

Хто не зможе отримати відстрочку

З 1 серпня 2024 року, відповідно до закону № 3633-IX, наступні категорії військовозобов’язаних не зможуть отримати відстрочку від мобілізації:

  • студенти та аспіранти, які навчаються заочно або на вечірній формі;
  • студенти та аспіранти, які здобувають другу або третю вищу освіту;
  • багатодітні чоловіки з заборгованістю за аліментами (якщо розмір заборгованості перевищує суму платежів за три місяці; відстрочку можна оформити при погашенні заборгованості та своєчасній сплаті);
  • люди, які доглядають за чоловіком/дружиною з інвалідністю III групи;
  • батьки-одинаки, якщо мати не позбавлена батьківських прав, не визнана померлою або зниклою безвісти, і не відбуває покарання;
  • деякі чоловіки, які доглядають осіб з інвалідністю I та II групи (якщо немає інших працездатних членів сім'ї, які можуть здійснювати догляд);
  • люди, які працюють у підприємствах, установах та організаціях Міністерства оборони;
  • люди зі статусом «обмежено придатний» через скасування такої категорії (якщо ВЛК визнає чоловіка придатним);
  • чоловіки, які після повторного ВЛК були визнані здоровими (всі медичні висновки ВЛК та МСЕК про надання I та II групи інвалідності, видані після 24 лютого 2022 року, мають бути підтверджені повторним медоглядом);
  • неповнорідні брати загиблих на війні військових (право на відстрочку мають лише рідні брати).

Популярну банкноту вилучають з обігу

Національний банк України (НБУ) з 1 серпня 2024 року почне вилучати з обігу банкноти старого зразка номіналом 500 гривень, випущені у 2003-2007 роках. Ці купюри поступово замінять на нові банкноти, випущені з 2014 року і пізніше.

Як зазначають у НБУ, громадяни можуть без обмежень продовжувати використовувати старі банкноти для розрахунків, і нема потреби спеціально їх обмінювати.

Вилучення з обігу означає, що банки України більше не видаватимуть такі банкноти при здійсненні готівкових операцій, а Нацбанк припинить забезпечувати ними каси банків.

Читайте також:

Чекаєш бронь, а отримав повістку: як вберегти працівників від мобілізації, розповідає юрист

«Така пекельна спека, а ми без краплі води» — У Пултівцях навіть в амбулаторії сухі крани

Олімпійська гордість: де тепер і чим займається вінничанка Наталія Добринська

© 2024 20minut.ua

Предыдущая статьяНа Соборній збили жінку. Свідки кажуть, що вона переходила дорогу по «зебрі»
Следующая статьяЩо важливо знати при виборі рації для військового? (Новини компаній)