До 35 тисяч гривень дадуть за переобладнання авто на ручне керування. Хто і як може отримати ці гроші у Вінниці?
Автор:
Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ
- Вінниця є першим містом в Україні, в якому запустили програму компенсацій за переобладнання авто на ручне керування.
- Компенсацію до 35 тисяч гривень можуть отримати ветерани війни, що мають ампутації однієї чи двох ніг.
- Які ще умови програми? Які потрібно подати документи? І протягом якого часу виплатять кошти?
На засіданні виконкому міськради 5 вересня затвердили порядок щодо здійснення компенсації вартості переобладнання автомобіля на ручне керування.
— Цим можуть скористатися люди з інвалідністю внаслідок війни, які брали безпосередню участь у відсічі збройній агресії росії проти України, починаючи з 2014 року. А конкретніше — цією пільгою можуть скористатися люди з інвалідністю, що мають нефункціонуючі або ампутовані одну-дві ноги, — розповіла журналісту директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова.
Умови участі
До того ж щоб взяти участь в програмі компенсацій ці люди мають перебувати на обліку в департаменту соцполітики міськради; бути членами нашої територіальної громади (мати «прописку» — авт.); перебувати в Єдиному муніципальному реєстрі людей, що мають право на пільги, доплати, послуги за рахунок коштів Вінницької міської тергромади. Розмір компенсації — до 35 тисяч гривень.
Питаємо, чому обрали саме таку суму компенсацій?
— За дорученням міського голови ми опрацювали пропозицію, яку подали ветерани та члени їх сімей. Поспілкувалися з представниками фірм, які надають послугу з переобладнання авто на ручне керування. Провели разом з ними орієнтовну калькуляцію і вийшла приблизно така сума в 35 тисяч гривень, — відповіла Валентина Войткова.
— Тобто, цієї суми вистачить на 100%, щоб перекрити витрати на переобладнання авто? — спитав журналіст.
— Ні. Нині є різні варіанти, які коштують і 33 тисячі гривень, і 47 тисяч гривень, і більше. Залежно від обсягу роботи та того ступеня переобладнання, якого потребує людина з інвалідністю. Але буде покриватися до 35 тисяч гривень, — відповіла директорка департаменту соцполітики.
Дві важливі деталі порядку компенсацій:
- Людина отримує гроші після того, як були виконані роботи з переобладнання авто.
- Компенсації не дадуть тим людям, що переобладнали автомобіль до набуття чинності порядку відшкодування за переобладнання авто на ручне керування.
Які потрібні документи
В одному з управлінь соцзахисту, які знаходяться у Вінниці в Прозорих офісах на Замостянській,7 та Космонавтів, 30 пишемо заяву на ім'я міського голови.
І там спеціалістам даємо копії документів з пред'явленням оригіналів: паспорт, ІПН (або примітка в паспорті про відмову від присвоєння ідентифікаційного коду), довідка про взяття на облік ВПО (якщо ветеран є переселенцем і проживає на території Вінницької громади), посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, документ, який підтверджує участь в захисті суверенітету і територіальної цілісності України, довідка МСЕК про встановлення групи, причини, термін дії інвалідності.
Також треба буде подати акти виконаних робіт, калькуляцію витрат на переобладнання авто, квитанції про оплату послуги. І свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на ім'я заявника з відміткою про переобладнання на ручне керування.
Наостанок потрібна буде копія довідки про банківський рахунок, на який з бюджету громади зарахують кошти.
— Якщо не вистачає якогось документа, то у заявника/заявниці є три дні на усунення виявлених недоліків, — сказала директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова.
Коли виплатять кошти
За процедурою департамент соцполітики готує та подає матеріали зі справами заявників/заявниць на комісію з питань призначення компенсації при виконкомі міськради. Комісія схвалює чи ні кожну заяву на компенсацію.
За яких умов можуть бути відмови у компенсації? Їх перелік вичерпний:
- заявник/заявниця не є членами Вінницької міської територіальної громади, не перебувають на обліку в муніципальному реєстрі;
- не є людьми з інвалідністю внаслідок війни, не мають ампутацій однієї-двох ніг;
- здійснили переобладнання автомобіля на ручне керування до набрання чинності рішення про компенсації (тобто, до 5 вересня — авт.).
Якщо ж всі умови дотримані, то комісія підписує протокол схвалення заявок.
Виплата коштів, за словами Валентини Войткової, має відбуватися у термін до одного місяця з дня подання заявки.
— Ще раз наголошую — з бюджету громади можуть компенсувати до 35 тисяч гривень на одну людину. Ця виплата є разовою. Якщо ж вартість переобладнання була меншою за 35 тисяч гривень, то розмір відшкодування складатиме саме ту суму, яку заявник витратив на переобладнання авто, — сказала Войткова.
Щоб протестувати доцільність нової пільги у бюджет громади заклали суми компенсацій на 10 людей.
— Спочатку хочемо вивчити попит на цю програму компенсацій. Залежно від кількості звернень, зауважень та пропозицій від людей з інвалідністю цю програму будемо допрацьовувати, — наостанок сказала директорка департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова.
З приводу отримання пільги або за додатковими консультаціями звертайтеся до управлінь соціального захисту:
- «Лівобережне», вул. Замостянська, 7: 097-101-45-18; 093-190-83-93; (0432) 50-86-70; 50-86-72.
- «Правобережне», просп. Космонавтів, 30: 097-101-58-40; 063-856-62-72; (0432) 50-83-88; 50-83-91.
Читайте також:
Дадуть до 500 тисяч гривень. У Вінниці запроваджують програму підтримки для старту і розвитку бізнесу
ОСББ у Вінниці ставить сонячну електростанцію. За яких умов це можна зробити?
На що витрачали наші гроші? У Вінниці прозвітували про виконання бюджету за півріччя 2024-го
© 2024 20minut.ua